Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Napi 1alvásra szoktatás? De...

Napi 1alvásra szoktatás? De hogyan?

Figyelt kérdés
13hónapos a kislányom és úgy néz ki h már megérett arra h csak napi 1szer aludjon. Eddig délelött 10-től aludt 11ig és délután 4-től 5ig. A Napokban a délelőtti alvás 11től van 12ig és délután pedig 6tól alszik elöbb nem lehet elaltatni. Este 8kor volt eddig pancsi, utána vacsi és 9kor már aludt is. Mi legyen most? Kérlek adjatok tippeket.
2011. aug. 5. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ébrenlétet húzd el 12-1/2 1 -ig. Ebéd, és utánna alvás.
2011. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én ugyanebben voltam a kisfiam egy éves koráig, 10-12ig aludt és 5-6ig este 8kötül vacsi fürdés éls kinlodtunk az elalvással 10ig, de miota egyszer reggel nem 5kor kelt hanem 8kor igy aznap kitoltam 11-12re a lefekteteést, addig játszottunk ha negyon fáradt volt kivittem a levegöre, aznap aludt fél12-fél3ig, délután is álmos volt de inkább lefoglaltam aznap csak az övé voltam és este 7kor vacsi fél8 fürdés pancsi, és 8kor betettük a kiságyba 10 percen belül aludt, ez van most 6. napja, épp az elöbb aludt el:))

jobb ez igy mert a napi dolog elkészül mig alszik, és nem kell annyira alkalmazkodni ha valahova megyünk ezentul, nem kell rohanni a játszotérröl, vidékröl hogy délutáni alvásra hazaérjünk..

2011. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fiam kb 14 hónaposan magától átállt az egy alvásra. Volt kb egy hét amikor 1-2szer aludt, ahogy épp kijött neki, de aztán átállt az ebéd utáni alvásra. AMúgy előtte ő is aludt egyszer az ebéd és egyszer az uzsi előtt fél-egy órát. Most ebéd után alszik 2-2,5et. szerintem hagyd, hogy magától átálljon a lányod, ahogy neki jó, abban az ütemben.
2011. aug. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért akarod szoktatni erre? Ha nem lesz szüksége az egyikre úgysem alszik el....Majd eléri azt a kort, amikor csak egyszer alszik.
2011. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom most 14 hónapos, ő is 13 hónaposan állt át a napi 1 alvásra.Bár ez nálunk könnyen ment.Sosem volt ezzel probléma. Igaza van az elsőnek. Ha azt szeretnéd hogy csak 1x aludjon, akkor told ki az alvást. Nálunk az alvás általában rögtön ebéd után van (12-13óra között),és úgy 1,5-2 óra.
2011. aug. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 13 hósan érett meg rá,hogy átálítsam!nem értek egyet azokkal az anyukákkal,hogy hagyni kell majd magától átáll!Az enyém olyanokat csinált,hogy elaluldt 11-kor,mondom majd az éhség úgyis felkelti ebédre!Aztán nem így volt mert aludt 13-13.30-ig!Ezzel nem is volna baj csak délután már nem bírtam lefektetni mert persze nem volt elég álmos hozzá,viszont este 6 óra körül meg már esett-kelt a fáradságtól de ha meg akkor tettem le aludni akkor meg este 8- id bealudt és még 11-kor is fent volt!Én meg azt nem akartam,hogy a gyerek azt szokja meg.hogy még este 11-kor is a fejünkön ugrál!

na szóval kedves kérdező!Én úgy csináltam,hogy mikor délelött 11 óra fele láttam,hogy álmosodik akkor kivittem az udvarra egy kicsit levegőzni,mozogni vagy akkor indultunk el a boltba vásárolni vagy a városba sétálni egy kicsit vagy akkor mellé ültem és formaberakóztunk vagy bébitaxiztunk a lakásba!Szóval a lényeg,hogy egy kicsit még húzd az időt!Aztán az első napokban már fél 12-kor ebédeltettem mert már nagyon fáradt volt és utánna vittem aludni!Így teli pocival aludt 2.5-3 órát egybe és így bírta estig!majd egy pár nap múlva ahogy a szervezete is átált akkor már bírta délig,akkor evés és alvás!Úgyhogy egy pár nap és átáll,hidd el!Nekem is ez sokkal jobb,így én is többmindent eltudok egybe végezni míg alszik meg sokkal jobb így programokat szervezni,hogy nem kell hazarohanni,hogy még 2x alszik!

Így délelött főzök,kint vagyunk az udvaroron,megyünk bevásárolni,megy a mosógép közbe,majd mikor alszik akkor takarítok vagy füvet nyírok stb és délután meg csak az övé vagyok!Általában játszóterezünk,strandolunk,csavargunk!

15 hós fiú anyukája!

2011. aug. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!