Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájhat a hasa 3 hetes kisbabán...

Fájhat a hasa 3 hetes kisbabának ha én megiszok naponta 1-2 liter tejet?

Figyelt kérdés
Lehet inni hűtött üdítőt,ásványvizet?És milyen gyümölcsöt ehetek meg?Köszönöm a válaszokat.
2008. júl. 9. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy csak minimális tejcit lehet inni, nehogy allergiát kapjon a kicsi.Inkább egyél dinnyét, őszibarackot,ezekből szörpit, meg almalét, sárgarépalét, meggylevet,buborékmentes ásványvizet.

Kerüld: a sárgabarackot, körtét, cseresznyét, szedert, málnát, epert, narancsot és ezekből a szörpit.Tudom ez így nagyon durva, de megéri elkerülni őket. Én 2 hónapig szinte almakompóton, őszibarackon, pérolt szalonnán,meg sárgarépalén éltem. a babák sem egyformák. Ha eszel valami gyanúsat, edd délelőtt, mert akkor délután lesz a zenebona nem éjszaka :)Boldog babázást!

2008. júl. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szénsavasat,alkoholt NE igyál.Málna szörpit ihatsz,de csak a Piroskát,mert az tartósítószer mentes. Meg a bodza is jó. Gyümölcsben pedig hámozott őszibarackot,hámozott almát,dinnyét ehetsz.Én almafüggő lettem,és ezerrel iszom a szmentes ásv.vizet.Jó babázást!
2008. júl. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok,tejet meg napi félliternél többet ne igyál.
2008. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,én azt hittem ha sok tejet isszom azzal jót csinálok.Pár napja olyan dolgokat eszek amitől nem szabadott volna neki fájni a hasának,csak sok tejet ittam.Nagyon vigyázok mindenre mit eszek iszok.Tegnap sok dinnyét ettem,már gondoltam arra is lehet attól fájt neki estére annyirra a hasa.Buborékmentesvizet is sajnos csak hűtve tudom meginni,de azt halottam azt sem szabad,csak szobahőmérsékleten fogyasztanni.Azt halottam hogy gyümölcsleveket sem lehet fogyasztanni.De bevallom almalevet néha meginnám.
2008. júl. 9. 17:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem a szülészdoki mondta, hogy ne igyak rostosat, csak mentes vizet, vagy teát. Ezt teszem.

Enni én sem eszem semmi gyümit, a kajszitól fájt a hasa, a baracktól fájt a hasa, szóval inkább nem erőltetem. Hüvelyest sem lehet, így főzeléket sem, és kbetüseket sem lehet.

Így én is krumplin, rizsen és tésztán élek, ami nem túl egészséges, de ez van. ( a székletem már érzi...)

Joghurtot szoktam enni, meg fagyit, ezzel pótolom kicsit a gyümihiányom.

Tejet max fél litert lehet inni egy nap, így azt javaslom, ezzel hagyjál fel. De én már azt sem iszom, mert mást tényleg nem eszek, és fáj a pici hasa, lehet a tejtől.

Maradok a dinnyénél, az már tényleg csak víz, azzal csak nem csinálok bajt...

De kinek mi válik be, igazán ki kell tapasztalni. Én már látatm anyát, aki szénsavas üdítőn élt,és semmi baja nem volt a picinek...

2008. júl. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5 hónapja szoptatok és minden eszem, iszom, kévéve a mérgeket, de azokat amúgyis kerülöm.
2008. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is kipróbáltam egy nap hogy ettem ittam mindent,de szegény kicsikém nagyon szenvedett tőle,egész éjjel nem aludt meg tornáztattam,annyirra sírt hogy énis vele sírtam.Nekem a barátnőm is szoptat 1 hónapos a babája,és szintén mindent eszik,még töltött káposztát is,és a kicsi alszik neki,semmi baja.Hát ma már nemtudom kihagyni a napi tejadagomat,de holnaptól nemiszok inkább,megpróbálom.Én babavizet iszok,nemigen szeretem de a kicsiért mindent.Van egy 5 éves kisfiam,szintén nagyon hasfájós volt,de sajnos már nem emlékszem hogy akkor mit ettem hogy job legyen neki,azért kérdeztem,és köszönöm a válaszokat!!!!
2008. júl. 9. 18:14
 8/14 anonim ***** válasza:
Én rengeteg tejet tejterméket ettem az első hónapokban, pöttyösödött is a Csöppöm rendesen. de a pocija nem fájt. Azt javaslom azt idd és edd amit te megkívánsz, de csak mértékkel. Akkor nem lesz semmi baj. De elméletileg nem szabad sok tejet tejterméket enni, meg puffasztó ételeket pl:káposzta borsó kukorica, nekem még az őszibarackot is tiltották. De én ettem mindent amit megkívántam és soha nem voltunk hasfájósak!!!
2008. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem, hogy azért a legjobb a mentes ásványvíz. A hidegre meg vigyázz nehogy leforrázd a torkod.
2008. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De azt nem értem ha valaki szoptat miért nem ihat hideget,vagy eztis csak valaki kitalálta?
2008. júl. 9. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!