Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 3 és fél hetes. Ha...

A babám 3 és fél hetes. Ha nem alszik, akkor sír. Olyankor adok neki enni. Nem lehet, hogy mindig éhes, bár azt mondta a védőnő, hogy ilyenkor hirtelen megnő a táplálék igényük. Vajon miért sír mindig?

Figyelt kérdés
Egy pár napja nem alszik nap közben. Nézelődik, aztán meg sír. Aztán adok neki enni és akkor cicin elalszik, ha elalszik. Legtöbbször fenn marad és akkor újra sír. Gondoltam, hogy fáradt már és próbáltam elaltatni, de nem aludt el. Peluscsere és egyéb próbálkozások is megvoltak.
2011. aug. 7. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem éhes és nem fáradt, akkor szerintem unatkozik. Egy ilyen pici baba is elunja magát, ha nem foglalkoznak vele, pláne hogy ő még ugye nem nagyon tudja lekötni magát. Énekelj neki, vagy ilyesmi!
2011. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

3,5 hetes kisbaba nem lehet fent egész nap, fejletlen az idegrendszere. aztán azért nem alszik el mert már túl fáradt, ez nagyon nem jó! persze, hogy sír :( ne akkor altasd mikor már sír, előtte!!! mondjuk 1 óra ébrenlét után dajkáld meg, ringasd vagy etesd vagy tedd be a babakocsiba és menjetek le sétálni.

ha nem tudod elaltatni, fürdesd meg nappal is, aztán etesd meg, úgy el szoktak aludni a babák.

és sötétíts be ha ez zavarja, legfontosabb, hogy sokat aludjon!

2011. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, 3 hónapos lesz a kisebbik babám. 3-8 hetes kora között egész nap sírt, nem aludt csak a cicimen pár percet, nem tudtam elaltatni. Próbáltam mindent: hason-háton, betakarva-kitakarva, sötétben-világosban, cicin-cici nélkül, ringatva-sírva hagyva, semmi nem vált be. Cumit nem fogadta el, egyszerűen tehetetlen voltam. Ha eleget volt cicin, akkor elaludt ugyan, de ha letettem, felébredt (vagy azonnal vagy 5 perc múlva). Sosem derült ki, hogy mitől volt. Hasa fájhatott vagy nem tudom. Hozzá kell tennem, hogy éjjel (miután 1,5-2 órát altattam és beájult) végig aludt 4 hetes kora óta. Aztán egy szép napon megtalálta az ujjacskáját, azóta napi 3-4 szer alszik, éjjel pedig 12-13 órákat alszik (igaz ez korábban is így volt).

Ezt csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy bármit is tehetsz, majd magától elmúlik, de tudom, hogy nagyon nehéz. Egy ilyen kicsi baba, aki nem alszik... nekem nagyon nehéz időszak volt, pláne, hogy a 23 hós nagyobbik is igényli a törődést. Kitartást.

2011. aug. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 xStefix ***** válasza:
100%

Igen, növekedési ugrás van ilyenkor, jól mondta a védőnőd! (És ezért gratula neki, ritka az ilyen sajnos!)

Próbáld meg, hogy gyakrabban szoptatod, ahogyan ő igényli. Néhány nap alatt elvileg nőni fog a tejmennyiséged és ritkulni fognak a szopizások. Semmiféle minimum vagy maximum időt ne tarts be most (se) - és ez azt fogja jelenteni, hogy most pár napig elég sokat fogsz szoptatni, erre készülj fel!

És igyál elég folyadékot (min. 2-3 l) és pihenj, amennyit csak lehet.

2011. aug. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd sirni egy kicsit mert ők még igy dolgozzák fel a napi történéseket!
2011. aug. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Kitartó leszek és megoldjuk ezt a helyzetet :)
2011. aug. 7. 18:27
 7/8 xStefix ***** válasza:

Na ezt a hülyeséget meg ki mondta???

Alvás közben dolgozzák fel a napi eseményeket, ha már.

2011. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugy értettem igy vezetik le a feszültséget,sirással!
2011. aug. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!