Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra lett valami rendszer...

Mikorra lett valami rendszer az életetekben miután megszületett a babátok?

Figyelt kérdés

És ha lett akkor milyen, vagy hogy telik egy napotok?

hogyan kezdjek neki? Első körben jó ha az esti fürdetés mindig ugyanakkor van, utána egy kis babázás és szopi, aztán lefekvés?


2011. márc. 17. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, és kb. akkortól volt rendszer is.

Ez nem azt jelenti, hogy minden mindig ugyanakkor történik, hanem hogy megszokott rendben következnek a dolgok egymás után (még most is így van, pedig 15 hónapos a fiam).

Pl. ébredés-öltözés-reggeli-zenehallgatás-önálló játék (nekem addig házimunka)-séta-ebéd-mese-alvás stb.


Szinte mindenki a fürdetéssel kezdi a rendszert, 5 hónaposan mi fél 9-kor fürdettünk, aztán ahogy egyre kevesebbet aludt nap közben, úgy jött előre az időpont. Mostanában 3/4 8-kor fürdés, utána tejital, és 1/4 9-kor már alszik.

2011. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én az elejétől fogva igyekeztem mindent ugyanabban a sorrendben és időben csinálni, persze figyelembe véve a baba igényeit. Most vagyunk 4 hónaposak, és majdhogynem óraműpontossággal meg tudom mondani,hogy mikor mi következik, mikor fog enni, sokkal könnyebb így tervezni, ha akartok valahová menni, max +-fél óra eltérés szokott lenni. Mi reggel fél8körül kelünk, játszunk, szopizik, majd alszik egy kicsit, utána legközelebb csak 12 körül szopizik, közben játszunk, vagy együtt, vagy egyedül elvan a játszószőnyegen. Délbe szopi, majd jön a nagy séta, és ilyenkor a friss levegőn alszik kb 4 órát, utána szopi, játék, pancsi este 8körül, megint szopizik és utána mi már nem játszunk, mert hamar elalszik, fürdés után rögtön kidől. 1 hónapja éjszakánként 3szor kel fel enni, mondjuk jön a foga és elég nyügi is.

Hát nagyjából így telnek röviden a napjaink.:)

2011. márc. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Rendszer az nálunk mindig változik ahogy nő a baba. Az első 2hónapos korra alakult ki.Innentől aludta át az éjszakát. Fürdetni mindig este7kor fürdettem,sétálni mindig ebéd után vittem. Mig kicsi volt napi 3X1órát aludt aztán ahogy nőtt már csak 2X1órát. Mindig ugyankor tettem le aludni nagyjából. Persze más most 1évesen mint mikor megszületett. Újszülöttként napi 7-8 evett,ma már csak napi 4x. Arra figyelj hogy olyan napirendet alakits ki amiben te is jól érzed magad.

2011. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: javítok nem a déli szopi közben játszik, hanem a két szopi közti időben:):)
2011. márc. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazi rendszer 1 éves korától, amikor már csak 1x aludt. Addig 1-2 hétig tartott valami rendszerszerűség (nehezen nevezhető annak:)), aztán az alvás miatt változott. Hisz egyre többet volt fent és egyre ritkultak az alvások. Azóta "királyság" van. Tudok tervezni, jönni.menni vele.
2011. márc. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk pont így van,ahogy mondod.Mivel az elejétől fogva kb.óránként akart szopizni,viszont aludni egyáltalán nem,ezért csak a délutáni séta,és az esti fürdés volt fix.Mikor elkezdtem hozzátáplálni,akkor már kicsit egyszerűbb volt a helyzet.Most fél éves,napi 3 szopit váltottam ki gyümölccsel, főzelékkel,úgyhogy most reggel 7 körül ébred,ébredés után és 9-kor szopik,10 körül tízórai gyümi,utána kis tej,alvás.Ébredés után ebéd(főzelék),játék,séta(közben alvás),délután még egy szopi,jó esetben még egy kis alvás,6-kor gyümölcs,hétkor fürdés,masszázs,szopi,és 8-kor alvás.Ha szerencsém van reggelig alszik,ha nincs éjszaka is megszoptatom.
2011. márc. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazság szerint egy-egy alvással már kiegyeznék,de sajnos eddig 2x sikerült aránylag normális éjszakát végigcsinálni.

2011. márc. 17. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a rendszer onna indult hogy 5 hetesen egyszercsak átaludta az éjszakát. Most 9 hetes. Reggel 6-kor kel. délelőtt általában 2 óránként eszik. Majd a 3. kaja után kiviszem a levegőre. Ott bármeddig elaludna, de 3-ra behozom. Innenindítjuk az esti renszert. akkor kaja. majd 6-kor kaja. fél 8-kor fürdés. 8-fél 9-kor kaja. fél 10 vagy 10-re alszik el.
2011. márc. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!