Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon gáz, ha 10-11 hónapos...

Nagyon gáz, ha 10-11 hónapos baba napközben is szopizik még?

Figyelt kérdés
Már többen szóltak, hogy nem kéne.
2011. aug. 7. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez teljesen a te döntésed. Van aki 3 évesen is szoptatja a babáját. ha az neki jó akkor a babának is biztos jó.


Amúgy nekem tápszeres, de 2x iszik tápszert, ha szoptatnám akkor tuti akkor szopna reggel és este.


Habár van egy barátnöm ahol már másfél éves a gyerek de napközben bárhol ha eszébe jut letépi az anyjáról a polót és már lóg is kb 5 percet a cicin, az anyja meg hagyja. na az már elég gáz, mert képes másfél éves gyerekkel félre vonulni a tescoban mert az éppen hisztizik és tépi a polóját. ez már nekem sok.

de szerintem 1 éves korig egy babának szopnia kell (vagy tápszert kapnia), majd lassan leszoknia róla kb másfél éves korára. Akinek ez terhes elöbb vagy elfogy a teje az sem baj.

2011. aug. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem anno a két nagy 2 éves koráig szopott


akkor miért lenne ciki egy 10-11 hósnál ???


természetes h ha van anyatej akkor addig szopizzon ameddig neked és a babának is megfelel

a nagyoknál 1 évesen kb. két teljes étkezést tudtam kiváltani így legalább 3x még szopiztak és persze nem számolom azt h csak cicin aludtak el .-)))és h éjjel is felkelek szopizni


ne mások véleménye legyen a mértékadó inkább hallgass a babára és magadra szerintem ösztönösen tudod mi a jó nektek és ez legyen az alap

2011. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel!! Ha mindkettőtöknek jólesik (nem nyúzza a bimbódat, nem fájdalmas neked), akkor abban nem lehet semmi rossz! Kicsi ő még, megnyugtatja a cici. Én is 2 éves koráig szopiztattam a fiamat, sokszor nappal is kérte, ha fáradt vagy nyűgös volt. Jó volt összebújni. Aztán mikor újra terhes lettem, egyik napról a másikra elapadt a tejem, és így már kellemetlen volt, amikor szívta. Le kellett szoktatnom róla, de az összebújás megmaradt (most 3 éves).
2011. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, előző vagyok, a leszokás után 4 hónappal megszületett a tesója, rengetek tejem volt, de már nem akart szopizni :) Fejtem le egy kicsit neki pohárba, hamár megszívni nem akarja vagy tudja a cicimet, de azt mondta, hogy Böáá, kirázta tőle a hideg. Fura :-)
2011. aug. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi köze hozzá? Szoptasd nyugodtan, ha mindkettőtöknek jólesik!
2011. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszóltak? Ne haragudj, mert látják rajtad, hogy bizonytalan vagy!

Én 32 hónapos koráig szoptattam, mondjuk nyilvános helyen ilyenkor persze már nem:) de amíg kicsi volt, pl másfél éves koráig akárhol megszoptattam, persze diszkréten, mert volna bárki beszólni......

Tedd csak amit a szíved diktál, és ne foglalkozz senkivel.

2011. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 26 hós koráig szopott és senki nem szólt be!Amúgy meg senkinek semmi köze hozzá mert mindenkinek a maga döntése! Remélem a kisfiam is sokáig fog szopizni!:)
2011. aug. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Enyém egy éves, még 4x szopizik, csak a délutánit sikerült elhagyni. Pedig igen jó étvággyal eszik hatalmas adag minden mást. Fogalmam sincs meddig fog szopizni.. nekem is mindig beszólnak, meg rossz abból a szempontból is, hogy egy csomó gyógyszert nem szedhetek, amit kéne és utazásnál is bele kell kalkulálni. De ugyanakkor szeretek is szoptatni meg igen lelkes ő is. Úgyhogy passzolok :) remélem, majd csak alakul valahogy fokozatosan.
2011. aug. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10,5 hósom ébredéskor és este elalváskor, valamint a déli alvásból ébredve kb. fél 3-kor szopizik. Ezt a délutánit még sokáig nem akarom megszüntetni. A babám igényli, és nekem is jól esik összebújni vele.
2011. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, magabiztosnak kell lenned! A gyereknevelésben amúgy sem fognak veled egyetérteni, de valami mellett le kell tenned a voksodat, és aszerint nevelni a babádat. Nekem is mondta már a sógornőm, hogy szerinte hamarosan abba kéne hagynom a szoptatást, mert már nem szükséges a babának (1 éves lesz 2 hét múlva a babám). A sógornőm most végezte el az orvosit, de én úgy vagyok vele, hogy majd ha neki gyereke lesz, ő úgy csinálja, ahogy neki jól esik, én meg a magam módján. Amíg nekünk jó a babával, addig más azt mond amit akar. :-)
2011. aug. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!