Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még a fiam nem beszél?...

Baj ha még a fiam nem beszél? Mert itt mindenhol azt olvasom, hogy 16-17 hos babák már rendesen beszélnek. ö 19 honapos

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22 hónapos az én kisfiam, ő kb 15 szót mond. Én a két éves kora után "várom a csodát"!
2011. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam 27-28 hós korában kezdett el igazán beszélni mondatokban, de sokszor még csak én értem, és apának fordítok:-)
2011. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A 16-17 hós babák még általában nem beszélnek rendesen, legfeljebb pár szót mondanak. Ne aggódj, az én fiam 22 hónapos, eddig csak az állatokat utánozta, most egy pár napja megeredt a nyelve. Hirtelen elkezdett egy csomó szót mondani (hol kristálytisztán, hol csak én értem), és mindent próbál utánozni, amit mondok neki.
2011. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én Kislányom 17 hónapos, és az égvilágon semmit mást nem mond a "vau"-n kívül. Hangsúlyozom mégegyszer, hogy semmit.

Nem aggódom. Mindent megért, de olyan dolgokat is, amit nem is gondolnék. Megérteti magát, nagyon okos, ügyes kislány, csak épp nem beszél. Rengeteget foglalkozom vele, egyfolytában éneklek, mondókázok, könyveket nézegetünk, de minden vau. Hát ez van..........de, hogy a kérdésedre is válaszoljak. Van itt a házban egy kisbarátnőnk, Ő 20 hónapos, úgyszintén teljesen normális kislány, de ő is csak vagy 10 szót ismer.

2011. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? többszavas összetett mondatok kb. két-két és fél évesen lesznek. Gondolom van néhány szó amit használ.

Pl ennyi idősen a kisfiam a labdára azt mondta golóóó, ezenkívűl hoppá, ezt is, azt is, autó, apa, hamma, torta. 19-20 hós korától voltak ilyenke: tatajó=takaró, párna, kakaó, inni, anyucika, apucika, cica, tattor=traktor, dotojó=doktornéni, kisbarátok nevei. Szavak egymásmellé rakásával többnyire ragok nélkül elmesélt dolgokat.

Pl. baba (mármint ő maga) elesett, lett motojbaleset, baba sírt, jött nínó, baba megy dotojó. (Elesett, elég durván, mentő vitte kórházba, és órákon át sírt)

26 hósan mondókák, énekek, összetett mondatok, következtetések levonása, minden megmagyarázása

2011. aug. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teljesen igaz, hogy rendesen beszélnek a 16-17 hós babák. Az én lányom már 8 hónaposan tudatosan mondott szavakat. 1 évesen legalább 20-25 állat hangját utánozta, most 15 hónapos védőnő szerint korához képest sok szót mond, de ennek ellenére szerintem 1-2 hónap múlva sem fog rendesen beszélni, nagyon messze áll ez még a rendes beszédtől. Akik ezt írják, hogy 16-17 hónaposan bezél, egy kicsit szerintem túloznak. Ja és ha nem fog beszélni 2 évesen sem? A gyereket nem lehet sietettni. Ha látod rajta a fejlődést senkivel és semmivel ne foglalkozz .
2011. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez gyerekfüggő. A barátnőm lánya másfél évesen szinte tisztán beszélt (nem mondatokban!). Az én lányom két évesen alig mondott pár (számomra) értelmes szót. Elvittem Győrben a Bárcziba (gyógypedagógiai int.), megnézettem egy logopédussal, mert nagyon ideges voltam. Megnyugtattak, hogy a hangképző szervei rendben vannak, minden hangot ki tud ejteni, csak nincs ideje beszélni, vagyis beszél ő, csak összevonja a szavakat, hangokat. Azért izgultam, mert sokan mondták, hogy ha sokat beszélsz, mondókázol a gyerekkel, akkor hamar megtanul beszélni. Én óvónő vagyok, nálamnál többet senki nem beszélgetett a babájával ;) Szóval nyugi, fog még annyit beszélni, hogy könyörögsz, hogy hagyja abba...
2011. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom jövő héten lesz 17 hónapos, de nem mond összefüggő mondatokat, csak szavakat! Anya, apa, mama, tata, cucu=cumi, tej,szia, néni, cica, boltba van még pár szó, de most nem jut eszembe és pár állat hangját tudja utánozni.

Valamint próbál minket utánozni, de csak a szavak első két betűjét tudja kimondani!

2011. aug. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 18 honapos es az egvilagon semmit nem mond. Nalla minden "bubu". Tegnap ezt a kerdest en irtam ki:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kislányom 19 hós, sok szót mond, de nem mondanám, hogy már "rendesen beszél". Persze mond már mondatot is, de ez kb annyi, hogy: anya/apa gyeje, anya nézd, itt van, ott van, baba kéj ham...stb. szóval azért a rendes beszéd még messze van :) Nem vagytok lemaradva egyáltalán.
2011. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!