Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég neki ennyi tejalapú...

Elég neki ennyi tejalapú táplálék naponta? Éppen hogy megvan a fél liter.

Figyelt kérdés

Kisfiam szerdán lesz 7 hónapos, csak tápszeres baba. Koraszülött, így 4 hónapos a korrigált életkora. 1 hónapja kezdtük a hozzátáplálást, az ebédet kiváltottuk főzelékre, most már tízóraira gyümölcsöt kap. Mivel egyszerre nem eszik túl nagy mennyiségeket, aggódom, hogy nem kap elég tejalapú ételt. Reggel eszik kb. 200-210 g tápszert, délután, uzsonnára úgy 180-at, este lefekvés előtt kb. 170 grammot. Mindenhol azt olvasom, hogy 600-800 gramm körül kell, hogy legyen a napi anyatej/tápszer mennyiség. Babámnak viszont ez naponta 500-600 gramm mindössze. Nem kevés ez neki? Többet nem tudok adni, mert nem kéri.

Köszönöm, ha írtok!


2011. aug. 8. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnik kevésnek.

Tejpépet esetleg, ha adnál? Az is tejalapú.

2011. aug. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nyugi, ha szépen fejlődik és gyarapszik akkor elég neki. az én lányom se fogyasztott eleget, az előírt mennyiségből, tudják ők, hogy nekik mi az elég :-)
2011. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 évesem max. 3 dl tejet (+tejterméket) fogyaszt egy nap. Nem tudok mit tenni, ennyit igényel. Te még jobban állsz ha számolunk :)
2011. aug. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, az én kisfiam 7 és fél hós, és így eszik.

reggel táp 230 ml

ebéd főzelék 200 ml

délután gyümi 180 ml

uzsonna tejpép 180 ml

vacsi táp 180 ml

Ez kb ugyananyi mint nálatok, nekünk azt mondata a doktornni, hogy 500 ml legyen min a tejalapú.

Szerintem is jó így.

2011. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lányom reggel este kap 200-200 ml, meg néha napközben 100-at a többi kaja. én is gondolkoztam, hogy nem kevés-e, de akkor meg a zöldség gyümölcs lenne kevés, mert ő csak 4-szer eszik egy nap, ha korán kel akkor 5-ször.
2011. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4-szer eszik egy nap.Reggelire kap 160 ml tápit (van, hogy 30-50 ml megmarad)és vacsira kb 180-200 gramm tejpépet.Ebédre és uzsonnára többnyire főzelék, gyümölcs.

Igaz ebéd, uzsonna és vacsi után legalább egyszer egy nap megeszik egy babjoghurtot is (100 gramm).Van amikor csak gyümölcs a desszert.

Szerintem az étkezései számát tekintve nem kevés (legkevesebb 320 gramm, legtöbb 660 gramm).

Szépen fejlődik, most 7777 gramm és 70 centi :)

Ja és 7 hónapos

2011. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
utolsó: tök jó csupa 7-es
2011. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, megnyugtattatok! A fél liter megvan, de ha egy-egy napon mégsem lesz annyi, babóca nem szenved kárt!:)

Jó étvágyú babát nektek, és jó egészséget!:)

2011. aug. 9. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!