Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljuk? Külföldre...

Hogyan csináljuk? Külföldre költözünk, az út kb.10 óra autóval.4,5 hónapos a babánk.

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodunk a férjemmel, hogy mi legyen.

Induljunk este, fürdetés után és a kocsiban végigalussza az utat? (Egyébként végigalussza már a éjszakát, ritkán kel fel.) Így nem kel fel enni, nem kell megállnunk peluscsere miatt sem. De én aggódom amiatt, hogy ilyen sok időt töltene egyhuzamban a hordozóban.

Vagy induljunk reggel és napközben álljunk meg 2-3 óránként?

Akinek van tapasztalata ilyen hosszú utazással kapcsolatban, kérem, ossza meg velünk a tudományát! Véleményeket is szívesen fogadok.


2011. aug. 4. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi rendszeresen utazunk 23-25 órákat kocsival.Igaz nincs kisgyerek,de a tapasztalatunk az,hogy éjszaka jobb elindulni.Az indulásnál a sofőr is frissebb még,és éjszaka alig vannak az autópályán..A gyerekek is jobban alszanak éjszak..Abból meg ne csinálj gondot,hogy 10 órát horfozóban van a kicsi..Bőven kibírja..
2011. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Én nem indulnék el olyan kicsi babával autóval, az tuti. A kislányom kibír 2-3 órát max a hordozóban, utána megy az ordítás... Az nem megoldás, ha mondjuk te mész repülővel a gyerekkel, a férjed meg autóval?
2011. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha egyébként is jól elvan az autóban, akkor nem lesz gond nappal se - az én fiam nagyon szeret autóban lenni, sokat utazunk, utaztunk vele

én éjszaka indulnék, valószínűleg át fogja aludni, ha felébred, megálltok, egyébként nem baj, ha egyhuzamban a hordozóban van - kivételes alkalom

2011. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos, az nem megoldás, hogy mi repülünk...

A férjem cége fizeti a kiutat és vagy egyik, vagy másik megoldás kell.

De a repülő nem túl jó, mert a babának egy rakás cuccot kell vinni, csak 2 hónapig leszünk kinn és nem tudunk mindent repcsire tenni.

2011. aug. 4. 14:35
 5/8 anonim ***** válasza:
A hordozóból mindenképp ki kell venni negyed órákra, 2-3 óránként. Inkább csináljátok azt, hogy korán indultok, nem gond az ha alszik még akkor ha betudod úgy tenni..és mire felébred meg egy kicsit meg is tudod mozgatni.
2011. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első! Látszik, hogy nincs babád, különben nem gondolnád, hogy 10 órát simán kibír a hordozóban. Utolsóval értek egyet. Induljatok reggel ébredés után és 2-3 óránként álljatok meg picit nyújtózni. A babának akkor úgyis ennie kell, meg pelus csere, és mehettek tovább. Mi először 4 hetesen vittük 3-4 órás útra. Még ez alatt is 2x meg kellett vele állnunk. Most múlt 4 hónapos, 3 órát bír egyhuzamban és ha megállunk, kiveszem, eszik-iszik és mehetünk tovább, nincs gondja.Nyugi, nem lesz semmi gond, csak kicsit tovább fog tartani az utazás a megállások miatt. gondolom lesz nálatok kedvenc játék, azzal is le lehet egy ideig kötni a figyelmét, aludni is fog, úgyhogy jó utat!
2011. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerosom ment nyaralni szinten 4,5 honaposaval Horvatorszagba, talan az az ut is volt 8 ora. Ejjel indultak, hogy tudjon aludni a baba. Termeszetesen nem tul jo, ha ennyit van hordozoban, de hat egyszeri alkalomtol azert nem lesz baja.
2011. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk nyaralni 5 hónaposunkkal, 9 órás volt az út! Mi vettünk dönthető gyerekülést, nagyon jó, sokkal kényelmesebb, mint a bébi hordó! Brendonban már van 15 ezer forintért! Mi oda fele reggel indultunk 8 körül, mivel még előtte volt elintézni valónk, és úgyis csak később lehetett elfoglalni a szállást, így hülyeség lett volna éjjel elindulni! Megálltunk kb. 2-3 óránként, kicsit levegőztünk, sétáltam vele, hogy ő is "mozogjon"! De csak ilyen 10 percekre álltunk meg, nem többre! Semmi gond nem volt az úton, nagyon jól bírta, talán jobban, mint mi felnőttek! Néha bólintott egy fél órát, órát! Haza fele délután 5-kor indultunk el, úgy jött ki, hogy akkor tudtunk, de akkor sem volt semmi gond, egy hangja sem volt, sőt, este 9-kor úgy bealudt, hogy itthon éjjel kézbe hoztam be, be tettem az ágyba, és reggel 9-kor kelt fel! De én ajánlom ilyen távra a dönthető gyerekülést, sokkal kényelmesebb neki!
2011. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!