Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kortól mennyire...

3 hónapos kortól mennyire dönthető a babakocsi támlája? Sportkocsiról lenne szó.

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 7. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy 3 hónaposnak még semennyire, nagyon kicsi és nem bírja a gerince. Majd olyan 5-6 hónaposan megemelheted egy fokozattal.
2011. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk cserélhető a sport rész, rá is van írva, hogy 6 hó alatt nem ajánlott. Viszont a hordozóban kevésbé van vízszintben, mint a sport részben. Igazán nem tudom, ezek után, hogy mi is a fontos. Hordozóban is utazhat több órát, mint babakocsiban is.
2011. aug. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért a hordozót a sportrésszel ne hasonlítsuk össze. A hordozóban azért nem fekszik, mert az direkt a magzati póz szerint lett kialakítva, míg a sportészben ül, csak a hátát döntöd.
2011. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez érdekes amit a 2. válaszoló ír. Tényleg azt mondják, hogy 6 hónapig csak teljesen fekvő babakocsiba rakd a babádat, de emeld meg, és akkor mi van a hordozóval, amibe az újszülöttet hozzuk haza a kórházból 4 naposan?
2011. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok, talán a sport résszel az lehet a gond, hogy mivel kicsi még a baba és nem tudja tartani magát, elcsúszik benne valamelyik oldalra és ferdén fekszik ezáltal. A gerince oldara el van dőlve.

Amit linkeltél, az szinte nem is lehet dönteni, vagy alig. Nem jól látom?

2011. aug. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok, belenéztem a videóba, elég jól dönthető, bár nem vízszintesig. Szerintem többen vesznek ilyet újszülöttnek is. Nekünk mózeses volt, több funkciós, télen született a babánk, én azt találtam megfelelőnek.
2011. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az újszülött kortól használható (Suitable From Birth, azaz 150 fok alá dönthető; nem kell vízszintesig...)


A sportkocsiknál 3 kategória van

0 hó-tól (150-180 fokig dönthető)

4 hó-tól (130-150 fokig dönthető)

6 hó-tól (130 fokig vagy semennyire sem)


Ezeket azért érdemes betartani (bár ülésszűkítővel lehet egy kicsit csalni, de nem a semmiért ez az ajánlás)

Amúgy bébihordozóban sem ajánlják az ortopéd szakorvosok a napi másfél óránál többet, mert gerincpoblémákhoz vezethet

2011. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen döntve jó a 3 hónapos babának, ahogy az előző írta.


Egyébként a hordozó sem jó neki, abban sem szabad lennie a babának órákon át! Azt azért alakították ki úgy, mert elsősorban autósülés funkciója van, és ez a legbiztonságosabb helyzet a babának az autóban.

3 hónapos koráig fél órát, utána 1,5 órát lehet benne egyhuzamban a baba. Hosszú autóút során pedig időközönként meg kell állni "nyújtózni" egy kicsit.

2011. aug. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, én felemeltem már 2 hósan a fiamnál, egyébként nem ült meg a babakocsiban. Miután felemeltem neki kicsit, szépen fokozatosan haladva, elkezdte szeretni a sétákat. Aludni sosem aludt el benne. A mózest meg kikérte magának, most a lányom sem fekszik benne. Szerintem - ha te úgy látod, hogy kényelmes neki - nyugodtan megemelheted kicsit. 3 hós baba már forog és némelyik már az ujjadba kapaszkodva felhúzza magát félig ülő helyzetbe torna közben, szerintem nem tesz jót, ha erőltetve vízszintesen tartjuk. Persze ha csak ő nem szeret úgy jobban lenni.
2011. aug. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Off:


Hű, de gyönyörű ez a, babakocsi!

2011. aug. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!