Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam át "nagyfiús...

Hogyan szoktassam át "nagyfiús" ágyba a 13 hónapos kisfiamat?

Figyelt kérdés
Észre vettük hogy már képes felhúzni magát a kiságyba és a talpacskáit nekinyomja a rácsnak és így már simán ki tud esni.
2011. aug. 20. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy értem a kérdést, de mi kivettünk két rácsot, hogy ki tudjon jönni a mászási-esési szándéka helyett.
2011. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom csak írni, hogy ha nem elég mély a kiságy (márpedig ha ki tud esni a rács tetején keresztül, akkor nem elég mély), két rácsot vegyetek ki (feltéve, hogy kivehető persze), ahol ki-be tud közlekedni a gyerkőc - így nem kell feltétlenül heverőre szoktatni még, maradhat a rácsos ágy.
2011. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik ágy oldalrácsa kivehető.

Mi úgy szedtük szét az ágyat, hogy az ágyrácsot letettük a földre, de most már így is alacsony. Simán ki és be tud mászni az ágy tetején, pedig egy elég magas, nagyméretű kiságya van.

Mi is most tervezünk venni egy leesésgátlós fenyő ágyat, mint amilyen a tesójának is van. Abba szépen elvan, van hogy ott játszanak.Persze, hogy aludni hogy fog majd benne, kiváncsi vagyok. Ő mondjuk 20 hónapos.

2011. aug. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a kiságy rácsait nem lehet kivenni. Tegnap este megpróbáltuk hogy csak a Kókuszmatracot hagytuk a földön de 3 óra elteltével visszatettük a kiságyba mert sportot űzött abból hogy "nincsenek korlátok" és senki kedvéért nem akart aludni csak rodeózni a szobába.
2011. aug. 21. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben viszont a kivett rács sem lenne megoldás, hiszen akkor ugyanúgy érezné, hogy nincsenek korlátok, és ki-be közlekedne a lyukon. :(

Vagy vesztek egy másik, mélyebb kiságyat, amit később heverővé tudtok alakítani (140x70-es, jó pár évig lehet használni, nekünk is ilyen van), vagy ha még lehet, lejjebb fúrni lyukat az ágyon, és szinte a földre letenni a matracot.

2011. aug. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nagyon úgy néz ki hogy ez lesz a megfelelő megoldás egy másik ágy ami még kiságy ként funkcionál aztán meglátjuk...:)

Köszönöm a válaszokat

2011. aug. 22. 08:08
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

A miénk ilyen egész pontosan. Most még a rács fent van, a legalsó szinten van az ágy, kisfiam jövő hónapban lesz 2 éves, 90 cm, és csak a hóna aljáig ér a rács teteje, nem tud kimászni belőle. Nagyon kényelmesen elfér az ágyban, sokáig fogjuk tudni még használni. Akkor fogjuk leszedni a rácsot, ha a bölcsiben hozzászokott, hogy a rács nélküli ágyból nincs kimászkálás alváskor, akkor itthonra is kisheverőt kap, át fogjuk szerelni az ágyat (párom akar hozzá szerkeszteni egy leesésgátlót).

2011. aug. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 00:21" vagyok


A mi ágyunk is ilyesmi,mint amit az utolsó linkelt.

Mondjuk a fiam 20 hónaposan 93 cm, és ő simán kimászik az ágy tetején keresztül. A hóna aljáig ér ugyan az ágy teteje,de rátámaszkodik, izomból felhúzza magát, fel a lábait, átfordul és már kint is van. A fekvőrész pedig le van téve a földre, ennél lejjebb csak úgy tudnánk tenni, ha lyukat vájnánk a parkettába:)

A héten megvesszük neki az új ágyat, kiváncsi vagyok mi lesz:)

2011. aug. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!