Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos anyatejes babák...

7 hónapos anyatejes babák anyukái válaszait várom hozzátáplálással kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

A Ti babátok már miket eszik?

Váltottatok már ki étkezést?

Milyen napszakokban kapnak a babáitok anyatejen kívül mást is?

S milyen időszakonként kell újabb étkezések kiváltását elkezdeni?


A fiam eddig tízóraira és ebédre kap mást is anyatejen kívül. Azt nem tudom, hogy a többi étkezést mikor kell elkezdeni, mint pl. az uzsonna?

Vagy ez maradhat még így, Vagy van egy bizonyos hónap, amikor már enniük kell minden étkezésnél? Pl. úgy értem, hogy 7 hónaposnak ez még elég, vagy már el kellett volna kezdeni a tízórait is?


2011. szept. 2. 15:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom jövő csütörtökön lesz 7 hós. Reggel és délelőtt szopik. Délben főtt kaja, kicsit később szopik és alszik. Du. kap valami gyümit simán vagy babapiskótával és utána szopik vagy néha kap egy kis tejpépet és szopik.

Zöldségeket, pipihusit kap ebédre vagy rizst gyümölccsel vagy valamilyen főzeléket, amit nem tejföllel, hanem tápszerrel csinálok meg(ma pl.rizst főztem, raktam bele borsót, répát, petrezselymet és egy kis májat). Ja és néha kap csak úgy rágcsálni babapiskótát.

Jó ahogy csinálod.

Mindegy milyen gyorsan váltod ki vagy adsz neki új ételt csak fokozatosan ez a lényeg.

Főzelékbe nyugodtan használj fokhagymát, a babák általában imádják ill. csipetnyi sót nyugodtan rakhatsz bele, mert ha íztelen úgysem fogja megenni.

Amíg tudod rendesen szoptatni addig a 2 étkezés kiváltása néha valami kis rágcsával sztem bőven elég legalábbis én így csinálom. :)

Üdv!

2011. szept. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem ez így elég.

én úgy csináltam, hogy

6-7 hósan 1 étkezés után evett gyümölcsöt, zöldséget

8 hósan 2 után (tízórai, uzsonna -mert így nem egymás utáni étkezésnél evett, és a szopi menniység sem csökkent)

9 hósan 3 után

10 hósan 4

11 hótól 5.


étkezést 8 hósan váltottam ki, akkor az uzsonnát. 9 hósan 2 étkezést: tízórai, uzsonna.


én azért kezdtem lassabban, mert akkor tél volt, nem volt sok gyümölcs, viszont az influenzajárványok miatt jobb volt sok szopit meghagyni. most kb. így csinálnám, mint te.

2011. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én még rágcsát nem adtam neki. Ahogy leírtad, én lassabban haladok :)

Babapiskótát milyet veszel? Babáknak való vagy bolti?

Én még most akarom elkezdeni, hogy rizst is adok neki, valamint darált háztartási kekszet. Tejpépet se evett még.

5 hó egy hetes kora óta eszik almát, barackot, meggyet, banánt, körtét, s bébiételben szilvát. Csak tízóraira kapja ezeket. Másfél hónapja kap főzeléket. Eddig burgonyát, répát, sütőtököt kapott. S 2. napja kapott pipihúst.

Én nem akartam elsietni, meg tulajdonképpen mivel első baba, így nem is nagyon értettem ahhoz, hogy is kell, s még most se igazán. Mindenki mást mond, védőnő, doki. Utóbbi már korábban akarta, de ismerősöktől s itt is sokan írták, hogy ráérek még vele.

Most meg azon aggódom, hogy hallom, ez a bab már ezt is azt is eszik, az enyém meg még nem sok mindent.

A húst holnap adom 3. napja, s én is azon gondolkozom vagy a kekszet vagy a rizst bevezetem.

Ezeken is azért gondolkoztam el, mert mondta a védőnő, mindig tájékoztat mikor mit adhatunk, s múltkor felhívtak a babavilágtól, amikor még 6,5 hós volt a kisfiam, hogy a glutén bevezetése, s babakeksz lesz a téma. Le kellett mondanunk, mert nem tudtam, olyat adhatok-e a babának, s másnap mentünk a védőnőhöz, mondta, hogy már lehet. Szóval sok mindent nem tudok még sajnos.

2011. szept. 2. 16:30
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt az egy étkezé után evett zöldséget, gyü,mit, nem értem. Uzsonnával kezdted? Aztán jött a tízórai-uzsonna? S majd 9 hósan az ebéd is?
2011. szept. 2. 16:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Serintem jól csinálod.

most maradhat így két étkezéssel 8-9 hós koráig.

Mi is 2* ettünk mást, mi a főzeléket 10 körül, 1 körül anyatej, 5 fele gyümölcs.

a többi atej.

majd kb, 8 hós volt, amikor egyik napról a másikra nem akart délbe szopni.

akkor cseréltük meg, délelőtt gyümi, dél főzelék, du. gyümi tejpéppel.

rizst adhatnál főzelékbe.

csak babakekszet adtam.

2011. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én minden hónapban kiváltottam egy étkezést. Mind két gyereknél 4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, igaz akkor lettek csak tápszeresek.

5 hónaposak elmúltak mikor a tízórait (fél 10-10 körül) kaptak gyümit, majd 6 hónaposak elmúltak mikor a délutáni (3-4 óra körül) kaptak először tejpépet, majd főzeléket. Ez kicsit hosszabb idő volt, majd 8 hónaposan állt át a nagylányom a:

reggel tápszer

10-kor gyümi

12-kor főzelék

3-4 között tejpép

este tápszer

étrendre.

Ez utána nagyon sokáig így volt.


A kicsi 6,5 hónapos, most váltottuk ki a délutáni evést főzelékre/tejpépre. Húst még nem adtam, jövőhéten akarom bevezetni.

2011. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2.vagyok. bocs, hogy pontatlanul fogalmaztam.

6-7 hósan maradt a napi 6-7 szopi, ebből 1 után kapott eleinte gyümölcspürét, később főtt zöldség pürét, 7 hótól husival.

tehát 6 hósan a szopin kívül 1x (ált.tízóraira) kapott gyümölcsöt, 7 hósan még mindig csak 1x, de ekkor ebéd időben kapott főzeléket.

2011. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Első vok: babapiskótából nyugodtan lehet neki boltit adni, olyat amire rá van írva, hogy 6 hónaptól adható.

Rizst pedig 6 hó előtt is lehet, mert gluténmentes. Gyümivel meg tápszerrel keverve nagyon fini, szeretik a kicsik! :)

2011. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Babapiskótából kimondottan babáknak valót? Védőnőnk mondta, hogy ezek a babadolgok, keksz, piskóta nagyon drágák, mi meg anyagilag nem vagyunk eleresztve:(


S rizst lehet vízzel is hígítani? Amiben a rizs főtt vagy forralt csapvíz?

2011. szept. 3. 22:29
 10/15 anonim ***** válasza:

A babapiskóta nem kell, hogy direkt babának gyártott drága legyen. A sima bolti tesco-s vagy coopo-s vagy cba-s. Ugyan olyan mint a drága.

A rizst simán megfőzöd vízben. Én főlés után egy kicsit meg szoktam turmixolni, eladagolni és ha kell csak kiolvasztom és hozzárakok egy kis tápszert meg gyümit és kész a "tejberizs" :)

De ugyanígy lehet darával is. Simán vizben megfőzöd a darát és amennyi a víz, annyi kanál tápszert adsz hozzá. Ezt is lehet simán vagy gyümivel vagy egy kevés kis vaníliás cukorral.

2011. szept. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!