Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tízórai és uzsonna ötletek?

Tízórai és uzsonna ötletek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 7 hós babám nem hajlandó megenni a tejpépet, így igencsak bajban vagyok, hogy a fent említett étkezésekre mit adjak neki. Eddig a vajas sajtos kenyér vált be, de szeretném változatosabbá tenni. Nagyon nyitott, már majdnem azt eszi, amit mi. Túrót és joghurtot még annyira nem akarok adni, van tejérzékeny a családban, így azzal várnék ill. csak hébe hóba kapja. Megtudnátok még írni, hogy mik az ételallergia tünetei? Köszi!
2011. aug. 4. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Előbb a joghurt és túró és utána a vaj... ha már ezen vacilálsz. De túró, joghurt 8 hós kortól ajánlott, vaj 1 éves kortól!!!

Az én kisfiam is a Tieddel egyidős, én néha (heti kétszer) adok neki natúr joghurttal összekevert gyümit vagy túrós gyümit. Szereti, nincs is vele gond.

Nálam a tízórai gabonapép sok turmixolt gyümivel (banán, őszi, alma, kajszi stb.). Du. kap egy üveges sütőtök-alma-körte cuccot. Így szereti ezeket a dolgokat, de ha kevés, akkor párolt almát kap krumplival összeturmixolva. Na, az telíti is és nagyon fincsi is:)

2011. aug. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hallottam még a gabona pépről. Ez pontosan mi? Hol lehet kapni?
2011. aug. 4. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Sok helyen lehet kapni gabonapépet, ezekhez külön tápszert, vagy vizet lehet adni. Mi a DM saját márkás babylove 3 gabonás pépet használtuk, mert nem volt benne hozzáadott cukor. Egyébként babakekszet is keverhetsz a gyümölcshöz, vagy vannak rízspelyhes üveges kaják is. Én ezeket variáltam, a gyümölcsökkel.
2011. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

vegyél sima zabpelyhet!Az aldiban nagyon jót lehet kapni(0,5 kg, 200ft, kék papír csomagolásban van)

Ezt beleteszed forró vízbe, 5-10 percig hagyod, szépen megdagad, gyümölcsöt keversz hozzá.

Nagyon finom gyümölccsel, tele van rosttal, és nem is drága...

Amúgy én van, hogy uzsira pl csak simán 1 banánt adok fiamnak, vagy barack-alma-keksz tízóraira.

Nálunk a vajas kenyér az reggeli/vacsora.

10 hónapos a fiam

2011. aug. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!