Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos segítség! Ordít a 6...

Sos segítség! Ordít a 6 hónaposom, nagyon álmos. Sehogy sem alszik el, mindent kipróbáltam, esetleg javasolnátok valamit?

Figyelt kérdés
Már a kezemben is ordít, babakocsiban is ringattam, bent, kint, a mellemen is sír. Beraktam a hintába, pár percig csend volt, most megint ordít. Igaz, kibújt a fogacskája, de már látszik, hogy ott egy picike átlátszó fog, de még nem teljesen. Lehet, ez a gond? Vagy csak szimplán fáradt? Most kezdtem a hozzátápit pár napja és lehet a kaja viselte meg? Bár nem olyan, mintha fájna a pocija. Ilyen nagy hiszti még sohasem volt!
2011. aug. 4. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zenét. Nekünk mindig beválik. :)
2011. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Túl sok az inger. Csönd, sötétség sokat segít az elalvásban.

Könnyen lehet, hogy sok volt neki a növekvő fogacska mellé a hozzátáplálás is. Mióta elkezdted a hozzátápit, normálisan van széklete? Sok babának ilyenkor székrekedése lesz.

2011. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 hónapos, és ha már nagyon nem használ semmit, és nem tud elaludni, akkor adok Neki 1/4 Germicid C kúpot, attól megnyugszik és aludni is fog tudni. Lehet még a foga miatt nyűgös, meg ez az időjárás is megviseli Őket.
2011. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hordozókendőbe teszem és ringatom, dúdolok neki és magamhoz szorítok. Ált. max fél óra alatt elalszik.:) Most is így alszik. Az időjárás is szeszélyes, lehet közre játszik.
2011. aug. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Zene volt, sötét is (teljesen lehúztam a redőnyt, csak egy pici világítás volt)... Legalább most nyugodt, ha vele vagyok, de nem alszik el:(

Kúpot nem akarok adni, azt csak végszükség esetén, mégis csak erős gyógyszer.

Hasa sem fáj. És normálisan van széklet, ma is volt.

Álmos, nyűgős, időjárás is, egyszerűen nem tud elaludni, hihetetlen.

2011. aug. 4. 16:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom teát is kap. Amikor nagyon nyűgös, csinálok neki egy "meleg" teát. Beteszem az ágyba, szundikendő, és tea. Általában megiszik ilyenkor 100-120 ml-t is, és utána alszik, mint a bunda.

Lehet ez a hülye időjárás is. Sétálgass vele kicsit a lakásban, beszélgess vele, mutasd meg a dolgokat, játszatok a tükörrel. A lányomnál ez a figyelem elterelés is bejön, aztán amikor újra nyűglődni kezd, akkor már tényleg fáradt annyira, hogy beteszem, és alszik is.

2011. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen, ezzel nyugtattam meg, sétáltunk a házban egycsomót:) Vettem tegnap új játékokat neki, pont ki lettek mosva, most picit lefoglalja, de azért nyűgösködik. A tea jó ötlet, van is készen, direkt, ha a hozzátápi miatt fájna a poci, hátha megnyugszik, mert kamilla is van benne.

Rájöttem, hogy mi volt a fő gond... Elaludt ő, csak 10 percet aludt és valamiért fölébredt, hiába ringattam, nem aludt vissza. És azért ordíthatott annyira, mert vissza akart aludni. Amúgy érzékeny az időjárásra, főleg a hideg frontra, bár nem tudom, hogy most van-e front.

Mostmár megint sír:( Úgyhogy ez járkálós nyugtatós nap lesz, úgy látom.

2011. aug. 4. 16:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Biztos az időjárás az oka! Az enyém is nehezen aludt el, meg elég nyugtalanul is alszik! Dúdolj a fülébe, simogasd a kis fejét! Sok sikert!
2011. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!