Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Császáros anyukák! Tapasztalta...

Császáros anyukák! Tapasztaltatok ilyet babátoknál?

Figyelt kérdés
Az én kislányom is császármetszéssel született.a férjem hallotta a rádióban, hogy a császáros babák sokszor ébrednek sírva, mert álmukban újra és újra átélik azt, hogy kikapják őket az anyjuk hasából.A meleg, biztonságos vízből egy zajos, csupa fény, hideg műtő levegőjébe, nem is beszélve a nyomásváltozásról.Hüvelyi szülésnél nem ilyen trauma nekik, mert akkor még utoljára megkapják az anya testéből azokat az anyagokat, stb.És volt egy 3 éves kisfiú a riport szerint, aki úgy ébredt, hogy azt mondta: kivettek belőled...Az én lányom sokszor ébred sírva, 10 hónapos.Eddig fogalmam sem volt, hogy mitől álmodik rosszat egy baba, akinek nincsenek gondjai.A ti babátok is szokott sírva ébredni?
2011. aug. 10. 07:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ezt én határozottan cáfolom, mert nálunk ilyen nem volt sosem. Kisfiam 30 órás vajúdás után (lehet, hogy itt van a kulcs??) született meg császármetszéssel. A kórházban nem is hallottam hangját sem, de itthon se nagyon. Első éjszakától kezdve csak 1x ébredt szopizni, azt is csak nem egész 6 hetes koráig. Onnantól egyszer sem kelt fel, szépen végigalussza az éjszakát. Most 22 hónapos múlt, egy igazi mormota. 11 órát simán végigalszik egy hang nélkül, napközben pedig gyakran 3 órát is.
2011. aug. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az enyém még csak 5 hetes, így szerintem csak az éhség ébreszti:)

De amúgy biztos, hogy a születés anyának és babának is egy trauma, amit fel kell dolgozni. Főleg, ha hosszú kínszenvedés után "kitépik" az emberből. Nekünk legalábbis így lett a vége császár.

Jó baba amúgy, de amikor nyűgösködik, vagy álmában nyöszörög, én is mondtam a páromnak, hogy biztos a szüléssel rámálmodik :D De csak vicceltem...

Hát, lehet, hogy mégis van benne valami?

2011. aug. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az én lányom is átalussza az éjszakát szintén 6 hetes kora óta, éjjel nem is ébred, kivéve az első foga kibújásánál, vagy amikor lázas beteg volt.De egyébként este 8-tól reggel 6-ig alszik.Viszont napközben szokott sírva ébredni.Köszi!
2011. aug. 10. 07:59
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem,de igenis a születes,barmelyik kihat a gyerekre.Minden babanak,gyereknek,ki kell mutatni a szeretetet,biztonsagot.Több esetet tudok,a baratnöm nehez születessel született,a szülei se mutattak ki nagyon a szeretet,felnött koraba,depresszios lett,felelem-panik beteg,allando kezelesre van szüksege.En könnyen születtem,en is felelem-panik beteg voltam,nekem se mutattak ki soha a szüleim a szeretet,biztonsagot,soha nem öleltek at stb.,több pszihologusnal,pszihiaternel voltam,az elsö kerdes mindig az volt,hogy születtem,csaszari,korai,sulyos stb.,tehat ez mind igenis kihat.Na de,nem minden csaszari,es nehezen születö babanak vagyis mar felnöttnek lesznek pszihikai gondjai,ez a szülöktöl,nevelestöl függ.Bocs hogy nem a kerdesedre valaszoltam.Minden babanak-gyereknek,a legfontosabb a szülöi SZERET,BIZTONSAG,MEGERTES,ha ez nincs biztos gondjai lesznek.
2011. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egyiknél vajúdtam, a másiknál nem. Mindkettő ébred sírva is és nem sírva is, attól függően, h milyen volt az éjszakájuk.
2011. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én ezt nem kötöm össze a császár élményével. Már csak azért sem, mert ha sírva ébred netán napközben kisfiam, előfordul, hogy tejet kér, amit csak reggel szokott. Szóval olyan, mintha azt se tudná, hogy hol van, mikor van, mikor felkel. Én inkább úgy gondolom, hogy ez lehet a gond - túl mélyen alszik, és hirtelen ébred meg.
2011. aug. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom nem császárral született, mégis sírva ébred állandóan, na ja miután alszik éjjal 13 órát, szerintem azt se tudja, hogy hol van. Most 20 hónapos. Hidd el semmi köze a császárhoz. Én is hallottam hasonlókat, de ezek csak feltételezések. Senki se tudja elmesélni, hiszen egy baba nem beszél és nem is emlékszik vissza 2 éves kora előtt.
2011. aug. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
én is cáfolnék,4 hónapos császáros kislányom az esetek 90%ában mosolyogva ébred,pedig neki még "friss"az élmény:)
2011. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem hallottam, de elképzelhetőnek tartom. Mindkét fiam császáros, lehet, néha átélik újra. Azt viszont azért nem mondanám, hogy a babáknak nincs gondja. Igenis nekik is megvannak az apróbb-nagyobb bajaik, mint minden korosztálynak. Csak ők még nem tudják elmondani. Ezért vagyunk Mi!
2011. aug. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Programozott császárom volt,1 percen nem vajúdtam,mindig mosolyogva ébred,és nem alussza át az éjszakát,minimum 5x6x ébred de nem sír!!!13 hónapos
2011. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!