Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 2hónapos babámat nem...

Ha a 2hónapos babámat nem fordítom hasra túl gyakran, akkor ártok neki?

Figyelt kérdés
Nem nagyon szeret hason lenni, ezért nem túl gyakran fordítom hasra. Akkor így nem fejlődik megfelelően a mozgása?
2011. aug. 7. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudnak erősödni a nyaki-, hát- és vállizmok, ha hasra is teszed. Minden nap csak egy kicsit, amíg bírja. Erőltetni nem kell, tehát nem arról van szó, hogy nézzük, ahogy hason ordít... Minden nap egyre hosszabb időre fogja egyébként bírni. Első nap 2 perc, második nap 3, stb. De fontos dolog!
2011. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mozgásával nem lesz baj. De ha bukik, megfulladhat.
2011. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Vannak olyan babák, akik kifejezetten utálnak hason lenni. Nincs ebben semmi probléma. Esetleg később mászik, de ez sem törvényszerű.
2011. aug. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen sajnos. lemaradhat a mozgásfejlődése ami hozza a agyi fejlődés lemaradását mivel a fő mozgásformák indítják be az agyat. persze ez már elég a véglet, de szüksége van a pocin fekvésre, ha nem most szeretteted meg vele akkor mikor?

nem baj ha nem marad el sok időt hason csak tedd úgy gyakran akár 1 percre!

2011. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mi lányunk se szeret hason lenni, mostmár jelzi is azzal, hogy rendre pár perc múlva hátra fordul. :)

3,5 hónapos, régebben se bírta sokáig hason. Én azt csináltam, hogy inkább többször tettem hasra rövidebb időre, és ha nagyon nyűglődött, akkor megfordítottam, hogy azért szokja, mostanában azért már egyre tovább bírja.

Ennek ellenére nagyon erős a nyaka, háta, a doktornő is megdicsérte a 3 hós státusznál, mert amúgy rengeteget van vállon. Imád onnan nézelődni és már a kezdetektől nagyon szépen erősíti a hátát és a nyakizmait. De hogy a karja is erősködjön szépen, azért teszegettük sokat hasra, rövid időkre.

2011. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
Azt mondják árt.De leírom a kisfiam mit csinált.Soha nem szeretett hason lenni,nem is tettem hasra hiszen nem csinált az ég adta világon semmit,csak sírt lerakott fejjel.Ez ugye nem erősítő mozdulat.3hósan még ülésbe húzáskor nem emelte a fejét.Voltunk neurológián,semmi baja.4 hósan magától hasra fordult és onnantól mindig hosszabb időt töltött el Saját akaratából hasonfekve.11 hónapos már álldogál.
2011. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!