Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Mi lenne a legjobb megoldás? Tanácsot szeretnék

Figyelt kérdés

kicsit hosszú lesz, bocsánat


van 2 kisfiam egyik 2,5 éves a másik 1éves.

a pici sajnos oxigénhiányosan született, nem tudjuk mi lesz a vége járunk fejlesztésekre, de konkrétat senki nem tud mondani.

mi 3 gyereket szerettünk volna.

ha megszületik mielőtt lejár a gyedem a picivel továbbra is magas lesz a gyedem.

ha elmegyek dolgozni már nem biztos hogy találok olyan jól fizető munkahelyet mint az előző, oda már nem vesznek vissza.

de így hogy lássak el 3 gyereket mikor a középsőt mindennap hordanom kell tornára.

a lakáshitelünk csak emelkedik, nem élünk fényesen de 2 gyereknek meg van mindene....


szóval ha vissza megyek dolgozni ha találok egyáltalán munkát, de mi van ha nem? akkor mit csinálok, havi 32ezer a pici kezelése.


akkor nem tudjuk bevállani már a 3.-at csak jóval később , de akkor sem lesz biztos.

most meg nem merem 2vel is nehéz a pici állandó foglalkozást kér.

a férjem egyre többet mondogatja a babát....


vagy maradjanak csak ketten?

ha meghalunk mi szülők és a pici gondozást fog igényelni nem tehetek ekkora terhet a bátyára, de ha van 2 tesó mellette könnyebb lenne nem?


ti mit hogy tennétek? nem a megoldást várom csak tanácsot


2011. aug. 9. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
szia.én vállalnám persze ezért sokan elítélnek majd ,hogy ilyat írok.Amugy a kicsire neked járna közgyógy!!!!
2011. aug. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"ha meghalunk mi szülők és a pici gondozást fog igényelni nem tehetek ekkora terhet a bátyára, de ha van 2 tesó mellette könnyebb lenne nem?"


Hát emiatt aztán nem vállalnék gyereket... A gyereknek még felnőtt korában sem lehet a kötelessége, hogy gondozza a testvérét. Persze, valószínűleg megteszi, de ilyet elvárni, pláne ezzel a gondolattal vállalni még gyereket....

2011. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maradjanak ketten, és ha a sors úgy akarja akkor majd idővel lehetnek hárman is. Írod, hogy kettővel is nehéz jelenleg, ilyen esetben nem szabad harmadik babát vállalni. Ráadásul az se biztos, hogy élete végéig gondozást fog igényelni a pici, hiszen hallottunk már cifrábbnál cifrább történeteket is. :)



Én pl. 29. hétre születtem, azt mondták, hogy ha életben is maradok akkor számítsanak arra a szülők, hogy nem leszek szellemileg ép. Jelenleg egyetemre járok. :)


Szóval én a helyetekben várnék ezzel egy kis időt, hogy kiderüljön hogyan alakul a picivel az élet. De csak azért ne legyen harmadik babátok, hogy később könnyebb legyen nekik. Ráadásul itt nem csak azon múlik az egész, hogy a férjed mit akar.


Gondold át, hogy a szíved mélyén szeretnél-e még egy babát, illetve, hogy fogod-e bírni egy újszülöttel, egy beteg gyermekkel, és egy 3 éves korúval. Lesz-e elég időd és energiád mindegyikőjükre.

2011. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Több mondat keltette fel a figyelmemet."nem tudjátok mi lesz a vége" -várjátok ki,és majd akkor dönts

"férjem egyre többet mondogatja a babát"-hisz 1 éve szültél..

"Ha meghalunk"-majd,nagyon sokára,attól még nem kell elkapkodni a dolgokat..

"hogy láss el 3 gyereket"-szerintem most a pici a legfontosabb,hogy vele mi lesz,hogy a lehető legjobban fejlődjön,nem egy újabb kisbaba

" vagy maradjanak csak ketten"-nem kell így maradniuk,de a helyedben én egyelőre várnék a harmadikkal..

2 gyereknek megvan mindene,de a lakáshitel emelkedik-3 nak is meglesz?

Na mindegy,te tudod..

2011. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenség lenne 3. gyreket szülni, szerintem, de ti tiudjátok.

Így sem könnyű, főleg a mostani helyzetben (ma is 264 CHF) szóval várjatok pár évet, ha midneképpen akartok harmadikat.

Hiába a szép szavak,ígéretek, a problémáival mindig egyedül marad az ember, sajnos:-(((

(nekem 2 gyerekem van, nem karok harmadikat)

2011. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van. 3 éves a legidősebb, 2 a középső, 4 hónapos a kicsi. Abszolút nem egyszerű az életem. El sem tudom képzelni, milyen lenne, ha az egyik beteg lenne. Segítség nélkül, kis korkülönbséggel el sem tudom képzelni, hogy tudnád megoldani.
2011. aug. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat


igen én szeretnénk még egyet, a férjem is...


én is úgy gondoltam hogy 3-4 év múlva akkor már konkrétabbat tudunk a piciről is.


az hogy azért is akarunk még egyet mert a pici beteg, azt nem azért írtam mert csak ez miatt.

de tény és való hogy hogy a tesónak nehéz lenne egyedül de ha ketten vannak sokkal könnyebb lenne nem? én nem azt akarom hogy ők gondozzák élete végéig de nem szeretném ha egyedül maradna majd a pici egyedül pl. ha a tesó külföldön fog élni...

ki tudja....


azért köszönöm még egyszer

2011. aug. 9. 13:23
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem csak a szívedre hallgass! és a férjed szívére!


ha van segítséged (nagymama, testvér...), akkor biztosan meg tudod majd oldani a tornára járást.


az anyagiak úgysem kárpótolnának, ha a fejedben ott van, hogy szeretnél még 1 babát.

2011. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!