Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor született az első...

Mikor született az első babád? És miért gondoltad azt hogy akkor a helyes?

Figyelt kérdés
Hallani ,látni hogy sokan 30felett vállalnak babát.A kérdésem 2.fele arra kérdez rá hogy miért gondoltad hogy akkor kell jönnie nem pedig később vagy előbb.Természetesen nem arra vagyok kíváncsi hogy hoppá elárverezték lakásunk nincs hol lakni.Az ilyenre elég a családi okok.Aki csak rosszindulatú választ tud adni az hagyja figyelmen kívül ezt a kérdés.Köszönöm.
2011. aug. 11. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen szültem az elsőt, aztán 3 év múlva a másodikat, 33 évesen a harmadikat.


Már 4 éve házasok voltunk, amikor az első született. Előtte pedig 6 évig jártunk együtt, tehát diákkorunk óta vagyunk együtt. Semmi nem volt tudatos, rábíztunk mindent a véletlenre.

2011. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok! Első babánkat várom. Hogy miért most? Minden okból most lett aktuális. Két éve vagyunk házasok, 80%-ra kész a házunk, dolgoztam,hogy legyen normális GYED-em, a férjem is kinevezték. Nálunk nagy szerepet játszottak az anyagiak. Úgy éreztem, akkor leszek boldog kismama, anya,ha ha számomra alap dolgokat meg tudok adni a gyereknek. Ez most lett meg!

Várni már nem volt mire. Amit lehetett, kettesben megéltük. Tehát az volt,hogy hú még csak fél éve vagyunk együtt, még alig voltunk kettesben. Voltunk külföldön-belföldön nyaralni, voltunk együtt színházban, moziban, uszodában, síelni stb. Meg szerettem volna 30 éves korom előtt megszülni az első babát! Kibuliztam már magam, az sem hiányzik,bár mi így is elég pezsgő társasági életet élünk, szinte mindig megyünk!:)

2011. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
kimaradt egy NEM, tehát nem az volt,hogy még nem voltunk kettesben :)
2011. aug. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19 éves korom óta vagyok a párommal.Úgy terveztem,hogy 24 évesen fogok szülni mert ezt tartottam ideális kornak.Sajnos nem estem teherbe,műtétek,kezelések már a lonbikra jártunk amikor váratlanul 31 évesen teherbe estem.
2011. aug. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
nálunk minden tudatos volt. Nagyon hamar házasodtunk össze, éreztük, hogy idő kell, míg megszokjuk egymást. Aztán lakásunk sem volt, kocsink sem. Szóval megvártuk, mire lett saját lakásunk, jó kocsink, beindult a férjem vállalkozása és összeszoktunk. Ez nekünk ay esküvő után 5 évbe telt. 28 évesen szültem az elsőt, 30-on fogom a másodikat és hamarosan majd a 3.-at. Nem bántuk meg, hogy vártunk, máskor is ugyanígy csinálnánk.
2011. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29 éves voltam, amikor elkezdtünk próbálkozni (akkor járt le a próbaidőm), és pont 34 lettem, mire a fiam megszületett....
2011. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30 évesen szerettem volna szülni ekkor már 5 éve a párommal voltunk, nem jött össze 3 év probálkozás után sp lett, most egy éves, én 34 multam, szeretnék még egyet de lehet nem jön össze..
2011. aug. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszokat:)
2011. aug. 11. 19:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Én az első babám 31 évesen,másodikat 34 évesen szültem.Túl azon hogy fontos volt számunkra a saját lakás(ház)nem ez volt a "késői" babavállalás elsődleges oka,hanem a FÉRFIT találtam meg sokára hozzá.Nekem a baba,alapból egy apát is jelent.3 szerelmes év után összeházasodtunk,és rá két évre jöhettek a babák. :)Sajnálom hogy nem lettem/lehettem fiatalabb anyuka,de kellőképpen kárpótol érte a mostani boldogságos életem! :) és vagyok olyan infantilis mint egy 18 éves :D (Viszont ha "becsúszó" babám lett volna kb 19 éves koromtól gondoltam úgy hogy megtartanám,de a sors megkímélt és én nagyon vigyáztam is erre.)Szerintem minden kornak van előnye hátránya,azt hogy kinek hogy jó csak az egyedi életutak ismeretével lehetne mérlegelni,nekem természetesen így volt ideális.egy 3 éves és egy 9 hónapos fiúk anyukája
2011. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30 évesen ismertem meg a páromat, egy év múlva volt egy váratlan és sajnos sikertelen terhességem. Ezek után viszont nem jött össze a baba, csak 5 év múlva lombikkal, így nem igazán én választottam, hogy mikor szüljek.
2011. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!