Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap mentek sétálni a...

Minden nap mentek sétálni a babátokkal? Mikor mentek, mennyi idöre, és mellete a fözés, mosás, takaritás hogy oldjátok meg? Nincs segitségem a férjem estig dolgozik, rokonok, barátok messze laknak? !

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindennap megyünk 4-5 között. Akkor ér haza a férjem, és amúgy is van akkor még egy alvásidő, pedig már 1 éves a lányom. Általában reggel főzök, mosok, takarítok, és egy kicsit még játszunk is a kretben. Vásárolni és takarítani nem szoktam egy napon. Dálután általában csak játszunk és várjuk apát. Séta után vacsi, játék közösen majd fürdés, alvás.
2009. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én fiam még csak 6 honapos és de. 2meg du. 2 orát alszik,8-9 körül kel 2-3 orátfentvan alszik játék evés játék és alvás itt megint 2-3 orátvanfent,demire felkel vacsi ésfürdés van amikoralszik én is eszek,fözök,mosok,teregetek,takaritok,valami mindig vande séta közben nem alszik 2orát csak 3/4et s akkor ithon már nem alszik és ese nagyon nyügös,siros,mit csináljak?
2009. ápr. 8. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Igen, mindennap kiviszem a kicsit sétálni.Pont délben kb. 2 órát sétálunk, de változó.

Az elején nekem is nagyon nehéz volt összekombinálni a házimunkát, igy amin tudtam, időt "spóroltam": pl.rendeltem az ebédet.

Most már nagyobb a kölyök (8 hónapos lesz), összeszoktunk, könnyebben be tudom osztani az időmet: együtt takaritunk (amig pl. porszivózom, beteszem a kiságyba, onnan nézi, mit művelek), együtt vasalunk (közben ő a szőnyegen "jön-megy"), stb. Amikor alszik (ez kezd már ritkulni), előkészitem azokat a dolgokat, amiket csinálni szeretnék.

Egyébként be kell valljam, mivel nálunk otthon apa csak mos és másban nem hajlandó segiteni, igy próbálom úgy beosztani a dolgokat, hogy mindennap csak 1 nagy dolgot csinálok (pl. egyik nap csak porszivózás, másik nap csak fürdőszobatakaritás,stb.), igy nem strapálódok le és 1 hét alatt minden kész- igaz, apránként.:)

2009. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én babám 4 hónapos tök jól elvan magában, de a délután úgy telik, hogy már nem akar egyedül maradni, így a pihenőszékben nézi, ahogy mosok, teregetek vagy vasalok, közben "beszélgetünk". Egyébként reggel fél hatkor kel, akkor eszik, aztán én már nem fekszem vissza, így reggel meg tudom csinálni a vacsorát, felmosok, ilyenek... Aztán délelőtt és délután is viszem sétálni. :)
2009. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Az előző válaszoló vagyok: próbáld a kicsit is bevonni, élvezni fogja, hidd el (az elején biztosan nehezebb lesz, de kitartás). HA csinálsz valamit, legyen ott melletted, mondókázz neki, énekelj, nem baj, ha vonyitasz, úgyis élvezi.:)

Egy idő után rögzül benne, hogy ott vagy mellette, egyedül kezd majd játszani, Te pedig "hódolhatsz" nyugodtan a házimunkának...de azt ne felejtsd el, hogy olyan már tényleg nem lesz, mint előtte (max ha a gyerek nincs otthon-viszont akkor meg hiányozni fog).

Nagy segitség pl. egy járóka a konyhában...(ez csak egy ötlet volt)

2009. ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

nekem senki nem segít semmiben, de most, h jó idő van, megyünk minden nap ki. kb egész nap kint vagyunk:)

én is aprénkánt csinálok mindent, most épp tavaszi nagytakarításban vagyok... ne parázz rá erre, mindig 1 kicsit csinálj. aztán 1szer csak kész leszel. este mikor megjöttünk, kb be sem lehetett jönni a lakásba... gyorsan összepakoltam, ennyi...:))

2009. ápr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1 éves. Délelott 10 korul kész vagyunk a reggelivel, utána elsétálunk uzletbe, játszunk, alszik 1 orát, ebéd után megint fent van - ilyenkor is szoktunk sétálni, ha nincs rossz ido, majd megint 1 ora alvás, aztán estig fent van. Szoval télen 1-2x jártunk sétálni, most már tobbszor, néha estére is. Delelott osszepakolok,amíg alszik, általában azalatt fozok. Vagy csak elokészítem, és mikor fent van (bár így nehezebb). Altalában amíg alszik a torpe 2x1 orát, megfozok, elvégzem a házimunkát (vagy takarítok, vagy vasalok stb.) porszívozni, teregetni, tudok mellette is. Persze, ha rossz éjjeleink vannak, akkor megengedem azt a luxust, hogy hanyagolom a házimunkát és esetleg picit pihenek én is.
2009. ápr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!