Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az öt es fel eves kisfiam...

Az öt es fel eves kisfiam naponta csokit akar enni, raadasul a napi fel liter kakaojat is megissza. Mar annyi mindent kiprobaltam, hogy leszoktassam erröl, de mar teljesen tanacstalan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mar sokszor elmagyaraztam neki, es termeszetesen meg is erti, hogy nem tesz jot sem a foganak, sem a hasanak, a kakija is sokszor kemeny, es faj neki amikor kinyomja, es megis napi szinten kivanja a csokit. En mar tenyleg kiprobaltam csomo mindent. Vettem csokis müzlit, hogy akkor azt egye, remelve hogy vitamin is megtalalhato a müzliben, na meg szamtalan mas fajta "izt" is vegig kostoltattam mar vele, hatha valamelyikre rakap, de hiaba. Persze mar otthon sem tartok csokit, de ekkor a gyerek csokira kezdte el elcserelgetni a dolgait az oviban... Ez vicces, meg lelemenyes tudom, de egyben azt is jelenti, hogy hiaba tiltom, es ellenzem, megszerzi akkor is maganak. De miert van ra ekkora szüksege??? Amugy egy kiegyensulyozott, okos fiucska. :)
2009. febr. 20. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém csak 3 lesz, de ha látja a relámban már őrjöng hogy "Kéjem!". Ő is kakaóval kezdi a napot és reggeli helyett is Kinder csokit enne. Nálunk kezd változni a helyzet mert már gyümölcsöt is hajlandó enni de leleményesnek kell lennem hogy el tudjam terelni a figyelmét a "tokiról".
2009. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem adhatsz neki mindennap csokit, de csak nagyon nagyon keveset. Alld meg, hogy nem adsz neki, csak egy kicsi szeletet, darabot. Kapott, nem cirkuszolhat mar!

Gyumolcsot, zoldseget eszik amugy?

De tudod, amig mindig megkapja toletek, nem fogod tudni leszoktatni rola!

2009. febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gyümölcsöket egeszen jol eszik, ha nem is napi szinten, ahogy en azt szeretnem, de hetente ketszer azert raveheto. :) A zöldsegekkel mar nincs ilyen "joban", sajna csak immel -ammal eszi meg oket. Nagyon ritkan. Fozelekeket ki sem akarja probalni, azt mondja a szaguk alapjan nem akarja megkostolni. Szerintem mar az összes fajtat ele tettem, felesleges volt. Nagyon remelem ez valtozni fog.

Ja, amugy voltam vele fogorvosnal is, (gondoltam, hogy majd a fogorvostol tartani fog, ha esetleg talal egy lukas fogat... de a doki bacsi nagyon meg volt elegedve, hogy milyen szepek a fogai, sot, azt is mondta neki, hogy "latom, egeszsegesen taplalkozol. "

Szoval ez sem jött be. :(

2009. febr. 20. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem egyszerűen azért nem tud "leszokini"róla,mert függő.A csoki tele van taurinnal,ami függőséget okoz.Én csak tudom!Volt egy időszaka az életemnek,hogy folyamatosan csokit ettem,és hihetetlen függőség alakult ki(még szerencse,hogy vékony testalkatú vagyok).Ha nem volt otthon,akkor még éjjel is képes voltam elmenni venni.

Én szépen fokozatosan hagytam abba,Szerintem próbáld meg napról-napra csökkenteni az "adagját",hátha így sikerül.

2009. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

ne vegyél, ha nincs otthon nem tud enni, a kakaót meg lassan vond meg, egyre kevesebbett tegyél a tejbe, úgy hogy ne nagyon tűnjön fel neki, a végén a híg tej is jó lesz.

bocsi, hogy ezt írom, de heti két gyümievés az nagyon kevés, ennél ln több rostot javasolnék, igaz, abban már nem vagyok ennyire "okos", hogy ezt hogyan beszéld meg a fiatal emberrel, szerintem a példa is nagyon fontos, lásson Titeket minél többet "jó" kaját enni, a csoki meg ne is legyen a spájz része!

2009. febr. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Es akkor mit eszik a gyerkoc, mar bocsi.

2-szer 1 heten gyumolcsot enni egesz jo??????

Nalunk oszinten mondom kg szam fogy a gyumolcs, es a nyers sargarepa, karalabe is.

Nagyon de nagyon szigoru legyel, 1-2 napig ne adjal neki csokit, semmi baja nem lesz, nem baj ha uvolt, szoktasd ra a normalis etelre! Jol lakik a csokival, es persze hogy nem eszik fozeleket.

Tudod mikor fog mindent megenni? Ha olyan ehes lesz, hogy konyorog hogy adjal neki enni.

2009. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

A 17:15 válaszoló vagyok,szerintem semmiképpen ne használj drasztikus módszert,mint amit itt ajánlottak.

Azzal csak feszültté,idegessé teszed a gyerkőcöt.Amint írtam szépen lassan fokozatosan szoktasd le az édességről.

sok türelem kell hozzá!Szerintem sikerülni fog.

2009. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Azért írok, mert a lányom kb 1,5 éves volt, amikor ekcémája, meg ételallergiája (mindez megspékelve valami vírussal) olyan szintre jutott, hogy megvonták tőlünk az alapvető élelmiszereket. Lásd: tej és mindenféle tejszármazék, paradicsom, citrusfélék, hal, szója, mogyoró, mák, dió, marhahús. Na, akkor most mit is adjak a gyerkőcnek, pláne úgy, hogy 20 hónapos korától bölcsibe fog járni, és az édességek, csokik nem lesznek kikerülhetőek.

Elmentem egy bio-boltba, hátha találok ott dolgokat. A kakaó helyett találtam az ún. karob-ot,ami azért jobb a kakónál, mert nem tartalmazza a kakaó éléntkítő anyagát. Ebből a karobból, aztán található krém is (hasonló a nutellához).

Próbáld meg néhány esetben a kakaót esetleg a karobbal helyettesíteni, hátha bejön. Vagy sima csoki helyett fehér csokit adni...(Vagy a kakója helyett maci - azaz cikória- kávét mézzel.)

Ha megkostólja a gyerkőc a lekvárokat (persze most házi lekvárra gondolok, amiknek közük van a gyümölcshöz is), akkor próbálja ki azokat. A szilvalekvár áldásos hashajtó hatásáról nem is szólva...

A lényeg, hogy 1 évig tartott a diétánk (nekem is tartani kellett,mert szoptattam őt) és átvészelhető volt.

Jut eszembe, esetleg - ha szereti - süssél muffint, amiben csoki/kakaó van, hátha kielégíti egy-egy csokiigényét, és tejjel uzsonnának sem rossz.

(Ami még fontos lehet, ne hagyd unatkozni,mert akkor hajlamosak nassolni. Próbáld úgy alakítani a dolgokat, hogy akkor kapjon csokit, ha azért tett valamit. Inkább jutalmazás legyen,mint megszokás.Nehéz lesz, de nem szabad hagyni, hgy ő irányítson titeket/téged.

Akár be is vezethetitek, hogy minden csoki/nasi után azonnal fogmosás.

Az oviban meg szólni kell a dadusoknak, hgy csak akkor kapjon ő is csokit, ha a többiek is.)


Sok sikert és kitartást!


Üdv!

2009. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!