Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Puffadás, hasfájás HA-tápszer...

Puffadás, hasfájás HA-tápszer mellett - ez lehet tejérzékenység?

Figyelt kérdés

sziasztok! a babám 6 hónapos, HA-tápit eszik.

iszonyúan hasfájós volt kb. 3-4 hónapos koráig, de még most is rengetegszer van, hogy puffad a pocija (ha megkopogtatom érzem a buborékokat), tekereg, erőlködik egész nap, míg vége kipukizza magát. nagyon sokat bukik is, pedig antireflux a tápszere. ja, és gyurma a kakija.

olvastam, hogy ez lehet akár tejérzékenység is, de a dokink csak azt mondta, ó a székrekedés és a puffadás alkati kérdés, majd kinövi. engem viszont nagyon aggaszt a dolog.

mi a véleményetek? köszi a válaszokat!


2009. ápr. 12. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

mintha en irtam volna.. en is tejerzekenysegre gyanakszok, a gyerekdoki felirt egy tonna tapszertipust, en nem merem letesztelni a gyerkocon.. kedden megyunk vissza.. azt tudom javasolni, hogy nezze meg masik doki, vagy kerj beutalot..

amugy mikor zarodik be a babak gyomorcsove, vagy mi, ami miatt buknak? gorcsoldot probaltatok? meg a szokasos angolviz, infacol, stb?

2009. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Biztos,hogy nem az. Azért HA mert semmi olyat nem tartalmaz amitől baja lenne a kicsinek. Itassatok vele köménymagos teát. Én is azt tette mind a hárommal sosem volt hasfájós egyik sem. Fűszerköményt szalmasárgára főzitek teának kicsit beízesítitek és már ihatja is.Mielőtt valaki elájulna a védőnőm tudtával történt és ő is látta hogy nem hasfájós egyik sem. Tápszeres volt nekem is minden gyerekem.Próbáljátok ki,be fog válni.
2009. ápr. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért HA-s, mert nem allergizál. Attól még lehetnek más gondok tőle.


Válts szerintem tápszert.

Az én kislányom is sokat bukott, a végén mégis sima tápszert ettünk. Attól is ugyanúgy bukott, de legalább nem fájt a hasa. És nem lett semmi más baja sem.

2009. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább ne hallgass a második válaszolóra, és ha lehet vidd el a babádat dokihoz. Egyrészt mert ennyire aggaszt a dolog Téged, másrészt lehet hogy laktóz, vagy tejérzékeny, de nem BIZTOS.

Második válaszolónak üzenem, azért mert HA-s egy tápszer, még lehet baja a babának tőle (lásd laktózérzékenység..., és nálunk speciel a köményes tea okozott hasfájást...)


A saját megnyugtatásod érdekében másik doki, különben kiidegeled magad, és az nem tesz jót!.

2009. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! mindenképp megkérdezek egy másik dokit is.

azért gondoltam én is a tej-gondra, mert a HA tápszer bontott tejfehérjét tartalmaz ami elvileg okozhat enyhe tüneteket. és ott a laktóz is.

lehet, ha sima tápszert kapna, lenne kiütés, vagy komolyabb hasgörcs is...

még egyszer köszi, megerősítettetek, hogy nem érdemes annyiban hagyni a dolgot. utánajárok másik dokinál! legfeljebb ő is megnyugtat, vagy ajánl másik tápszert. mert ugye nekem fogalmam sincs melyik lenne jó. a mostani dokink beba-párti és esze ágában sincs kipróbálni másikat. azt mondja, ha ettől székrekedéses és fáj a poci, akkor a többitől is. furcsálltam is ezt a hozzáállást...

2009. ápr. 13. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom most 9,5hónapos,és a Ha-s tápszertől lett tejérzékeny.Refluxos is gastroenterológiára kérj beutalót a háziorvostól és feltétlen vidd el!A mi háziorvosunk szerint sem volt semmi gond a kicsivel és amikor nem hagytam annyiban a dolgot és kiderült hogy mégis tejérzékeny csak sápítozott,hogy ő nem gondolta volna.

2009. ápr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, ahány doki, annyi tápszerragaszkodás. Nálunk a milupa a favorit, csak ezt akarja felírni....

no comment.

Minden jót nektek!

2009. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi Nektek is!

nem akarom úgy járni, mint anyukám velem. 15 évesen derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok és refluxos. az előbbi hozománya életre szóló diéta, az utóbbié műtét volt. a házidoki szintén "nem gondolta volna".

megfogadtam, ha bármi gyanús lesz a babámnál, nem hagyom magam és utánajárok, ha száz dokit kell felkeresnem is...

Mindenkinek jó egészséget és boldog nyuszit! :)

2009. ápr. 13. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok!

voltam dokinal, irt fel uj tapszert (h.a.a.r -t a nestletol, kicsit sűrűbb, refluxra, meg tejérzekenysegre jó, nem tudom segíteni fog e, meglatjuk! ket nap mulva megyunk vissza. )

2009. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!