Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2009/2010-es téli babákkal...

2009/2010-es téli babákkal próbáltok már bilizni? Most hogy nyár van, érdemes elkezdeni? Az enyémek még nem akarják, inkább csak játszanak vele.

Figyelt kérdés
2011. aug. 13. 14:21
 1/4 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt is szinte pelus nélkül voltunk, hátha belesikerül, de erőltetni se akarom, csak sokaktól hallottam nyáron könnyebb.
2011. aug. 13. 14:22
 2/4 anonim ***** válasza:

2009. szeptember végi a kisfiam, és hiába próbálnám, nem akarja. Időnként rá akar ülni a wc-re, mondja, hogy pisilni kell, kakilni kell, ráültetem, nyom kettőt, majd közli, hogy nem megy. Le akar róla szállni, csóválja a fejét, mondja, hogy nem-nem! Ez van, nem tudom erőltetni. :(

Bilire rá se ül, vagy ha ráültetném, azonnal felpattan róla. Ha nem adok rá pelust, akkor visszatartja egy ideig, majd ahol éppen van, ott csorgat, és mondja, hogy folyik. Ha kisbugyit adok rá? Akkor meg abba megy minden, pisi is, kaki is.

Én a bölcsitől remélem a megoldást, szeptemberben megy, hátha ott a többiektől ellesi, hogy kell használni a wc-t.

2011. aug. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2010 jan.-i babámat biliztetem egyéves kora óta, de még nem léptünk előrébb. Legalább ráül, néha pisil, néha kakil is bele, de még nem beszél, szóval nem tudja mondani, ha kell. Én is hagytam már kint az udvaron pelsu nélkül csak bodyban, erre beleült a homokba és a feneke luka is olyan homokos lett, hogy az udvaron fürdettem, mert féltem behozni a lakásba. Ráadásul pancsol is, összepancsolja a ruháját, csupa víz, így azt sem látom, mikor pisilt be és mikor vizes. Én nem értem ezt a logikát, hogy nyáron könnyebb leszoktatni:(
2011. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kisfiam 2009 november végi.sehol nem tartunk.van bilije,már 2x ráült csupaszon is.de azt sem jelzi,ha bekakált.mostanában vette észre,hogy hol jön a pisi.én nem erőltetem,majd ha már jelzi,hogy kaki/pisi,akkor megpróbáljuk.
2011. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!