Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdődik a kisbabánál a...

Mikor kezdődik a kisbabánál a hasfájós időszak? Meddig tart? Mi a legjobb megoldás rá?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 10:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Lányunknál egy hetesen kezdődött és 5,5hónapos koráig tartott, amikor is elkezdtem a hozzátáplálást almával, és megszünt a baj. Barátnőmék már okosabbak voltak, ők elvitték 3-4hetesen egy homeós orvoshoz aki chamomillát és dioscoreát javasolt, semmi gondjuk nem is volt. Ha lesz másik baba nálunk, én is homeopátiát fogok nála alkalmazni.
2010. júl. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
2-3 hetes korától 3 hós koráig. Infacolt használtunk, espumisant és angol vizet.Mikor melyiket vettem, de 90%-ban infacolt használtunk.
2010. júl. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 hetes korában kezdődött, és 6 hónapos koráig tartott. Én Gripe Watert használtam, csak ajánlani tudom.
2010. júl. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nekem 2 hét mulva születik a babám, csak fel szeretnék készülni, és miket nem szabad enni, hogy ne fájjon jobban a hasa? vagy annak semmi köze hozzá?
2010. júl. 6. 11:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Az evéssel nagyon vigyázz. Semmi puffasztó, felfújó kaja. Én kakaót sem ihattam. Az első 3 hónapban szinte csak 4-5 fajta kaját ehettem. Sok húst ettem, több féle variációban elkészítve, így nem volt annyira egyhangú. Zöldborsót csak turmixolva tudtam enni. Ki kell tapasztalni, ha fáj a pocakja mit ettél, és azt likvidálni egy időre.
2010. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11.25, 11.43-as vagyok. A sok tejtermék is gondot okozhat, arra is vigyázz.
2010. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk már a kórházban fájt a pocakja néhány naposan és 2 és fél hónapos koráig tartott. Mi kipróbáltunk mindent (Infacol, Espumisan, édesköménytea,Grape Water ) de egyik sem használt, csak az idő. Fűszereseket nem szabad enni (pörköltek, halászlé ), k betűsek (karalábé, káposzta,karfiol ),hüvelyeseket (bab,borsó).
2010. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél mindent, de csak mértékkel. Az új felmérések szerint nem szabad ezt sem, meg azt sem... Én az első 2 hónapban be is tartottam, de teljesen felesleges volt, utána mindent ettem amit csak megkívántam. Mindíg fájt a hasa, ha nem ettem a tiltottakat akkor is, ha ettem akkor is. Így leglább mindennel "találkozott" a tejen keresztül. Homeopátiát javasolnám ha netán a többi szer befuccsol!! Nálunk az segített sokat.
2010. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont egy hetes volt a kislányunk, amikor kezdődött és kb. 2,5 hónapos koráig tartott. Próbáltunk infacolt, espumisant, de az nem segített, mert nálunk görcsös hasfájás volt (nem csak a levegő nem tudott távozni a pocijából, arra jó az infacol; ha az használ, akkor szerencsések vagytok), amire még a görcsoldó sem igazán hatott (abból is csak 3szor lehetett adni neki, de sokszor semmit sem ért). A gyerekorvos mindig mondta, hogy anyuka türelem, 3 hónapos koráig ez lesz. Azért nem nyugodtunk bele és kipróbáltuk az FLP Activator cseppeit, na talán ez használt és végül nem is tartott 3 hónapig :-)))

Sajnos ez olyan próbálkozós játék, mindenkinek másfajta a hasfájás és más szer hat.

2010. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!