Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az hogy megoszlik a...

Miért van az hogy megoszlik a gyerekorvosok véleménye a 4 hónapos kortól adható gyümölcsökkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos múlt, eddig csak anyatejet kapott de 2 hónapja fejem neki mert nem szopizik. Én szeretnék már adni neki először alma levét majd reszelt almát hogy kiváltsunk egy étkezést mert nagyon fárasztó ez a sok fejés és kevesebb idő jut a babára emiatt. Ez baj hogy szeretnék adni neki? Gyerekorvos szerint ki kell várni a 6 hónapot.
2009. ápr. 8. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez igy van! az anyatejes babáknak nincs szükségük másra 6 hóig.Mást akkor adhadsz,ha nem fejlödne rendesen.
2009. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
szia, szerintem az almát nyugodtan megpróbálhatod! Az én babám egyenlőre kiköpi.... igaz mi tápszeresek vagyunk.
2009. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
Így van, nincs szüksége másra. 6 hónapos kor előtt mást adni anyatej helyett azt jelenti hogy vmi sokkal értéktelenebbet adsz neki. Arról nem is beszélve hogy mivel így sem cicizik már arra számítsál hogy ha mással táplálod, lehet hogy teljesen leszokik az anyatejről. De ettől függetlenül nem lesz semmi baja, ha adsz neki egy kis reszelt almát. Ezt neked kell eldöntened.
2009. ápr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Javaslom a lll.hu oldalt. Minél tovább javasolt a kizárólagos anyatejes táplálás. Nekem azt javasolta az orvos, ha nem lenne elég az anyatej, akkor az anyatejet pótló tápszert 6 hóig. Szerintem csak a bébiétel gyártók javasoljnak anyatejen/tápszeren kívül mást is 6 hó előtt. Máshol olyasmiket olvastam, hogy a gyerek emésztőrendszere még nem (feltétlenül) fejlett korábban. Persze minden gyerek más és más, de azért nem kockáztatnék, ha van más megoldás is. Javaslom, nézz utána és dönts ahogy jónak látod!
2009. ápr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

szia!

Biztos nem lesz népszerű az irásom, de ha 2 honapja már nem szopik csak te fejed a tejcsit, az előbb utobb elfogy...és nem árt egy probát, hogy elfogadja e az ujat és kostolgasson a pici...

Ha nem fogadja el, akkor nem kész még a dologra, várni kell- de ha igen akkor szépen lassan elkezdheted szerintem kostoltatni vele a dolgokat.

minden jot, Te döntessz.

2009. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak fejéssel is fenntartható az anyatej, nekem nemhogy kevesebb inkább több lett. Több mint 1 litert fejek naponta csak nagyon sok idő, napi 5x legalább 45 percig tart és a babám nem a türelméről híres ezért gondoltam hogy jobb lenne kevesebbet fejni és kiváltani egy étkezést.
2009. ápr. 8. 16:02
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Nekem négy és fél hósan kellett már üvegből adnom a tejem, de csak fél hónapig sikerült, ahogy nem szopott, el is apadt a tej sajnos , hiába ettem-ittam, bogyóztam, fejtem rendületlen, igy most tápit eszik, főzit és gyümit. Nem akarlak szomoritani, de négyhósan hiába is enné meg a reszelt almát, a gyümi még korántsem pótolna egy étkezést! Két hami között eheti mintha nassolna. Ez inkább a könnyebb kaki, rostok, vitaminbevitel miatt fontos, na meg hogy ismerkedjen a tejciden kivüli izvilággal, kanállal. Még tarts ki egy kicsit és fejd, ha ennyi tejed van, ez a legtökéletesebb neki! Szóval gyümi ugy szórakozásképp mehet két tejcisüveg között:)
2009. ápr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is fejtem 4 hónapon keresztül a tejet a babámnak, nem volt vele semmi gond! kitartást kívánok hozzá neked is! Nálam a mensi "vitte el" a tejet sajnos. Akkor átmenetileg tápszereztünk egy kicsit, de elkezdtem vele kóstoltatni, és viszonylag hamar sikerült is étkezéseket kiváltanunk. Szerintem ha meghagyod a főétkezéseket nála anyatejesnek, és a két kaja között kóstolgattok különböző gyümiket, abból baja nem lesz! Mindig csak néhány kanállal adj neki és akkor nem fog kihagyni étkezéseket!

A fejéshez kitartást kívánok! Tapasztalatból tudom, hogy nehéz. Nekem kisfiam 4 hónapos kora körül nagyon szerette nézni mikor fejtem, tetszett neki, ahogy a mellszívónak a pumpáját nyomkodom. ilyenkor mindig lekötötte egy időre, így könnyebb volt a dolog:-)

2009. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én szivből gratulálok neked!én is fejtem és kemény munka!Engem nagyon kikészített a dolog,/én kézi mellszivóval csináltam/Szerintem kezd el nyugodtan!
2009. ápr. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

15:45 ös vagyok, nem azt mondtam, hogy törvényszrűen elapad a tejed- az jo, hogy több van mint eddig- gratulálok a kitartásodhoz. A kostoltatás pedig rajtad mulik, hogy megprobáljátok e vagy sem.

Minden jot nektek!

2009. ápr. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!