Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes babám éjszaka amikor...

6 hetes babám éjszaka amikor alszik, hallom, hogy folyamatosan mocorog nyújtozkodik, nyög, erőlködik. A Ti babátok hogy alszik?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 08:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

(fili)

Mi az első pillanattól hason fektettük, és így nagyon kényelmes a babáknak.

Fel tudják maguk alá húzni a kislábukat ha görcsöl a hasuk,nagyon erős lesz a hátizmuk.

És mint kérdezed tudott mocorogni is, sőt néha keresztbe fordult egészen. Most nyolc hónapos és hanyatt nem hajlandó még most sem feküdni. Hét hónaposan már egyedül fel állt.

Szopis baba,de már majdnem mindent eszik is.

2011. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen csinált ilyet a mi babánk is anno. Szokja az új környeztet. Próbálj meg egy másik alváspozíciót. A hason fektetés a csípője fejlődése szempontjából is előnyös. Nem tudom te miben altatod. De nálunk a hálózsák bevált.
2011. aug. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én babám tegnap éjszaka csinálta ugyanezt. De egész éjszaka. Ő aludt, én viszont nem tudtam, mert aggódtam miatta. Annak tulajdonítottam be, hogy előtte egész nap a levegőn voltunk, meg sok volt neki az új élmény, és éjszaka ilyen intenzíven dolgozta fel.

off: A huzamosabb hason alvás nem rossz a babának? Nem fekszi el a kis lábát vagy bármi?

2011. aug. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szintén hat hetes lányom is nyög,nyújtózik,vergődik álmában,de szerintem ez normális,mert ezek után nem sír fel,hanem alszik tovább. Gondolom Ők is próbálnak elhelyezkedni kényelmesen,mert még forgolódni nem tudnak.
2011. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%

Elnézést, hogy én válaszolok mint nagyi, de hát szakmabeli is vagyok és két egészséges gyereket felneveltem. Ja és szerencsére elég fiatal, hogy ne gyepesezzetek le. /remélem

A hason fektetésnek köszönhettem anno, hogy nem lett a lányom csípőficamos, és 6,5 hónaposan fel állt.

Hason fektetéskor mint látod a pici babád, lábacskáit vagy maga alá húzza ha görcsöl a hasa, vagy szétterpeszti mint egy kis béka. A szétterpesztésnél az acetábulum vagyis a csípő izületi vápa a femurtól vagyis a combcsont fejétől egy kis nyomásnak van kitéve ami segíti a csípő izületi árok kialakulását. Gondolj bele ha a te hasad csikar szeretnél hanyatt feküdni? Na erre is jó ha görcsöl a pocija egészen összegörnyed, felveszi a neki jó pozitúrát. A hátizma nagyon erős lesz, a későbbi felállásnál nagy segítség a picinek. Ha eddig nem fektetted hasra vsz. most kicsit fog tiltakozni, de napok alatt megszokja. Ja és a koponya formázásáról nem is írtam. Az unokám és a gyerekeim koponyája nem elfeküdt és gyönyörű formás.

Sok évig minden hülye kifogással ellenezték a hason fektetést, de most újra javasolják a normális szakemberek.

Ha pl: bukik nem fullad meg a baba mert kifolyik a szájából, és ha nincs időd hosszan büfiztetni így azt is tud. 8 hónapos az unokám, hanyatt nem lehetett a mai napig fektetni, 7 hónaposan állt. A csípő izületi problémája eltűnt.

Remélem segítettem.

2011. aug. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsi nem ide akartam küldeni:)))
2011. aug. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom 7 hetes, s ugyanígy alszik, sokat nyujtózik , nyögdécsel - 1 hete átalussza az éjszakát, este fél11körül elalszik, s reggel 6kor ébred, de mivel én kelek éjjel kettőkor fejni, látom hogy mocorog, utána már nem is tudok rendesen visszaaludni, mindíg azt hiszem ébred , aztán mégis visszaalszik.
2011. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor megnyugodtam, hogy ez normális. Fokozatosan szoktattam a hason alváshoz, kb. 1 hete már az egész éjszakát és a du-i alvást is hason alussza.
2011. aug. 9. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én picim is épp 6 hetes!:) Egy pár éjszaka megy ez a mocorgás nálunk is, én meg mindig ugrásra készen fülelek, pedig sehol semmi, alszik tovább. Azt már megfigyeltem, hogy hasra fektetve jobban, tovább alszik. De úgy is mocorog...:/
2011. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 klixa ***** válasza:
szia, mi is épp 6 hetesek vagyunk. Mi már túl vagyunk rajta. Az elején nem volt hajlandó a hasán aludni, csak az oldalán. Ha mégis valahogy a hátára fordult, nyöszörgött, én pedig ugrottam, hogy felébredt. Néhány napja a hasiján alszik, még mindig szokott nyöszörögni, de tovább alszik, a saját mozdulatai nem tudják felébreszteni, ha pedig nem tetszik neki, akkor az oldalára fordul. Ha nem szeret elsőre a hasiján aludni, tedd az oldalára, támaszd ki a hátánál egy párnával.
2011. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!