Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 napos Babám cicije nagyon...

13 napos Babám cicije nagyon kemény és hatalmas. Éjszakai nyöszörgés. Nappal sokszor óránként van cicin. Felébred és újra cicit kér. Ezt miért teszi? 2 napja előfordul, hogy az öklét szopja. Elevitet szedjek?

Figyelt kérdés

13 napos Babám cicije nagyon kemény és hatalmas. Ezt ma reggelre vettem észre, kihívtam az orvost és azt mondta, hogy anyai hormonok. Ez mit jelent? Másnál is volt ilyen?

Valamint az ébrenléti ideje nappal nő. Az éjszakai alvásideje napról napra hosszabb, illetve múlt éjjel 4 órát átaludt úgy, hogy csak nyöszörgött néha-néha. Éjszaka ekkor az etetéskor alig-alig evett.

Nappal pedig van, hogy óránként van cicin. Szóval cicizik, elalszik, majd felébred és újra cicire teszem, amikor is alig eszik. Ezt miért teszi? 2 napja előfordul, hogy az öklét szopja.

Védőnő szerint szépen hízik.

Elevitet szedjem még vagy már felesleges?

Kb. ezekre szeretnék választ kapni. Nagyon köszönöm.


2011. aug. 12. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még méhen belül volt, a köldökzsinóron keresztül a te hormonjaidat is megkapta, és idő, amíg kiürül a szervezetéből. Ez azt jelenti, hogy jelenleg ugyanazok a hormonok vannak az ő szervezetében, mint a tiedben. Ez viszonylag gyakori, és ártalmatlan.
2011. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és örülj, hogy éjjel alszik, és nem fordítva, ez nem baj, sőt, kifejezetten pozitív. Ha szopja az ujját akkor tedd cicire.
2011. aug. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

De borzasztóan félelmetes volt, amikor először megláttam hatalmasra duzzadt kis kőkemény melleit.

Az elmúlt 2 éjjel úgy aludt, hogy másfél órát aludt, aztán másfél órát álmában nyöszörgött és nem sírt fel, de én felvettem és alva kicsit szopizott. De miért nyöszörgött?

Olyankor szopja az ujját, amikor óránként cicire van téve.

2011. aug. 12. 20:06
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

1.Az én lánykámnak is ilyen volt a cicije, mikor megszületett de aztán szépen "lelapultak" neki.Ne aggódj, ez nem baj :)

2.Szerintem tök felesleges az Elevit.

3.Ha éjjel csak nyöszörög, de igazából fel sem ébred, akkor próbáld meg, hogy cumit nyomsz a szájába, az talán visszaaltatja.

És egy percig sem bánd, hogy éjjel alszik :)

Szerintem csak megszokásból ébred, holott inkább aludna még.

A cumival pedig nappal is próbálkozhatsz, ha óránként cicizne, de akkor alig eszik.

Ha megvolt a rendes szopizás (mikor szépen evett is)akkor egy óra múlva ne tedd cicire, hanem adj neki cumit.

Persze ez csak egy ötlet:)

Minden jót nektek!

7 hós kiscsaj anyuja

2011. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kb 2 hónapos korára eltűnt a "cicije" a kislányomnak. Nem gáz, ne izgulj.

13 naposan még nemállt be a napirendje, ne izgulj, ha óránként szopizik. Majd idővel szopizik egyszerre annyit, hogy 3 órát fog bírni. 6 hetes korára a babám beállt úgy, hogy este 7-től reggel 7-ig aludt, éjjel egyszer kelt 3-kor, szopizott és aludt tovább. Ha az ujját szopja, nem biztos hogy éhes, lehet csak megnyugtatja a dolog. Neki most itt kint még minden nagyon zűrös és ismeretlen, valószínű a napi "stresszt" éli újra álmában. Legalábbis nekünk ezzel magyarázta a nyöszörgős éjszakákat a doktornő.

2011. aug. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!