Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy NVidia fx 5500-as...

Van egy NVidia fx 5500-as videó karim, a dobozán és magán a kártyán is 128 MB-t jelöl de az interneten úgyen ez a fajta mindenhol 256-osként beszélnek róla,2 féle úgyan olyan nevű kártya van? És még. (lent)

Figyelt kérdés

Egy NVidia 5200-ast használok win7-en, de beletettem ezt a 5500-as at és a képernyő néha néha vibrált és átment ilyen sárgás színekbe, aztán megint rendes lett, feltettem a driver-ét újra indítottam 2-szer. Az első újraindításnál működött az aero, és kíváncsi voltam mennyi minősítést ad a gépnek ezzel a videókarival, hát minősíteni akartam de a minősítés elején lefagyott a gép (ilyen erős lefagyás még nem történt win 7-en nálam) hát vártam 5-10 percet de semmi újraindítottam a ház gombjain keresztül, és kiírta hogy 128 mb videókari nv5500-as aztán elsötétült a képernyő kivétel a bal felső sarokban volt egy fehér pont, noh vártam de nem csinált semmit kivettem a lemezt újraindítottam és a cd-t kérte, uff megijedtem, kicseréltem a régi 5200-ra most erről írok. Nos kb mit szúrtam el? Nem jól helyeztem bele? Vagy a kari lehet a hibás? Próbáljam megint megcsinálni, és akkor hogyan csináljam? Igazából nem nagyon merek a gépembe nyúlni mióta a nagyon drága gépemet egy rossz rammal elszúrtam.

Gépem adatai: abit alaplap (ez eléggé kevés) amd sempron 3100+ 1800 mhz-s proci 1.5 GB ram (512+1024 ram) Várom a válaszokat


2010. dec. 4. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Ez a kártya létezik 256mb-os kiszerelésben, és 128-asban is.

2. Nem hiszem, hogy rosszul tetted volna be, viszont kizárni se tudom teljesen innen távolról. Miután betetted, ellenőrizd, hogy stabilan a helyén van e, és az érintkező része az alaplap foglalatánál nem ferdén, hanem teljesen egyenesen illeszkedik be. Valószínűleg a kártya hibás. Legegyszerűbben ezt úgy tudhatod meg, ha beteszed egy másik gépbe is. Ha ott is hasonló tüneteket produkál, akkor tuti rossz.

2010. dec. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igazából lehet h rosszul tetem be mert ezt a 5200-ast is 15 percig kellet bizbaz olni míg visszament a helyére rendesen...
2010. dec. 4. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!