Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell ilyen esetben tizórai és...

Kell ilyen esetben tizórai és (uzsonna) 1éves fiamnak?

Figyelt kérdés
minden nap kb 8-9között megiszik 300ml tápszert/gyerekitalt,meg este lefekvés előtt is 300ml-t,függetlenül attól,mikor evett(uzsonnázott)előtte.Eddig nem adtam neki kb 2óra múlva tizórait(pl 1banán+joghurt,vagy egy üveges gyümi..),de mióta mindenki azt mondja kell egy ilyen gyereknek még reggeli-tizórai-ebéd-uzsonna-vacsora,meg a napi 5x étkezés,azóta adok,de igy akkor 2óránként eszik,holott eddig hónapok óta már 4óránként evett.Jó,nyilván tizóraira meg uzsonnára nem egy teljes "menüt"kap,de akkor is 2óránként eszik igy,és 1éves múlt.Szóval a lényeg,hogy ő soha nem sir mert éhes,kibirja simán,volt hogy 5-6órán át is kibirta,mert pont etetés előtt aludt be(mikor 4óránként evett),de nem tudom már hogy csináljam....adjam neki továbbra is a tizórait,uzsonnát,vagy ne.Nyilván napközben kap azokból amiket mi eszünk,pl vajas kenyér..stb,mert ordit ha nem adunk neki és látja hogy eszünk,vagy bulátát,babakekszet,de ezek "nasik".És még egy kérdésem lenne,hogy"kell"-e neki napi 2x főzelék?(ebéd-vacsi) Mert a védőnő szerint nem,mert "nem szorul"rá,12kg,80cm,de nem dagi,jó húsban van.Mindenki más meg azt mondja napi 2x kell neki a főzelék.
2011. aug. 3. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. 1 éves korában, már bátran eheti azt, amit ti esztek, és ugye, te sem eszel naponta kétszer főzeléket.12 kg, egészséges normálisan táplált gyerek. Nyár van, inkább gyümölcsöt egyen sokat.
2011. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Három főétkezés mellett a tízórai és az uzsonna lényegesen kevesebb lehet. Fél banán vagy más gyümölcs, joghurt, ilyesmi. Ezen kívül már nem kéne nassolni a gyereknek (sem). Azt is adhatod neki uzsonnára amit ti esztek, de akkor az volt az uzsi, és nem más. Vannak családok, ahol este is főznek, gondolom ott természetes hogy este is kap főzeléket a kicsi. Ha jó étvággyal megeszi, miért ne? Az össz tápanyag-, rost- és kalóriabevitelt figyeld, hogy ez müzli, főzelék vagy vajas-szalámis kenyér, az mindegy.
2011. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam is 1 éves.Reggel és este csak anyatejet "eszik",napközben pedig egy adag gyümölcsöt,egy adag főzeléket husival vagy amit mi eszünk,estefelé pedig egy kis vajas kenyér csirkesonkával vagy ilyesmi.Felesleges szerintem 2 óránként etetni ekkora gyereket.

2011. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek,én is igy gondolom,pláne hogy jó súlyban van.
2011. aug. 3. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!