Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan zajlik nálatok az esti...

Hogyan zajlik nálatok az esti rendszer?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hónapos babáitoknál mikor és hogyan zajlik az esti fürdetés-etetés-lefektetés?


Nálunk 20-20:30 között fürdetés, utána szoptatás és utána fekvés. Csak az a baj, hogy eddig bealudt a cicin, de most már nem mindig. És nekem fárasztó már 9 körül addig ott feküdni vele, amíg el nem alszik. Akkor alszik el, ha én is. De én nem mindig tudok elaludni.


Szóval szeretném máshogy elaltatni, de maradjon az a menet, hogy fürdetés-etetés-alvás.


Ti hogyan csináljátok?


2011. ápr. 11. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kezdettől fogva megpuszilgattam, letettem, megsimogattam a fejét, kijöttem a szobából, és aludt. Másfél éves, ez a mai napig így van.
2011. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem sokszor bealudt a kaja közben. de amikor nem akkor kicsit ahgytam ébren és mikor láttam hogy álmos akkor elringattam és betettem az ágyába. késöbb a köztes idöben játszott még egy kicsit. amit tehetsz hogy legyen 2-3 óra a délutáni és esti alvás között, hogy álmos legyen.

most már magátol elalaszik, de minden gyerek más.

2011. ápr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom, hogy fürdetés után etetés és utána ringatással, elaltatás.


Első válaszoló: De jó neked! :)

2011. ápr. 11. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt, mint nálatok. De most már aktívabb, többet van ébren, így pl. tegnap este is kaja után még nézelődött egy 20 percet az apja ölében. Aztán amikor már kezdett volna ott elaludni, akkor betette az ágyba, és aludt is. Amíg nem álmos, felesleges betenni, és várni, hogy aludjon, mert úgysem fog.
2011. ápr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Este(8) mikor a nagyot fürdetem pihenget a kicsi, és csak 10kor megy fürdeni.(akkora itthon van az apja)

És minden gond nélkül az evés után büfi, pocira fektetem, bezsebeljük a puszikat, és alszunk(igaz velem alszik)

2011. ápr. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 15 hetes, kb másfél hónapos koráig ő is ringatva aludt el...hát néha kész rémálom volt, mert mire leraktam volna, egyből felébredt, ahogy érezte, h le akarom rakni....úgyhogy azóta csak lerakom, becsukom a szobaajtót és alszik. Már reggel 7 ig:)))

Fél 8kor fürdés, evés és alvás.

Szerintem próbáld meg Te is így, lehet hogy az elején lesz kis sírás, de bele fog jönni!

Sok sikert!!

2011. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, van is sírás az elején. Meddig fog tartani a sírás az elején? 5-10 perc?
2011. ápr. 11. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam este evésre már annyira fáradt, hogy mindenképp elalszik.

Lehet hogy a babód nem elég fáradt? Vagy az is lehet, hogy túl fáradt, akkor is nehezen alszanak el a babák.

Mi is próbálgattuk egy darabig, hogy mikor is legyen a lefekvés. Lefekvés előtt délután, este mennyit alszik a babád?

egyébként szerintem 1-2 hét és megoldódik a dolog, csak most azt kell megszoknia, hogy Te nem vagy ott, minél előbb kezded el, annál könnyebb lesz!

2011. ápr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Változó, hogy délután hogyan van alvás.

Reggel mindig alszik az első etetés után. Ez a fix.

Néha van, hogy fürdetés előtti evés előtt alszik.

Néha nem alszik.


Még próbálom a napirendet, csak időnként elcsúszom, de már megvan az alapja.

2011. ápr. 12. 07:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!