Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája sincs el magában...

Más babája sincs el magában egyedül? Ha leteszem a játszószőnyegre boldogan eljátszik, de 5 perc után sír. Hasra fordítom,5 perc mosoly, aztán sír. Beültetem a hordozóba,5 percig elvan, aztán megint sír. Miért?

Figyelt kérdés

4 hós a kisfiam. Alíg tudok mellette valamit is csinálni, a főzést felrakni, felmosni, zuhanyozni, stb... mert csak néhány percig van el a különböző helyzetekben. De miért?

Ilyen hamar megunja, vagy hamar elfárad? Vagy még ne várjak csodákat 4 hósan? Akkor mikor lesz jobb? Mikor lesz az, hogy lerakom, és eljátszik magában legalább fél-egy órát?


2011. szept. 30. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan ne várd el, hogy egy órát eljátsszon egyedül! Ez még másfél évesen is nagy teljesítmény.

Az én kislányom 4 hónaposan olyan 10-20 perceket volt el egyedül, aztán megunta. Ahogy telik az idő, egyre több időt el tud lenni magában. De ehhez kell az is, hogy nem kapkodom fel azonnal, ha elkezd nyüszögni. Sőt, ha tudom, hogy nincs baja, csak szimplán unatkozik, akkor nem veszem fel akkor sem, ha elkezd sírni. Olyankor közelebb megyek, beszélek hozzá, esetleg "kukuccsolunk" kicsit. Pillanatok alatt felméri a helyzetet, és rájön, hogy nincs értelme drámázni, játszik tovább.

2011. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szo szerint ilyen volt a kisfiam 4 honaposan. 7 honapos kora utan valtozott a helyzet amikor elkezdett maszni. Akkor ha megunt valami jatekot vagy egy helyet nem kezdett el sirni hanem odamaszott egy masik jatekhoz vagy a polchoz es elkezdett pakolni. Ha azt is megunta akkor maszott a labdaja utan vagy eppen a tobbi jatekhoz. Sokszor volt, hogy addig maszott ide-oda, hogy szo szerint kidolt es elaludt. Hirtelen nagy csond tamadt a szobaba bementem es aludt a szonyegen mint a bunda. Felvettem es beraktam a kisagyba. Ha felbredt kezdodott minden elolrol. Ilyenkor mar nem is igenyelte annyira azt, hogy olben vagy kezben legyen mert sokkal erdekesebb volt neki maszkalni es felfedezni a vilagot. Szoval nekem 7 honapos kora utan lett jobb. Addig 5 percig volt el barhol es megunta. Kiveve ha autoval mentunk valahova mert azt imadta. Fogzas idejen mar levezettem a maratont mert csak egyedul a kocsiba nem sirt. :)
2011. szept. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!