Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam teájába tehet természe...

Kisfiam teájába tehet természetes szőlőcukrot?

Figyelt kérdés

Ha igen mennyit?


Erről lenne szó

[link]


1 literbe 10 hónaposnak


2011. aug. 4. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből írom, segíteni szeretnék.

A sima cukor egy pici gyereknek szerintem teljesen felesleges még. Eleget eszik még életében belőle, akkor sem lesz rá szüksége egyáltalán.

Ennél egy fokkal jobb a szőlőcukor (glükóz) (pláne, ha bio), de sajnos ez sem sokkal hasznosabb.

Még egy szinttel jobb a gyümölcsukor (fruktóz). Én alapvetően ezt szoktam használni a kristálycukor helyett. De a foga még ettől is fog romlani.

Viszont a legjobb (egyik hozzászóló írta is) a nyírfacukor (xilit - illetve kb. -- kicsit bonyolultabb ennél) vagy például a sztívia. Előbbinek a világon semmi utóíze nincs, teljesen jól használható, viszont sajna drága és hozzá kell szoktatni a szervezetet, mert eleinte hashajtó hatású lehet.

A sztíviának viszont nagyon jellegzetes íze van, szokni kell, de ez is teljesen természetes, növényből nyert édesítő.

Ja, és a legjobb (ami szerintem kicsit sem elhanyagolandó), hogy a nyírfacukortól és sztíviától nem romlik a fog, mert a baktériumok nem tudnak elszaporodni a szájban.

2011. aug. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Hú ezt a nyírfacukros ötletet én nagyon köszönöm, meg is próbálok szerezni!
2011. aug. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


Sztíviát épp most akarunk majd használni,de nem tudtam hogy azt lehet gyerekeknek is.

2011. aug. 4. 15:57
 14/14 anonim ***** válasza:
Az első nyírfacukros vagyok:) a sztíviát próbáltam de meghányatott de komolyan!Biztosan van akinek ízlik is de tényleg van rendesen utóíze.A nyírfacukorból ha sűrűn készítesz "szirupot" még fogmosáshoz is jó piciknél.A stippfies (lehet hogy nem jól írtam!) fogtörlő kendő is xillitet tartalmaz csak csillagászati árban van,ennél olcsóbb a nyírfacukor és sokáig elég!
2011. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!