Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kóstoltatással, hozzátápláláss...

Kóstoltatással, hozzátáplálással kapcsolatban lenne kérdésem?

Figyelt kérdés
Most kezdtem kisfiammal a kóstoltatást, 5 hónapos. Barackkal kezdtünk. Viszont, mivel még nagyon kis mennyiséget eszik, hiába van itthon fagyasztott friss, nem tudom pépesíteni, mert a botmixer fel sem kapja, a pépesítő sem, az almareszelőnek pedig beakad a foga közé. Ezért üveges (cukormentes) babakaját adok neki. Ez ugye nem baj? Persze, ha már egy adagot megeszik, kap majd "rendes" gyümit. Jó így?
2011. nov. 18. 17:57
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

általában almával szokták kezdeni a hozzátáplálást és kóstoltatást, a barack okozhat hasmenést

inkább almával kezdj! adhatsz hozzá reszelt babapiskótát

egyébként nem baj én is adtam neki üveges gyümölcsöket

de amikor jött a gyümölcsszezon magam csináltam meg neki

kezdetre az almát, banánt( nem sokat) ajánlok

1,5 éves kislány anyukája

2011. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Próbáltuk az almát, de nagyon nem szerette, ezért tértünk át a barackra. 4 napja eszi már, nagyon szereti, és nem megy a hasa sem tőle.
2011. nov. 18. 18:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is üveges gyümölccsel kezdtem az első hetekben, sőt majdnem két hónapig csak azt ette a kisfiam. Ezt védőnői tanácsra tettem így, mert koraszülött volt, beteg, és csak ezeket találták számára az orvosok teljesen biztonságosnak. 6 hónaposna kezdtem a hozzátáplálást, 7 és fél-8 hónaposan már gond nélkül elfogadta a friss reszelt almát, a meggyet, banánt, mindent, és azóta is nagyon szereti. Most 10 hónapos, régóta nem kap semmilyen üveges gyümölcsöt már, csak frisset. Szóval semmi rosszat nem teszel ezzel.
2011. nov. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!