Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsődébe a felvételi kérelme...

Bölcsődébe a felvételi kérelmet ti hogyan írtátok meg, mit írtatok bele, s sikerült bekerülnötök, vagyis a babátoknak?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 6 hónapos, s szeretném, ha minél hamarabb bekerülne, viszont úgy néz ki hó közepétől lehet itt jelentkezni, ahol élünk a 2012/13-as tanévre.

Gondolom, akkor 1 évesen január végén tölti, már nincs esélyünk. Néztem a bölcsi honlapját, s ott azt írja, hogy e hónap közepétől lehet 2012-re jelentkezni.

Munkám nincs, s pályakezdő munkanélküliként mentem el gyesre.

Egyszer már beiratkoztam egy tanfolyamra, a penny által van olyan lehetőség, hogy fél éven keresztül ingyen kell dolgozni, heti 5 napot, s mellette egy nap elmélet van. Ez napi szinten 8,5 órát foglal magába. Amikor felvettek, azelőtt egy héttel tudtam meg, hogy babát várok, s pont mikorra ki voltam írva, lett volna a vizsga, így visszamondtam.

Nagyon ki szeretném járni, mert a szakmáimban nem sok esélyem van. Pincérként a nyelv ami nem megy, szoc. munkásként, meg pályakezdőként nem kellettem sehová, persze akkor még nem volt meg a nyelvvizsgám, hogy kiváltsam a diplomámat, s az is pont a terhességem előtt 2 hónappal lett meg.

Ha sikeresen, s jó eredménnyel levizsgáznék, talán munkát is biztosítanak, legalábbis ez áll a tájékoztatásban.

De ha mégsem jönne össze, legalább lenne két szakmám, OKJ-s, s fél éves gyakorlattal más boltban nagyobb eséllyel indulhatnék.

Erre megkapnám a bölcsit?

Sajnos előre nem tudom megmondani, mikor indul a tanfolyam, mert ez úgy működik, hogy jelentkezek, s szólnak, várhatóan ekkor ér véget az a tanfolyam, ami már folyamatban van, s amikor véget ér, értesítenek, s rá pár hétre indul a következő tanfolyam.

Szóval, elsőnek fel kellene venniük a kisfiamat, s azt követően tudnék jelentkezni. A férjem 9-22-ig nincs itthon, dolgozik, s heti 2-3 szabadnapja van. Augusztusban s szeptemberben eddig esténként is be kell mennie, s szabadnapján is behívhatják.

Apóssal élünk, így minél hamarabb szeretnék munkát, mert mellette babával nem valami jó ötlet élni. Szóval rá, ha nem dolgozna sem bíznám.

Minél hamarabb el szeretnék innen költözni.

Tudnátok segíteni, hogy kellene megírni, hogy nagyobb eséllyel megkapjuk, aki írt már ilyet?

Azt agyon megköszönném.


2011. aug. 10. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz, ha Bp. II., akkor esélytelen a dolog. Nekem van munkahelyem, lenne hová visszamennem, nagyszülők nincsenek akik tudnának vigyázni rá, párom dolgozik ő sem, devizahitelünk van, előjelentkeztünk 1 hónapos korában - és 1 évesen jött a bölcsőde levele júniusban, hogy helyhiány miatt nem veszik fel (csak január-március környékén kezdett volna, de akkor is ilyenkor kell jelentkezni itt). Így leghamarabb jövő szeptemberben, csaknem 2.5 évesen kezdhet :-(((


Abszolút a helyi viszonyoktól függ, beférsz-e, de nálunk kellett mindkét szülőtől munkáltatói igazolás is eleve hogy jelentkezzünk. Itt mások azt mondták, 2 éves kor alatt általában nem vesznek fel gyerekeket.

2011. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Budapest 4. kerületben élünk. S még milyen papírok kellenek a munkáltatóin kívül?

Nekem sem lenne kire bíznom, mert a szüleim kb. 400 km-re laknak tőlünk, s amint írtam, apósra egyáltalán nem, nem lennék nyugodtan, ha rá kellene bízni, de még a párom sem bízná rá.

S ha rá is mernénk bízni, Ő is dolgozik vagy fél4-ig, akkor még érte is tudna menni, ha nem felejtené ott, mint anno a fiát vagy 12-este 23-ig.


Megkockáztatni megkockáztatjuk, hátha. Ara is gondoltam, hogy elmondanánk, apósnál élünk, s minél hamarabb el szeretnénk költözni tőle, s mivel egy fizetésből nehezebb gyereket nevelni, csak megértenék. De hát ha felhozom apóst, akkor meg lehet az lenne az indokluk, hogy bízzuk rá. Ami szintén nem megoldható a munkahelye, s más végett sem, meg amúgy sem valami jó a viszonyunk. :(

Még azt sem tudom, mit írjak s hogyan hogy biztosan megkapjuk, mert minél előbb szeretnék elmenni dolgozni, nem bírnék ki 1-2 évet apóssal.

A fiam 2011. január végén született, szóval jan.-március körül lenne jó, s akkor lenne 1 éves. Ha szeptemberben vennék fel, akkor meg csak 1 év 8 hós :(

2011. aug. 11. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!