Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, mindenhol azt olvasom hogy az én babám már átalussza az éjszakát két hetesen,1 hónaposan stb. A miénk most 2hónapos és 2 hetes de 3 óránként kel enni éjjel is?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is nagyon rosszul csináltam valamit, mert kb. fél éves koráig éjjel 2-3 szor is megébredt.

(Most 2 éves múlt, de simán végigalukálja az éjszakát)

Nem minden baba egyforma!!

Ismertem olyant, akihez az é.anyja óránként kelt, de van olyan is, hogy az első naptól nagyon jó alvó egy baba. Ettől még nem rossz vagy jó anya valaki és nem kell "alvásra" nevelni a piciket ilyen korban még!:)

2011. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert mint mindenki más is, a babák is változóak. Nincs két egyforma gyermek még iker testvérek esetében sem. Ilyen pici korban hamar kiürül a gyomra ezért is kell 3 óránként etetni. Vagy lehet nem is éhes, hanem gondoskodásra vágyik.

Tudom fárasztó tud lenni, de ahogy nőni fog az alvás igénye is meg fog hosszabbodni.. Akkor meg a hasfájás jön, meg az egyéb dolgok... Kitartás! Lesz egy még így sem! :-)

2011. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

óhh, ezek óriási túlzások :-)))

az én lányom 4,5 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát, és én is meg voltam győződve, hogy valamit nagyon rosszul csinálok...aztán egyik napról a másikra átaludta a Drágám...minden baba más, a miénk pont a sokszor kelők közé tartozik és hidd el még nagyon sok ilyen baba van...de ne keseredj, mint minden ez is elmúlik :-)

Én a vége felé már olyan kimerült voltam, hogy néha az ájulás kerülgetett...most meg már ott tartunk, hogy folyamatosan rohannom kell a gyerek után :-)))

hát mindig van valami :-)

Kitartás!!! Jó babázást!!!

2011. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba hamar átalussza az éjszakát az nem ügyesség kérdése, hanem szerencse. Lányom is tök hamar átaludta, áldom is őt ezért, de ez nem egy általános állapot és ezért nem tartom magam ügyesnek. :)

Unokaöcsém féléves koráig 2,5 óránként kelt, majd 1 éves koráig kétszer kelt éjjel, most lassan másfél évesen még mindig kel egyszer. Pedig az anyukája nagyon ügyes :), na de ez nem ennek a függvénye.

2011. szept. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 1 éves baba van, 2-3 alkalommal kelek hozzá éjjel, ha jön a foga, akkor többször. A barátnőm, akivel együtt szültünk nem kel fel egyszer se, az ő 1 évese átalussza az éjszakát. A szomszédom babája szintén 1 éves, ő is többször kel hozzá éjjelente.

Nem csinálsz semmit sem rosszul.

2011. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez totál babafüggő dolog. Az enyém anno 6 hetes korától aludta át az éjszakát. Úgy értem aludt 7-8 órát egyhuzamban. Tehát elaludt este 9-kor, és nem ébredt fel, csak majd hajnali 4-5 órakor. De szerintem ez azért volt, mert ő főleg tápszeres volt, nem sok tejem volt. A tápis babák azért alusszák át viszonylag korán az éjszakákat, mert a tápszer jobban elteliti a hasukat, mint az anyatej. Tehát nyugi, nem te hibáztál.
2011. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben lesz 3 éves a fiam még sose aludt át egy éjszakát sem. Êjfél körül átjön majd utána kb 2* ébred inni. 1 éves lányom 10 órát alszik szó nélkül. ( kivéve fogzás).
2011. szept. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is ennyi idősen fel kelt 3 óránként enni.Már 18 hónapos és egyszer még hajnalban(ritka ha nem)fel kel enni.
2011. szept. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 6 hetes korától már csak egyszer evett éjjel, 3 hónapos korától egyszer sem.

Szerintem az 'átalussza az éjszakát' fogalmat is sokan sokféleképpen értelmezik. Lehet hogy más a 6 órát is annak gondolja, Te pedig azt hiszed a 2 hónaposa 10 órákat durmol egyvégtében.

A fiam kb. 6 hónapos lett, mire 10-11 órát aludt ébredés nélkül, addig max. 9 órát, de 3 hónaposan még kevesebbet.

2011. szept. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagylány felkelt éjjel vagy 5-6 hónapos koráig, most a kisfiam 3 hetes kora óta alussza át az éjszakát, este 9-től reggel 5-6-ig. Mindkettő csak anyatejes volt. Ez nem más, mint szerencse kérdése.
2011. szept. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!