Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Összezavarodtam a hozzátáplálá...

Összezavarodtam a hozzátáplálással kapcsolatban.5 hós, tápszeres babákra lennék kíváncsi? Első babás vagyok. Nulla tapasztalattal!

Figyelt kérdés
Sajnos a védőnő eddig 3x volt nálunk és múltkor szépen elhadarta a kóstoltatás lényegét. Táblázat alapján, és elméletben tök egyszerűnek tűnik,de mégsem értem. Egy hete elkezdtem neki adni a leszerelt alma levét, ma már almapépet csináltam neki, mindezt a délelőtti tápszer előtt. Minden ízt csak pár napig kell...aztán figyelni...stb. ezekkel tisztában vagyok. Csak mégis értetlen. Holnap már főzök krumplit, megkóstoltatom azt is. Ma délután kapott uzsira alma-banán üvegesből pár kanállal...ilyenkor kell neki még inni adni valamit? Mennyi idő alatt kell eljutni egy étkezés kiváltásához? Köszi
2011. nov. 16. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kedves türelmes védőnőnk van.Csak az a baj nem igazán érdekel mit mond, csak ha kérdezek.

Én 23 éves vagyok, első babás.Szintén tápszeres már 3 hónapos kora óta.Sosem néztem táblázatokat, nem olvastam szakkönyveket.Azzal tisztában voltam, hogy mit mikor de ennyi.Ja és segítségem sincs.

Én figyeltem a babámat.Almalével én is próbálkoztam, de nagyon nem szerette.Mivel nyár volt én áttértem a barackra, amit imádott, és a mai napig imád.Mindig annyit adtam amennyit kért.Ja az elfelejtettem, hogy én 4 hónaposan el kezdtem neki adni Milumil tejpépet uzsonnára, persze az elején csak ilyen 30 ml-ert.6 hónapos korára nála az első étkezés ami ki volt váltva az az uzsi volt, mert akkorra már megevett egy egész adagot.

Na szóval reggel elkezdtem adni gyümiket.Amit nem fogadott jól, ahhoz kevertem Sinlac port.Kb 1 hónapig csak gyümölcsöt adtam.Mikor már "megszokta",akkor kezdtem a zöldségeket.

Na az ultra gáz volt.A krumplit konkrétan visszahányta.Na akkor elkezdtem a Sinlac porral adni mindent.Aztán meg arról szoktattam le.

De mindegy is.

Én nem úgy csináltam, hogy mikor már 1 étkezés ki volt váltva akkor kezdtem a másikat, hanem reggel kapott tápi előtt gyümit, utána ebédre pedig kapott tápi előtt valami főzelék félét (pl:krumpli+répa megfőzve és turmixolva)

Mindig annyit evett amennyit szeretett volna.Nem én hanem ő váltotta ki az étkezéseit ahogy szerette volna.8 hónaposan már csak reggel és este kapott tápit, úgy ráharapott a szilárd ételre.Azóta is egy haspók.Szépen fejlődik.Most múlt 10 hónapos.

Ja és pár korty vízzel megkínálhatod a szilárd étel után.De nem kell aggódni ha nem kér, az én lányom is kb 1 hónapja iszik kizárólag pohárból.Azelőtt úgy kellett belekönyörögni pár kortyot.Gondoltam biztos a bőrén át iszik...

Figyeld a babádat, és hallgass a belső hangodra!

Ja az fontos, hogy minden új ízt reggel adj, hogy estére kiderüljön, hogy allergiás e vagy sem.

2011. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az almának a levével kezdtem, pár kanállal, majd később almapürével

Utána őszibarackot adtam.

Utána krumplit kevertem almához, és így ette - magában nem fogadta el.

Aztán sütőtököt kapott, később ezt összekevertem sárgarépával.

1-2 kanállal evett az elején, ízlelgette csak.

Ami nem ízlett neki azt összekevertem egy másik gyümivel vagy zöldséggel, úgy már megette.

A lényeg az volt, hogy egyszerre csak egy újat vezessek be nála, hogy kiderüljön allergiás-e valamire. Az új ételeket délelőtt kapta mindig.

Az elején még ízesíteni sem kell semmit, csak jól megturmixolni a gyümölcsöket, zöldségeket (megfőzve vagy sütve), és már eheti is, már ha elfogadja.


Lányom 7 hónapos koráig kért tápszert az étkezések után, majd egyre inkább elhagyta. Evés után megkínáltam őt, és egy idő után egyre kevesebbet ivott, viszont a gyümölcsökből, zöldségekből nőtt az adagja.

7 hónaposan már csak reggel-este ivott tápszert, napközben az étkezések után vizet ivott.

Mi 5 hónaposan kezdtük, tehát 2 hónap alatt váltottuk ki teljesen a nappali étkezéseket.

2011. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! Milumil Pregomint kap, mert úgy néz ki az ekcémája az előző tápszertől volt. Uzsonnára mondta a doki a Sinlacot,már 1 hónapja azt kap. Szóval akkor abba is keverhetem az ízeket...jó tudni. Se teát,se vizet nem hajlandó inni, a Szentkirályi ivólevet, pl. barackos, meg bírna inni egy egész üveggel...A férjem pedig mindent adna neki,amire rá van írva,h 4 hónapos kortól adható! :)))
2011. nov. 16. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az előző válaszolók nagyon jókat írtak, így még egyszer nem írom le, és is hasonló cipőben voltam, mint Te. Legyél bátor, és kreatív, nem tudod elrontani!

Ne félj az üveges kajáktól, de sokat ki fogsz dobálni, arra készülj fel. És vannak humana-s desszertek, meg különböző tejpépek, amiket 6 hótól adhatsz, azzal simán kiváltasz majd 10órait, vagy uzsit.

Kísérletezz:) Ha nem tetszik neki, majd mondja.


És itt a babák keresőbe írd be, hogy sinlac, vagy hozzátáplálás, nagyon sok kérdés kijön. Ha van időd, olvasgass, nekem nagyon sok jó ötletet adott!

2011. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek Sinlac receptek


[link]


Ezt az oldalt én nagyon szeretem a receptek miatt


[link]


1. voltam

2011. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Csajok! Sokat segítettetek! Nagyon jók a linkek! :) Szép Napot Mindenkinek! :)))
2011. nov. 17. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!