Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babák anyukái:...

Anyatejes babák anyukái: Mindenki kivárta a 6 hónapot a hozzátáplálással?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte napra pontosan! :) Ezen kívül talán semmi más "szabályt" nem tartottam be, de ez valamiért nekem fontos volt.
2009. ápr. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én igen. Örülök, hogy van tejem, a babám is szépen gyarapszik. Nem láttam értelmét hamarabb elkezdeni mással etetni. 7 hós, délelőtti szopit már kiváltottuk, most kezdtük a déli főziket kóstolni.
2009. ápr. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
igen.
2009. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vártam meg a 6 hónapot,5 hós volt a pici amikor elkezdtem a gyümiket adni neki.Amikor mi ettünk folyton tátotta a száját,így a dokinéni tanácsára elkezdtem a gyümiket.Ráadásul ő elég nagy baba volt.De azóta eltelt 5,5 hónap és még mindig minden étkezés után cicizik(kivéve ha a játszón vagyunk délután).

Elvileg a hozzátáplálást 4-6 hónapos kora között ajánlatos elkezdeni,minden baba máskor érik meg a szilárd táplálék befogadására.

2009. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Első gyermekemnél 2 héttel korábban mint 6 hónap adtam neki egy kis gyümölcsöt kóstolóra, de csak a 6 hónapot betöltve csináltam belőle rendszert.

Most, a második babámnál is, ha lesz bőven tejem, megvárom a 6 hónapot.

2009. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én mindig azon görcsöltem, hogy nem elég tápláló a tejem, ráadásul a fiam olyan kis vékonyka. igy 5 hósan elkezdtük a sárgarépapürével. csak úgy tátotta a száját a kanál láttán. most 6 és fél hós, délben zöldségpüré, du gyümölcs, és még mindig szopik 6-szor.
2009. ápr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

mivel a fiam lusta volt szopizni és esténként azt láttam rajta hogy éhes-így én 4 hónaposan elkezdtem a gyümölcsöket/zöldségeket adni.Nagyon szereti és eddig(kopp-kopp)semmi baja nem volt tőlük.almával,majd banánnal,répával kezdtük....meg egyszer este kap tejpépet.Mind a doki,mind a védőnő javasolta.

5hónapos és 2 hetes

2009. ápr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást orvosi javaslatra, mert kicsit soványka volt és éjszaka 2 óránkét felkelt. Hát meg is lett az eredménye, imád kanállal enni. Szinte mindenevő. 8 hónapos koráig szopizott is aztán nekem megjött és nem volt hajlandó onnantól szopizni. Mára már 9 hónapos 9700g és 73 cm:)
2009. ápr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem.4 hónaposan kezdtük és anyatejes.Szegény nem tudott kakilni(volt olyan,hogy több mint 1 hétig),mert már nem maradt salakanyag,tehát mindent megemésztett,a tejcsiből.A védőnöm,nagyon normális(szoptatáspárti,de nem minden áron),ő ajánlotta,hogy kezdjük el lassan.Lett is kaki2-3 naponta.Most 5 hónapos múlt,"sokmindent" eszik és picivel jobban is gyarapszik.5 étkezésből 4x még szopizik :-)
2009. ápr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szió!

Én is megvártam a 6 hónapot, de nem bántam meg. Mindent nagyon szépen evett és eszik, nem okozott gondot a kanálra szokás, a csőrös üvegből ivás (sokan ezeket soroják fel hátrányként a "késői" hozzátáplálásnál). Szereti az újdonságokat, nem köp ki dolgokat.

Egyébként látni fogod, ha a babád már készen áll a szilárd táplálékra.

2009. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!