Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 napja múlt 7 hónapos a...

2 napja múlt 7 hónapos a kisfiam. Ma reggel bújt ki az első fogacskájának a hegye. Eddig az ínyét mindig vizes gézzel "mostam", mostantól kell már használni az ujjra húzható fogkefét? Esetleg babafogkrémet?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Babafogkrémet semmiképp, amíg nem tanulja meg kiköpni. Hiába lenyelhető, azért az nem arra van, hogy a baba pocakjában legyen. A gyerekorvosom azt mondta, hogy akkor kell elkezdeni a fogat mosni, amikor már eléggé kinőtt, fogkefét már csak akkor, ha legalább 4 fog van egymás mellett. Addig bőven elég, ha gézzel áttörlöd, mint eddig, ha esetleg lepedék van rajta, azt azzal letörlöd. Én is így csinálom 7 hós kisfiamnál, neki már 2 foga van teljesen kinőve. Este fürdés után áttörlöm gézzel, már úgy megszokta, hogy tátja a száját. :) Pedig én is megvettem már a fogkefét és a fogkrémet is.


Boldog babázást!

2009. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor marad a jól bevált vizes géz.
2009. ápr. 9. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk annyival egészül ki, hogy vizben oldható tablettát irt fel tanácsadáson a doktor néni, összetöröm és evés közben kiskanállal megkapja ezt is. Dentocar a neve és védi a kis kibujo fogait (2van neki)
2009. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!