Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás: Turmixgép vagy...

Hozzátáplálás: Turmixgép vagy botmixer?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtük el a kóstolgatást, egyelőre alma, barack, alma-barack volt próbálva. Almát reszeltem, barackot villával törtem össze, de elég macerás így, és keményebb gyümit így nem lehet adni neki. A védőnő szerint ne turmixoljunk, mert akkor jobban szokja a darabos dolgokat, de villával törni valami rém időigényes, főleg ha elkezd majd többet is enni, nem csak kóstolgatni.

Ti mit használtok, turmixgép, vagy botmixer a jobb erre a célra? Nekünk egyik sincs, hol kaphatnánk olcsón? Vatera, teszvesz?


2011. aug. 9. 15:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Botmixer!!

Könnyebb tisztítani!És a tányérba egyből elvégezheted a műveletet, nem kell a turmixból ki be önteni.


Én az auchanban vettem, kb 3000ft-ért.

De tesco, medi marktban is kaphatsz.

De a teszen is biztos találsz, bár ebből én nem vennék használtat.

2011. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt mondja néhány okos, hogy a turmix gép az ideális, mert tuti homogén lesz a kaja. Tény, hogy a botmixernél jobban oda kell figyelni. De a botmixer a legegyszerűbb. Én azzal csinálom. Csinálj neki bébirízst, az enyém imádta! Jó étvágyat!
2011. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

botmixer.


nekem is azt mondták hogy ne turmixoljam mert...

na de én elejéna dtam apró darabokat de egy fél év alatti baba még apró darabokat sem tud lenyelni, az hogy igazán darabosat egyen az meg 8 hóstol van.

ha újra kezedném az elejétöl csak pépeset (mint a bébiétel olyat) adnék neki.

szerintem a darabosat megutáltattam vele. habár 10 hósan már harapdál ételeket de ha kanálon van darabos azt elutasítja rögtön miközben pl simán harapja a krumplit a kezemböl.


a turmixgép nagyobb mennyiségnél jó csak.


egyébként az alma megföve sokkal finomabb úgy leturmixolva imádni fogja.

2011. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Annál a mennyiségnél, ami a babának kell, csakis botmixer!
2011. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2in1 gépem van, tehát a gépet a turmix tartályra is rá lehet illeszteni, illetve lehet rá botmixer fejet tenni.

Én mindig a botmixert használom. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb is, mint a turmix. Pláne, hogy a turmixban kis mennyiséget nem nagyon lehet csinálni, mert az csak felkenődik a falára.

2011. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én is a botmixert ajánlom. Amióta megvettem, szinte minden nap használom. Nekem Dyras márkájú van, a Tescoban vettem 3000ért, de abszolút meg vagyok vele elégedve, bírja a strapát.

Magadnak is készíthetsz vele dolgokat. A patiszon krémlevest mindenképp próbáld ki, illetve ha egy kis finom fogyókúrás édességre vágysz, akkor mixelj össze egy kis túrót, gyümölcsöt és mézet. :)

2011. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Botmixer.

teszko és társaiban szokott lenni olcsó :)

2011. aug. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A botmixer viszi a pálmát. :) Köszi a tanácsokat, akkor botmixer lesz, és a kajaötleteket is köszi. :)
2011. aug. 9. 16:01
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem turmixgepem volt. Olyan ami meg is parolta a zoldsegeket, gyumolcsot es utanna meg leturmixolta. Csak bele dobaltam minden fele zoldseget meg gyumolcsot, egy pici vizet es 10-15 perc mulva mikor megparolta leturmixoltam. Kesobb (8 honapos kor utan) sajtot is, tesztat is tettem bele turmixolas utan. Ha 1-es vagy 2-es fokozaton turmixoltam darabosabb maradt ha a 8-as fokozaton akkor meg pepes lett mint a bolti. Azert szerettem mert picit parolva az almat, kortet, barackot le lehetett fagyasztani igy egyszerre megcsinaltam egy jo adagot es napokig nem volt gondom. :) En hasznaltan vettem 4500Ft-ert nem tudom uj aron mennyi lehet.
2011. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a turmixgép a nyerő!!!!


Ti hogy csináljátok a botmixer tisztítását?

Mert nekem vannak fenntartásaim vele... A forgatókar és a körülötte lévő műanyag/fém borítás közé mindenképpen befolyik a mosogatólé, és az ott bent büdösödik, trutyisodik... az enyémből egy idő után rozsdás lé is folyt, pedig rozsdamentes anyagból volt, mindig állítva szárítottam, és soha nem áztattam be mosogatáskor, csak folyó víznél, lefelé lógatva mostam, és mégis belement a víz... Persze kiszáradni már nem tud jól.

Én emiatt nem használok botmixert.

2011. aug. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!