Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » CHICCO GO Kengurut használtok,...

CHICCO GO Kengurut használtok, használtatok? Milyen? Van-e olyan kenguru, amiben szintén egész popsin ül a baba, mint a Liliputinál, de mamának háttal is ülhet?

Figyelt kérdés
Ugyanis sokkal egészségesebb, tudom, de ha nem ülhet benne háttal nekem, akkor nem jó nekünk sajnos.
2011. aug. 4. 09:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Enyém a harmadik hozzászólás.


szerintem amennyit te akarod hordani, vagy is nem órákat (ami szerintem mindenben egészségtelen) akkor szuper, azt hiszem 4 hós korától lehet kifele fordítani, mi akkor tettük mikor már jól tartotta magát, de azt is ritkán, hogy nézelödjön.


sokáig nem tudod hordani kb fél éves 8 hós koráig. de addig elég is , mert akkor már 8 kiló körül lesz, és ha ülni tud akkor már nem lesz nehéz pl olyan helyre leugrani ahol nem tudod letenni, és a babakocsizást is jobban fogja szeretni.


olyan 5-8 hós kora között még nem tud ülni, de már nézelödne ki, ekkor a legjobb mert elmész vásárolni és állandóan kiakarna jönni, akkor magadra kötöd egy egy félórára neki szuper jó.

2011. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

08.04. 23:44


Azért, mert befelé fordulva nem érdekes neki annyira, ez érthető, szeretne nézelődni, befelé fordulva aludni szeret.


Már vettem kengurut, nagyon jó és szeretjük, Chicco go-t vettünk. A gyerekorvos szerint 5-6 hós babának már nem lesz baja benne, erős a gerince, tartása van, tartja magát, nem órákat kell benne lennie minden nap, alkalomszerűen, és a fütyinek sem árt.

Hasonlóképp viselkedik, mint terpeszpelus, ami még hasznos is lehet, de ártani semmiképp nem árt.

Utánakérdeztem rendesen a dolgoknak.

2011. aug. 15. 14:34
 13/21 A kérdező kommentje:

7.46


Pontosan így gondolom én is, erre használjuk, és szerintem is van határa a kengunak, hiszen idővel nehéz lesz, akárhogy elosztja a súlyt - most még szupi - és amikor ül, a babakocsi is jó lesz, hisz rendesen kilát majd belőle.

2011. aug. 15. 14:36
 14/21 anonim ***** válasza:

08.24. 23:44.-es vagyok.

Nem kötekedésből - felesleges is lenne, mert már megvetted a kengurut -, de a kifelé hordozás legjobb alternatívája a háton hordozás (ami a kenguruban nem lehetséges), mert ilyenkor marad a terpesztartás, a gyerkőc tud nézelődni és a hordozó személynek is kényelmesebb, mert az ember igazából háton hordozásra termett. Egy 7-8 kilós babát már ajánlott háton hordozni, mert különben elég megterhelő lehet.

Bocs, de ezt gondoltam leírom...

2011. aug. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Bocs, de szerintem butaság, mivel nem látod, mit csinál, imád a hajjal játszani, közlekedésben megüthetik, hozzányúlhatnak, stb, és nem látod, mi történik... no comment. Nagyon szuper a kenguru, bírom, mert ha próbáltad volna, tudnád, hogy elosztja a súlyt, ez a lényeg, hogy pl. ne kézben kelljen cipelni, hanem jól eloszlik a terhelés.

A terpesztartás pedig egészséges.

2011. szept. 11. 18:26
 16/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Már a harmadik gyermekemet hordozom, mindegyiket 4-5 hónapos korától háton.

Igen, szeretnek a hajammal játszani, de hordozás közben sokkal jobban érdeklődnek a világ felé, nem foglalkoznak a hajammal. De ha mégis, akkor is megunják pár perc után...

Megütni eddig senki nem ütötte meg, miért tennék? :O Ha véletlenül nekem jönnek, akkor tök mindegy, mert ha elől van, akkor is meglökik.

Én nem vagyok nagyon parás, nem zavar, ha hozzáérnek. Ne puszilgassák meg ilyenek, de ha hozzányúlnak, hozzányúlnak. Ha meg valami mosdatlan embert látok, azt nagy ívben elkerülöm, hogy ne nyúljon hozzá még véletlenül se. Ha ez nem kivitelezhető, mert pl. túlzsúfolt a busz, akkor inkább leveszem, és kézben van, amíg le nem szállunk...

Egyébként meg - és ez most lehet, hogy furának fog tűnni -, de egyszerűen megérzem, hogy mit csinálnak. Nem egyszer volt rá példa, hogy elaludt, és ott volt valami ismerős, én meg tettem a fejére az alvócsuklyát. Erre kérdezte az illető, hogy "ez mi?". Mondtam, hogy "alvócsuklya, hogy tartsa a fejét, mert elaludt". Erre megkérdezte, hogy "honnan tudod, hogy alszik?". Én meg mondtam: "érzem". :D

Amikor kezdtem a hordozást, én sem nagyon értettem, hogy honnan tudják, hogy mit csinál hátul a gyerek, de amikor elkezdtem, akkor rájöttem.

Tény, fogalmam sincs, hogy ez a kenguru mennyire osztja el a súlyt, de elől akármilyen hiper-szuper hordozóval egy bizonyos súly fölött kényelmetlen hosszútávon hordozni (és egészségtelen is a hordozó személynek).

És igen, a terpesztartás egészséges - ki mondta, hogy nem? - de a te kengurudban nem lehetséges ez a póz, a baba lába lóg.

Na mindegy, nem akarok vitázni, vagy ilyesmi, csak gondoltam leírom a tapasztalataimat.

2011. szept. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ja, és bocsánat, hogy ilyen hosszú lett... :S
2011. szept. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

értem, én akkor is másképp gondolom :)

persze, hogy megérzed, ha elaludt, elnehezedik a súly, leteszi a buksiját :) nem is erről van szó...

én szeretem látni Őt, és nem a szándékos ütésről beszélek, az elrohanó emberekről, a figyelmetlenségről, főleg BP-en, a karjaimmal megvédhetem, kitehetem elé, ezzel eltartva az embert, ellökve, volt már rá példa.

Én nem szeretem, ha hozzányúlnak, ki tudja, kinek milyen nyavalyája van, ő még a szájába veszi a kezeit...

Nem teljesen lógnak a lábai, ugyanis viszonylag széles a kenguru alja, és kitartja.

2011. szept. 12. 09:06
 19/21 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok, a gonosz, "kenguru-ellenes". :D

"persze, hogy megérzed, ha elaludt, elnehezedik a súly, leteszi a buksiját :)"

Hát én sem CSAK az elalvásra gondoltam, hanem másra is. Egyszerre mozgunk, így bár nem látom, de tudom, hogy épp mit néz, jókedve van-e, stb.

"én szeretem látni Őt, és nem a szándékos ütésről beszélek, az elrohanó emberekről, a figyelmetlenségről, főleg BP-en, a karjaimmal megvédhetem, kitehetem elé, ezzel eltartva az embert, ellökve, volt már rá példa. "

Hidd el, eleinte én is ezen aggódtam. De miután kipróbáltam a háton hordozást, akkor rájöttem, hogy ez nem is olyan rossz. :D Én is féltem attól, hogy nekünk jönnek, meglökik stb., de még nem volt rá példa. Az emberek egyszerűen jobban figyelnek, ha látják a babát a hátamon. De egyébként próbálok mindig úgy állni, hogy ne a sok ember előtt, hanem a tömeg mögött. És egyébként én jobban félek attól, hogy megbotlok valamiben, és elesek... :S Ha elől van a baba, akkor nagy valószínűséggel ő is megsérül (ami simán lehet súlyosabb egy nekünk jövő ember okozta balesetnél szerintem). Míg a hátamon nem fenyegeti ez a veszély.

"Én nem szeretem, ha hozzányúlnak, ki tudja, kinek milyen nyavalyája van, ő még a szájába veszi a kezeit..."

Azért én is mindig megmondom, hogy csak a lábát simogassák, de igazából még nem is nagyon fordult elő olyan, hogy valaki úgy nyúlkált volna, hogy nem kérdezte volna meg.

"Nem teljesen lógnak a lábai, ugyanis viszonylag széles a kenguru alja, és kitartja."

Igen, szélesebb, mint a legtöbb a kengurunak, de nem ELÉG széles, mert nem támasztja alá térdhajlattól-térdhajlatig, míg egy mei tai/kendő/SSC/erszény igen.

Összehasonlításnak itt egy kép a kengurudról:

[link]

És egy mei tai:

[link]

És egy SSC:

[link]


És egy fórum, ahol a kifelé hordozásról "vitatkoznak", érdemes megnézegetni (hátha sikerül meggyőzni :P):

[link]


És azt is szeretném javasolni, hogy menj el egy hordozós klubba vagy ilyen jellegű boltba, és próbálj ki néhány hordozót. Nem kötelez semmire, nem kell megvenned semmit, de szerintem, ha kipróbálod, akkor biztos, hogy jobban fog tetszeni.

(Még az első gyerkőcnél kaptunk ajándékba egy kengurut, nem sokkal később vettük meg a mei tai-t, és sokkal kényelmesebb, jobb volt, mint a kenguru.)

Egyébként meg lehet kapni "hordozós-tükröt", amit rá lehet tenni a hordozóra, és látod, hogy mit csinál hátul a gyerkőc (de tökéletesen használható egy smink-tükör is, vagy éppen valamilyen ablak a közelben - autó, busz stb), úgyhogy ne az legyen a legnagyobb gond, hogy nem látod. ;)

De tényleg nem akarok kötekedni meg szőrszálat hasogatni. :D

És elnézést, hogy megint kisregény lett. :S

2011. szept. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Én tartom az írt ellenérveimet, a hátadra is ugyanúgy eshetsz, elöl meg lehet támasztani a kezeddel, valamint kapaszkodni szoktam lépcsőn, stb.


Nem térdtől-térdig, de eléggé, és egy egészséges kicsinek, nem napi 10 órás használatba vételre jó, Ő is nagyon szereti.



Tartom, hogy nagyon veszélyes BP-en háton hordozni és úgy közlekedni, bolondok és vakok az emberek, nem látnak, csak néznek, ha néznek egyáltalán.

2011. szept. 17. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!