Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kezdenek egy 5-6 hónapossa...

Mit kezdenek egy 5-6 hónapossal a bölcsiben? ( Anglia)

Figyelt kérdés
El se tudom képzelni, mihez kezdenek egy ilyen picivel ???? És a babák hogy élik ezt meg ???? Végig sírják ? És aki nem iszik cumisüvegből?? Angliában 6 hónapos kortól vissza kell menni dolgozni,..
2011. aug. 14. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Amerikában 6 hetes kortól.....Az még durvább.Egyik ismerősünk visszament dolgozni az 1.baba után, apuka vállalkozó volt, így megtehette, hogy 3 óránként vitte a picit anyukához a munkahelyre szoptatni.Na bírta egy pár hónapig, aztán felmondott...


Egyik barátnőm Angliában óviban dolgozik, azt mondta, soha nem adná be oda a gyerekét....

Amúgy Magyarországon van ilyen nagy presztízse a szoptatásnak, Angliában,Amerikában kevesebben szoptatnak, mint amennyien tápszereznek.Ezt már előre eldönti az anyuka, meg is kérdezik tőle mikor bemegy a kórházba, hogy mit szeretne, szoptatni, vagy tápszert adni.

2011. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

5-6 hónapos korig csak a maternity leave van, de sokan beadhatják már 6 hetes kortól is. Nézz körül a nursery-k honlapján és látni fogod. És sajnos igaz, amit az első mondott, h sok anyuka eldönti, h akar-e szoptatni v nem. Szörnyű! Pedig itt is vannak szoptatásról szóló reklámok, h miért jó.

Amúgy meg, ha jó helyen dolgozol, akkor van rá esélyed, h csak egy pár órára kelljen beadnod a babát és utána vele lehetsz. Az én munkahelyem pl. nagyon kedvező a fiatal anyáknak.

2011. aug. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És mit csinálnak ott egy ilyen picivel???
2011. aug. 14. 10:45
 4/6 anonim ***** válasza:
hogy hogy mit?ellátják gondolom....pelus csere, etetés, azt nem hinném, hogy az ébrenléti időben olyan sokat játszanának vele, elvan gondolom a többi gyerek között...
2011. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A 2-3 hónapost csak ellátják. De úgy tudom az ő benntartózkodásuk limitált. Mondjuk 2 nap és akkor is csak pár óra. Az 5-6 hónaposaposakat már játszószőnyegre kiteszik. A totyogókkal ki szoktak menni az udvarra. A mi nursery-nkben külön udvar van az egyes korcsoportoknak. Mindenkit kivisznek sétálni. A babáknak van egy spec babakocsi és abban tolják őket, a járni tudókra hámot raknak, ami összekapcsolja őket és így nem tudnak ellógni. Nálunk ez kell is, mert egy folyócsatorna van pár méterre az ovitól. Az kéne még, h beleessenek.
2011. aug. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mi Magyarországon élünk, itt is be lehet adni a picit a bölcsibe 4 hónapos kortól. ahová a fiam jár, ott most pont nincsen ilyen korú csöppség, a legfiatalabb is 11 hónapos, de minden csoportban van rácsos kiságy, etetőszék, járóka, és az udvaron is babakarám szivaccsal az alján (ezt használják a nagyok most pihenni).

olyan nagyon sztem nem csinálnak velük semmit, etetik, peluscsere és kész. aki kúszik-mászik, azt leteszik a földre, hadd menjen, a picik meg úgyis alszanak és nézelődnek leginkább.

egyébként én is embertelen dolognak tartom ennyi idősen beadni egy babát... de a kényszer nagy úr.

2011. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!