Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számíthatok? (bilire...

Mire számíthatok? (bilire szoktatás)

Figyelt kérdés
17 hónapos kislányomnak "bemutattuk" a bilit :) egy hete. Azóta a kaki 99%-ban belemegy, már pisilni is ráült többször, és pár napja már úgy, hogy előtte nem csöppent el máshol. Viszont nem szól! Nem jelez, csak odamegy egyedül és ráül. Van, hogy ha arra megyünk, el is küld minket. A gond csak az, hogy ha van rajta bugyi, akkor azt nem tolja le, nem tudja még egyedül. Ugyanúgy viselkedik, mint amikor nincs rajta semmi. Ebből lehet még gond később? Egyébként azóta az éjszakai és a délutáni alvás után a pelus is száraz. Van valakinek efféle tapasztalata? Úgy tudom, hogy általában a kakival szokott gond lenni, de nálunk ez simán ment eddig.
2011. aug. 15. 06:14
 1/4 anonim ***** válasza:
17 honaposan eleg korai,de nagon ugyes! hagyd hogy egyedul rajojjon a bugyi levetelere.turelem! elore vagytok igy is. az enyem 20 honapos de figyelembe se veszi a bilit. meg nem erett ra. van idod a hideg beolltaig addig biztos raerez! sok boldogsaghot!
2011. aug. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam csinálni, hogy megkérdezem hol a bili? kell e pisilni? aztán ha pisilt vagy kakilt akkor pedig hol a kaki pisi? Ez nálunk játék inkább. Ha olyanja van akkor tolja le a pelust is.

Együtt visszük ki a bilit a wc-re kiüríteni! ez fontos! Ha olyan ügyes akkor akár együtt foghatjátok is a bilit, és együtt bele is önthetitek a WC-be. Nálunk ez még nem menne.


Az én fiam igaz csak 15 hós, ő még egyedül nem tud ráülni, viszont odahozza a bilit kakinál, pisinél általában csak rámutat a bilire.

Ja és soha ne dícsérd meg, főleg ne hord le. 2 éves kor alatt ez fontos a bilire szoktatásnál. Mivel ő még nem fogja, fel hogy mivel jobb a bilibe csinálni, és hogy ez teljesítmény.

2011. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy OFF leszek:

"Ja és soha ne dícsérd meg, főleg ne hord le. 2 éves kor alatt ez fontos a bilire szoktatásnál. Mivel ő még nem fogja, fel hogy mivel jobb a bilibe csinálni, és hogy ez teljesítmény."

Ezt hogy érted? Épp az a fontos, hogy dicsérni kell, örülni, ha sikerül. Oké, nem kell megszidni, meg lehordani, de dicsérni igenis kell.


Az én fiam 22 hónapos, 2 hónapja teljesen szobatiszta nappalra (alváskor sincs rajta pelus). Nem beszél, vagyis csak pár szót mond. Ő sem jelez, csak megy a bilihez, ha kell neki, utána pedig hozza a bilit, hogy belepisilt, bele kakált, ki kell önteni. És megtapsolja magát, hogy milyen ügyes volt. MINDIG MEGDICSÉREM! Neki kell az elismerés.


Ha tehetem, én hagyom kis gatya nélkül, így csak egy póló van rajta a nagy melegben. Esetleg próbálj meg olyan rövidnadrágot adni rá, amit könnyebben le tud húzni. Gyakoroljátok a levételt, bele fog jönni. Mutasd meg neki, hogy hova kell az ujját beakasztani, hogy le tudja tolni.

2011. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

pszihológusok ajánlják, hogy ne dícsérjünk 2 éves kor előtt szobatisztaságra szoktatáshoz. Rossz hatással van a gyerekre, mivel nem érti!! miért dicsérik. Ebben a korban a világ legtermészetesebb dolga még kakkantani, az hogy a bilibe megy szuper, de egy gyerek számára nem teljesítmény. Egyszerűen odacsinálja. Kb olyan ez mint EC-nél visszatrtja mert tudja, és szól mert ösztönös.

Szóval ne zavard össze és ne rendezz örömparádét minden találat után, mert nem érti az öröm okát, rossz hatással van a picire.

Ezért is ajánlják a pszihológusok a 2 éves kor utáni szoktatást, mert akkor már nem csak fizikailag hanem szellemileg is értettek rá.

2011. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!