Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztizhet egy 7 és fél...

Hisztizhet egy 7 és fél hónapos kisfiú? Mikortól kezd akaratos lenni? Felvegyem, vagy hagyjam sikítozni, nyüsszögni? Néha olyan, mintha raplizna, ha nem kap meg valamit.

Figyelt kérdés
Nagyon értelmes a kisfiam, sokat van vele foglalkozva. Nem sűrűn veszem fel, csak ha már tényleg rázendít. Szoktam neki magyarázni, hogy mit csinál anya, hová megy, stb. és megérti, egy darabig, utána síkítással kezdi és sírás lesz a vége...
2009. ápr. 11. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Hisztizhet. Kb fél éves kora körül van egy időszak amikor elkezdhet tudatosabban viselkedni, tehát már teljesen ösztönből reagál. (Ezek a tudati változások általánosságban 6 havonta következnek be 3 éves koráig, tehát félévente kezdődik egy új szakasz.)
2009. ápr. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most 9 hónapos kisfiam kb 1 hónapja kezdte a hisztit.Pelenkázáskor csinálja, illetve akkor, amikor nem engedem meg neki, hogy gengszerkedjen.Ilyenkor befeszíti magát, nyöszörög, sikít, sokszor pityereg is:o).Én általában keresek neki más elfoglaltságot, vagy körbevezetem a lakáson, énekelek neki.Többé-kevésbé megnyugtatja.Remélem hamarosan elmúlik ez a korszak...
2009. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
igen, hisztizhet! kb 6 hónapos kor után már tudatos náluk a dolog, mert nagyon figyelik, hogy mire mi a szülő reakciója. nagyon tudják, hogy mi az amivel ölbe lehet kerülni, vagy éppen kikerülni a kiságyból:-) az én fiam 7 hós, rettentően tudja, hogy vetesse ölbe magát. olyan sírásokat produkál, hogy néha már ijesztő. aztán mikor ölbe kerül, elhallgat. már rájöttem, hogy a könny nélküli sírás az a hiszti:-) ha tényleg fáj valamilye, akkor ölben is folytatja a sírást. felveszem, ha abbahagyja, azonnal teszem le és mindig mondom neki, hogy nem szép dolog átverni az anyát:-)
2009. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, arik vagytok. Figyelem a reakcióit, de most is sír, valószínű a fogzás is rájátszik. Most tör át a második foga, az első is csak negyedig van kint. Ha fájdalomcsillapitó után is sír és ölben van csak el, akkor az hiszti, ugye?
2009. ápr. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!