Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egyszerre kettot...

Hogyan lehet egyszerre kettot maximalisan szeretni? Nehez volt feltennem a kerdest, mert ha eldontendo akkor nem fogadja el a rendszer.

Figyelt kérdés

Igazabol a kerdesem lenyege: egy eves most a kislanyom, es 29 hetes terhes vagyok. Annacska annyira lefoglal,hogy szinte nincs idom foglalkozni annyit a terhesseggel, a kisbabammal a hasamban, mint az elsonel tettem.

Felek attol, hogy amikor a masodik babam megszuletik, mivel emlekszem az elejen tobb figyelmet igenyelnek, majd Annacska feltekeny lesz, majd azt hiszi, ot nem szeretem. Fuuu lehet ertelmetlen volt a kerdesem, nehez szavakba foglalni mit is erzek.


2011. aug. 12. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne félj, a 2. terhesség mindig más. Tudod majd ugyanúgy szeretni. Bár lehet, hogy a kislányodat el kellene kezdeni felkészíteni a jövőre. A kevesebb figyelemre.
2011. aug. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is pont ebben a helyzetben vagyok. Jövő hónapban lesz két éves a fiam, és nagyon anyás, bújós. A második meg 21 hetes a pocimban. Egyenlőre nem tudom elképzelni, mi lesz a kettővel. Amilyen féltékeny a fiam, még ha apához bújok is jön, és szed szét minket. Az első egypár hét biztos nagy megpróbáltatás lesz.
2011. aug. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, amit érzel, ezen minden kismama átesik, akinek van már gyerkőce.

Nekem meggyőződésem, hogy ezért hordtam túl a második babámat 6 nappal, mert még nem akartam elengedni az édeskettes állapotot a nagytesóval (22 hó különbség).

Végül megszületett, igazán még aznap fel sem fogtam, mert késő este szültem. Másnap alig vártam, hogy bejöjjön a nagylányom meglátogatni, konkrétan sírva remegtem, annyira hiányzott, miközben a picilányom ott volt velem.

De eközben észbe is kaptam, hogy nekem már két gyerekem van, és hogy tulajdonképpen mennyire szeretem a picit is!!!

És ez azóta változatlan, egyszerre egyformán szeretem mindkettőt!

2011. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Abszolút értem a kérdést, és bennem is hasonlóak fogalmazódnak meg, de szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek:D

Az én kislányom is egy éves, és rettenetesen szeret a középpontban lenni, és tudom, hogy ha lesz majd kistesója, akkor megy majd a féltékenykedés...ez teljesen normális. Nekünk-szülőknek-az a dolgunk, hogy kitaláljuk, hogy az adott két gyermekre, milyen módszer válna be, hogy ezt minél hamarabb orvosoljuk.

Én már el is képzeltem. Én 2 évet szeretnék a két gyermekem között.

Úgy csinálnám-tudatosan megpróbálnék magamra figyelni-, hogy ha kisbabámat szoptatom például, vagy ölelgetem, akkor rögtön odahívnám a másikat és bevonnám mindenbe, és ha látja, hogy megölelgetem a tesókát, rögtön őt is megölelgetném. Ezt nem szabad szerintem elmúlasztani. És minden nap próbálnék időt szakítani rá, kezdetben akkor, mikor a pici alszik, vagy ha apa hazaér, átveszi a picit, én meg foglalkozok a nagyobbal. Ha kap valamit a pici, akkor a nagyobb is kap egy kis apróságot. A lényeg ott van, hogy amikor látja az ember, hogy a nagyobb igényli az odafigyelést, azt megpróbálni azonnal kielégíteni-nem fél órával később.

2011. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pont ezen gondolkoztam én is, hogy lesz...10 hónapos a kisfiam, és nagyon tervezzük a kistesót, de felfoghatatlan eddig nekem, hogy lesz mikor 2 picinek szeretném maximálisan odaadni magam....
2011. aug. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dettó 8:36-os válaszoló!! :-)
2011. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és én is dettó, nekem 8,5 hónapos most a fiam és már ezen gondolkozom :)) és még az hittem, hogy nagyon gáz vagyok, de ezek szerint van még pár hozzám hasonló ;) 1-2 év múlva szeretnénk a következő babát
2011. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat es a megertest!
2011. aug. 12. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!