Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon szomorú vagyok,6 hetes...

Nagyon szomorú vagyok,6 hetes lesz a babánk es egyre többet vitatkozunk, jó úton haladunk a szétesés felé, igaz?

Figyelt kérdés
...ráadásul hülyeségeken. Szerinte én nem értem meg őt, szerintem meg ő engem. Szerinte én vagyok a hibás a viták kialakulásáért, szerintem pedig ő a türelmetlenebb. Úgy érzem én meg agyerek csak nyűg neki. Sosem gondoltam volna. Pedig párom nagyon családcentrikus. Gondoltam abból, ahogyan a szüleihez ragaszkodik. Csak az a baj,hogy úgy látom, most is csak odafelé cs.centrikus. Félóra autóútra laknak a szülei, egy héten többször hazamegy. Volt, hogy egyedül fürdettem meg a picit, mert este 8-ra sem ert haza. Pedig direkt emiatt toltam későbbre a fürdést. Mindegy. Ingerülten beszél velem, hiába tagadja, látom,h a pici sírása idegesíti. Egyszer azt mondta neki kussolj már el végre. Van egy munkatársnője, aki az ő jobb keze...mégsem beszél róla soha semmit. Honnan tudjam, mi oka erre? A többiekről beszél. Ja, a szülei előtt ő példás családapa, aki imád minket. Eddig nagyon vártam, hogy leteljen a 6 hét, de mostmár semmi kedvem vele semmihez. Arra gondoltam, átköltözünk a picivel a gyerekszobába, akkor hátha nem fogjuk idegesíteni őt. Erre nem mondott semmit.
2011. aug. 6. 09:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok:


és amióta kezembe vettem az irányítás, azóta már nem kell tettetnem a boldogságot:)


még eszembe jutott, hogy én is átköltöztem a picivel a kisszobába, de egyáltalán nem lett jobb, sőt olaj a tűzre, úgyhogy ezzel csak még jobban eltávolodnátok egymástól

2011. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
10:30-as voltam, bocsi!
2011. aug. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 10:03-assal.

Nekünk most 3,5 hónapos a leányzónk, és vannak veszekedések, bár már ritkábbak. Nálunk a férjem sokkal inkább szeretett volna babát, mint én, ám mégis ő viseli sokkal nehezebben a dolgokat, ha sír, ha nyűgös, ha nem tud vele mit kezdeni. És ilyenkor sajnos nekünk is akadnak veszekedések, de ahogy a pici is nő, fejlődik, ő is jobban ki tudja venni a részét a dolgokból.

Nem tudom, hogy nálatok hogy van, az én párom alapvetően szerencsére tudja, hogy mik a hibái, maximum nehezen tud változtatni rajtuk, de próbál. Persze ettől még akadnak veszekedések, ahogy fentebb írták főleg pici baba és főleg első baba esetén egy nagyon nem ritka.

Meg kell próbálni megbeszélni, vagy ha nem megy, akkor nem erőltetni, mert az tényleg rossz neked is, a babának is. :(

Drukkolok!

2011. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár nekem sosem volt olyan érzésem, hogy megcsal, de a baba születése után mi is eltávolodtunk. Sokat veszekedtünk. Kiderült, hogy az a baja, hogy szinte soha nem ölelem meg ( csak szex de semmi más) nem csókolom meg mint azelőtt. Oda kellett figyelnem ezekre innentől, mert bármennyire is gáz, komolyan nem jutott eszembe, hogy csókoljam, öleljem. De mikor odafigyeltem ezekre akkor mintha kivirágzott volna. Kompromisszum, elfogadás és szeretet akármennyire nehezek ezek néha.


Remélem rendeződik a kapcsolatotok! És szerintem se költözz másik szobába :(

2011. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lányok! "asszonyok":)

Eszembe jutott, hogy...basszus! ezer éve nem csókolóztunk...nem tudom ki miatt, és tényleg nem azért mondom, de őmiatta.

A terhesség utolsó 3 hónapjában nem is voltunk együtt, és szépen lassan a csók is elmaradt, bár azelőtt sem csüngtünk állandóan egymáson. Csak puszi-puszi van mostanra, bár még szájra...ha nem húzzuk az orrunkat épp egymásra.


De olyan megalázó lenne nekem kezdeményezni. NEm akarom, hogy azt érezze, hogy csak a féltékenység miatt csinálok bármit is, és versengeni fogok érte.

Ha jól belegondolok, végülis nem is érdekel az a csaj, csak azért kezdtem el keresni valmit a dolgok mögött, mert éreztem hogy valami átrendeződik most a kapcsolatunkban. A sok vita után persze, hogy rosszra gondolok. Belegondolok, hogy a munkehelyén biztosan kedvesebb mindenkivel...és persze vele is kedvesebb mindenki, mint most én :(

De ettől csak mégjobban felbosszantom magam.

Ő sajnos nem az a típus, aki meg tudja beszéln i a dolgokat. Vagyis meg tudja, csak...az ő családjában ez nem szokás. Egyszer így fejezte ki magát.

Én meg úgy nőttem fel, hogy ha jó, ha rossz, mindent elmondok, megbeszélek.

De ha ezt én erőltetem -hogy beszéljük meg a dolgot- nem akarom, hogy úgy tűnjön, mintha csak nekem lenne fontos és könyörgésnek vélje. De ha nem beszéljük meg akkor meg...azt nem bírom ki.


Na szóval: az én anyum kétszer vált, én nem akarok. De emiatt nem is fogok mindent eltűrni.

Megpróbálom megbeszélni vele a dolgokat úgy, hogy én sem érezzem magam úgy, mintha én erőltetném.

Remélem értitek...

2011. aug. 6. 13:46
 16/22 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbáld megbeszélni vele a dolgokat, egy kapcsolat tényleg csak úgy működik, ha beszélgettek sokat.

Én sose vagyok a férjemre féltékeny, mert mindent elmond, amikor megjön, napközben is felhív 1-2-szer, elmeséli mi volt, tudom kikkel dolgozik, kivel milyen a viszonya, és hogy szeret, siet haza, akkor is, ha néha van veszekedés.

Ahogy fentebb írták időnként tényleg meg kell adni magunkat és nekünk lépni.

Drukkolok nektek!

2011. aug. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld megszerezni a Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő? című könyvet. Nagyon tanulságos olvasmány.

Az már többünkkel előfordult, hogy egyedül fürdettük meg a csecsemőnket, ez még nem a szeretetlenség és megcsalás abszolút jele. Esetleg vesd fel, hogy elmennél a barátnőddel moziba, aznap meg fürdessen ő. Jót tenne a lelkednek egy kis kimozdulás. Fejj le tejet, vagy készíts tápszert, ha adsz pótlást, nyugtasd meg apukát hogy bízol benne, minden rendben lesz, meg hogy néha veled is előfordul, hogy csak sír a baba és nem tudod megnyugtatni, aztán agyő!

Mindenesetre a helyedben nem dobnám olyan könnyen oda ezt a kapcsolatot. Mást vártál, csalódott vagy és fáradt, de biztos hogy egyedül annyival könnyebb lenne?

Próbálj más kismamákkal kapcsolatokat építeni, ha nem egész nap egyedül küszködsz otthon, vagy legalább van kivel megbeszélned a dolgaidat, már az is sokat segít.

2011. aug. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kismama, csak azért írok, mert a csókolózás nálunk is elmúlt 1,5 teljes évre. Nem szabad hagyni, hogy ez így maradjon. Persze nem lehet parancsra csókolni. Nálunk a rengeteg beszélgetés segített. Az, hogy megpróbáltam megérteni a dolgokat az ő szemszögéből. És amikor végre megértettem, elmúlt valami nagy feszültség belőle is, belőlem is. Rájöttem, hogy a feszültséget én generálom. Ő hihetetlen antennákkal rendelkezik a hangulatomat illetően, és valahányszor azt éreztem, elhanyagol, azért volt, mert inkább fedezékbe vonult előlem. Amint helyrejött a hangulatom, ugyanaz a régi, kedves, mosolygós férfi volt. Azelőtt is jeleztem neki, hogy nagyon hiányzik, hogy nem csókol meg, de nem volt hatása. Amikor rendbejött a kapcsolatunk, akkor se csókolt meg újra. Elmondtam neki megint, hogy én még a szexet se élvezem úgy, mióta leszoktunk a csókról. Erre azt felelte, hogy arra vissza lehet szokni. És utána sokszor próbált szájon csókolni szex közben, de 1,5 év szünet után olyan fura volt nekem is, meg aztán büszke is vagyok, szorosan bezártam a szám. De ő kitartóbb volt, végülis sikerült megcsókolnia, és ez hihetetlen mennyit lendített a kapcsolatunkon! Majdnem olyan szerelmesek vagyunk, mint az elején. Nem csókolózunk már állandóan, de szex közben mindig!

Nekem ez annyira hiányzott, komolyan megfordult a fejemben, ha lenne még valaki aki nem undorodik engem megcsókolni, nem tiltakoznék. Nem vagyok megcsalós fajta, de egy idő után az ember elkeseredésében gondolhat ilyet.

Szerencsére most már nincs ilyen gondom.

De ha majd jön az első gyerek, kiver a víz a gondolatra, újrakezdeni megint mindent:( Nem irigyellek.

2011. aug. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem olvastam el minden választ. Azt tudom és saját tapasztalatból mondhatom hogy szülés után mi is sokkal érzékenyebbek vagyunk és máshogy reagálunk a dolgokra és ha őszinték vagyunk akkor érthető ha a párunk sem tud türelmes lenni egy idő után hozzánk. Az biztos hogy meg kell ezeket a dolgokat beszélni és sokat kell tenni azért hogy ne fajuljanak el a dolgok. Szerintem pedig nem probléma sőt!!! kell hogy lássa azt te tenni akarsz azért hogy jobb legyen. Ugyanis ha az ellenkezőjét tapasztalja akkor miért várod el azt hogy ő is harcoljon úgymond a kapcsolatotokért ha rajtad közömbösséget lát. Én így gondolom.
2011. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Igazatok van! Mindőtöknek.

Már az is sokkal jobb lett, hogy itt tudtam beszélni róla és van akit érdekel és válaszol nekem. És kaptam e-mailben is őszinte segítséget, amit nagyon köszönök!!


Igen, egyértelmű, hogy én is, ő is, változunk. Nekem -nem mentségként, csak magyarázatként- a hormonokkal is meg kellet küzdenem. Páromnak pedig elviselni az ebből fakadó új, furcsább viselkedést és reakciókat. Én megértem őt is.

Csak attól ugyanolyan rosszul esik, ami történik.

Történt:)


Valahogy megkönnyebbültem, ahogy írtam nektek és "lazább" lettem (talán nem ez a jó szó - elengedtem a görcsösséget, az "AZT AKAROM"-ot) és nem tudom, hogy erre ráérzett -e a párom, de ha hiszitek, ha nem!: SEMMIT nem kellett csinálnom, magától alakult a tegnap, teljesen új szemmmel nézett rám a párom, kérte, hogy bújjunk össze (ő sosem kéri:) és megbeszéltük a dolgokat szépen!


Remélem ez így is marad és sikerül rendezni a kapcsolatot, új formában, kis családként, belerázódva szépen az anya és apa szerepbe és visszatalálunk egymáshoz párként is:)


Kívánom, hogy minden kérdezőnek ilyen segítsége legyen, mint amivel most engem ajándékoztatok meg!

Köszönöm!


(Bocsi, ha kicsit érzelgősre sikerült, de ez nekem valóban ekkora jelentőséggel bír. A kapcsolatunk fontos nekem.)

2011. aug. 7. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!