Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 1 éves...

Fkiszti kérdése:

Hogyan szoktassam rá 1 éves kisfiamat a fogmosásra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:

az a helyzet h már akkor el kellett volna kezdened,amikor az 1. foga kibújt.. nálunk azt szokták meg h reggel,ebéd után és fürdéskor fogmosás.


de azért nem reménytelen most sem. vegyél neki pici fogkefét,és sikáld neki. ha elkéri add nyugodtan oda,persze csak rágni fogja,de nem baj,meg fogja tanulni. az én 20 hónaposom már szépen csinálja egyedül

2011. júl. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki olyan fogkefét, amit lehet rágni (olyan mintha szilikonból lenne, mint a rágókák). S add oda neki, rágcsálja, nézegesse, ismerkedjen vele, később pedig megdörzsölheted vele a fogait, amikor már hozzászokott a dologhoz. S utána le is cserélheted igazi babafogkefére.
2011. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az igaz,hogy mikor kibújt az első,már mosni kellene legalábbis próbálni.Nálunk a málnás fogkrém jött be,először csak az ujjammal dörzsölgettem,míg megszokta a fogkrém ízét aztán jöhet a fogkefe.Egyedül csinálta azaz rágta.A tükör is jó taktika-nézheti magát,hogy hogy habzik.Együtt mosunk fogat,és a "jönnek a manók és megeszik a fogad mint anyunak/apunak"nálunk bevált.
2011. júl. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az a helyzet, hogy már próbálkoztam, mikor elkezdtek bújni a fogacskái, csak akkor sokat (köztük fogorvos is), hogy még felesleges mosogatni. Vettem is neki kezdő fogmosó készletet, azt rágcsálta is, de valahogy úgy elmaradt. Fogkrémet nem nyelik le először? Vagy az nem baj?

2011. júl. 11. 15:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, az előzőt elírtam: sokan azt mondták, hogy felesleges még mosni a fogacskákat.
2011. júl. 11. 15:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, a kezdetektől próbálkozunk, fogkefe, újra húzható fogkefe stb. De állandóan próbálta elvenni, meg nem nyitja ki a száját. Nálunk az vált be, hogy ő mossa az én fogamat, én meg az övét, közben utánoz, úgy nyitja a száját, mint én. A fogkrémet természetesen lenyelik még ilyenkor, ezért kell fluorid mentesen venni, amire rá van írva, hogy 0 éves kortól.
2011. júl. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is nemrég kezdtem el mosni a fiam fogait, akkor már 5 kibújt neki. Védőnőnk mondta, hogy amig nincs kint 8 foga, addig nem kell fogat mosni, csak max gézlappal törölgessem neki. Ez így is volt, kezdetben nem szerette, aztán már jött és tartotta a száját, aztán vettem neki ujjra húzhatós fogkefét, az gáz nagyon szerintem, de a hozzá kapható tanuló fogkrém jónak tűnt, ezt nyugodtan lenyelheti a gyerek. Hasznos is, mert xilitet tartalmaz, ami segít megelőzni a fogszuvasodást. Na akkor tettem a gézlapra ilyen fogkrémet, akkor elindult a harc... kicsit pihentettem az egészet, amikor a dmben vettem fogmosó szettet, 3 db-os, kettő belőle gumis, inkább ínymasszírozó, a 3. rendes kis fogkefe. A fogkefét meg a nagyobbik masszírozósat odaadtam neki, hogy barátkozzon velük, ált. pelenkázás közbeni programja volt. Egy hete tettem a kefére fogkrémet is, megint ódzkodott tőle, aztán eljátszottam neki, hogy a saját fogaimat mosom meg vele, aztán jött, hogy akkor az övét is:) azóta nincs semmi baj. Pelenkázáskor rágcsálja továbbra is, mindig rakok rá neki fogkrémet, kicsit én átsikálom neki, aztán övé a terep:)
2011. júl. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekünk meg azt mondták,h rögtön kell,h szépek maradjanak,de ez sztem attól is függ h mit eszik. mert ha mondjuk 8hósig csak szopizik,akkor talán nem annyira fontos mint nálunk pl,mert mi 4hóstól már hozzátápláltunk és tápszeres is lett. sztem vidd el fogkefét venni,hadd válassza ő ki. aztán mutasd meg neki h te h csinálod ő meg hadd próbálja,persze mosd is neki. nekünk még bevállt a homokóra,azt figyelik közben. dm-ben van olcsó jó fogkefe és homokóra meg fogkrém is. a fogkrémtől semmi baja se lesz,az enyémek pl mentolossal mosnak-gyógynövényes- mert az jobban bejön nekik. 2 és 4 éves
2011. júl. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!