Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek olyan tejpépet,...

Vennétek olyan tejpépet, aminek a szavatossága 4 hónapja lejárt?

Figyelt kérdés
A Teszveszen árulják, 2 doboz, 1 Ft-ról indult és már sokan licitáltak rá. Elgondolkodtam rajta, mert az oké, hogy sokkal olcsóbb, de nem tudom, hogy oda merném e adni a babámnak..
2011. aug. 13. 19:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is azon gondolkodtam, hogy ba#us, ennyire rá van szorulva az illető a pénzre vagy miért árulja a régen lejárt bébikosztot. DE ha azon a pár száz forinton múlna, akkor pl eladok egy felsőt vagy mit tudom én mit, a babakaját kidobnám. Jó, közben én is elgondolkodtam, hogy na nem, nekem ennyit nem ér meg, na meg nem is akarom kockáztatni a gyermekem egészségét. Mondjuk én mindig megkóstolom a lányom hamiját, mert volt már úgy, hogy pl krémtúró idő előtt megromlott, pedig helyesen volt tárolva..
2011. aug. 14. 08:12
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi egy ismerőstől kaptunk- aki családsegítőben dolgozik- 2 karton tejpépet és tápszert, (HIPP márkájút) de mi is úgy, hogy kb 2hét mulva már lejárt a szavatossága. Az ismerős konzultált a gyártóval és gyerekorvossal is, és mondták neki, hogy ezeket a lejárattól számolva fél évig még simán meg lehet enni-inni. Semmi bajuk.

FIam megette mindet, a legutolsó doboz azt hiszem 1hónapja járt le, mire elfogyott, de ugyanúgy izlett neki, és semmi baja nem lett tőle az ég világon.


Persze én sem vennék egyébként, de így hogy kaptuk, gondoltam kipróbáljuk- és igazából ezek után már nem lenne annyira nagy fenntartásom az ilyen dolgoktól. Szóval szavatosság lejárta után rövid ideig még simán felhasználható a tápszer, de majd eldöntöd, illetve a többi anyuka is, hogy megveszi-e vagy sem.

2011. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 ava87 ***** válasza:
Persze, elég nagy ráhagyással írják rá a lejárati időt, legalább is az ilyen dolgokra, amik porból készülnek. De nekem igazából nem is lenne pofám lejárt dolgokat árulni a neten. Mert az még oké, hogy mondjuk valami lejárt egy rövid ideje, de itthon még megesszük, mert nincs baja. De hogy ezért pénzt elkérjek? Meg, mint írtam, ezek nem is úgy romlanak meg, mint mondjuk a friss tej, hanem inkább az állag rovására megy a dolog, mint ahogy a pudingosnál is írtam. Az se romlott lett, csak szimplán sz*r :)
2011. aug. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!