Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a napi...

Hogy csináljátok a napi dolgaitokat két kicsivel? Extra eleven 28 és 1 hónapossal?

Figyelt kérdés
A nagyfiam nagyon eleven minden rosszban benne van a keritésre mászik kiengedi az állatok,nagy udvarunk van mégis az kell mindig neki ami a hátsó részen van a kerítés mögött,a kicsi anyatejes van h fél órákat szopizik,hogy zajlik a napi rutin,takarítás,főzés,a te fürdésed az ő fürdetésük,lefektetés.Egyedül vagyok a párom vidéken melózik,és utána külfölön 4 hetente fog hazajárni sajnos:(de hát a pénz az úr.Nincs senki aki segíthetne.valaki hasonló cipőben?????????
2011. szept. 13. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem sokkal szigorúbbnak kéne lenned egy-egy állatkieresztős kerítésre mászós esetben, tudom "kegyetlenül" hangzik de meghozná a hatását. Elsőre amikor ilyen csintalanságokat tesz pontról-pontra el kell neki magyarázni, hogy miért nem szabad azt csinálni amit csinál pl. állat kieresztés - el kóborolnak az állatok, amik nagyon drágák voltak és te is meg az apja is nagyon szomorúak lesztek, ha pedig ez az elmagyarázós dolog nem válik be, akkor büntetésekben gondolkodnék, de rögtön azonnal a helyszínen, pl. kerítésre felmászás, lerángatás és jó hangosan szigorúan megmondani neki, hogy ha mégegyszer ilyet csinál beadod az intézetbe, vagy neki adod a postás néninek-bácsinak nevelje fel az, ha ő ilyen rossz gyerek és nem fogad szót neked-az anyukájának...én ezt csinálnám. Nekem egy év van a két gyerek között, a fiam a nagyobbik a lányom a kisebbik, tudnék mesélni...A főzést úgy intéztem, hogy egyszerre több félét főztem, lehetőleg amikor otthon volt a férjem, akkor ő is tudott figyelni arra a fél-fél órás megszakításokra amíg hagymát pucoltam, feltettem a kaját főni, másnapra ugye így már a főzés nem volt ügy, sőt ha nagyobb mennyiséget csináltam lefagyasztottam, így később is elérhető volt egy-egy pörkölt, amit aztán tudtunk variálni rizseshúsként, tészával, vagy krumplival...stb. a takarítást a gyerekekkel együtt csináltam játékosan, pl. minden gyerek imád porszívózni, könyveket le fel pakolászni, ronggyal maszatolni úgy mint anya, az első az volt mindig hogy megetettem őket, aztán kezdődött a takarítós játékunk, így jobban értékelte ő maga is a munkánkat, nem jött be sáros cipővel...stb. először a nagyobbikat fürdettem, ő fürdés előtt evett, mert őt le tudtam már ültetni egy mese elé, amíg a picit megfürdettem, utána megetettem őt is, mert ő általában be is aludt a kajálás közben, addigra általában elaludt a nagyobbik mert magamhoz vettem őt is amíg szoptattam a kicsit mesézet közben, anyu is ott volt, úgyhogy megnyugodva elszundizott, amikor elaludtak a helyükre tettem őket, na és csak akkor tudtam gyorsan lezuhanyozni és beájulni az ágyba
2011. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk pont két év különbséggel érkeztek a gyerekek, én is szoptattam, ráadásul tandemben a kettőt, most már csak a kicsi szopizik, most egy éves. :-)

Szerintem amíg a kicsi nem képes helyváltoztató mozgásra, addig könnyű az élet. :-) Majd akkor mit szólsz, amikor a kettő kétfelé rohan? :-)

Amúgy nem tudom, mi a probléma, a kicsi gondolom szokott aludni, jó esetben a nagyobb is alszik délután valamennyit...

Én is egyedül vagyok, a férjem ugyan nem külföldön dolgozik, de rengeteget utazik a munkája miatt, nekem is egyedül kell mindent megoldani. Nálunk a napirend a következő:

Fél öt körül kel a kicsi, 7körül a nagy. A kicsivel fölkelek, leviszem a nappaliba, ott van egy járóka. Amíg picur volt, kicsit nézelődött, aztán szopizott, majd visszaaludt, most már játszik, dumál. Elvan a járókában így reggel, addig én kávézgatok, olvasok, filmet nézek, stb, majd fölkel a nagy. Akkor öltöztetem mindkettőt, reggeli, plusz én elmegyek zuhanyozni, ők meg eljátszanak addig a szobájukban. Amikor még csak pár hónapos volt a kisebbem, akkor igazán egyszerű volt, ő aludt, a nagyobb játszott vagy mesét nézett. Utána jön a délelőtti rutin - házimunka, bevásárlás, ügyek intézése - a nagy most már jön a saját lábán, vagy motorral, biciklivel, a kicsit babakocsiban tolom, úgy intézzük a dolgokat. Ha hazaérünk felrakom az ebédet, a nagyobbom kétéves kora óta kimehet egyedül is az udvarra, rálátok az ablakból, a kicsi meg vagy körülöttem játszik, vagy régebben ugye aludt, ha ébren volt, nézelődött, beleraktam a pihenőszékbe, kivittem magammal a konyhába, ott tudtam beszélni hozzá, stb.

Délelőtt minden melóval végezni tudok, kivéve a vasalás, de azt nem szoktam minden nap, meg tényleg csak azt vasalom, amit muszáj, az is épp elég. A délután már szabad, azt csinálunk a gyerekekkel, ami jólesik.

Pár hónapja költöztünk, itt pici a kert, a régi háznál hatalmas volt, a kerti melókat úgy oldottam meg, hogy a gyerekek vagy kinn mászkáltak körülöttem, vagy a kicsit magamra kötöttem hordozókendőben, a nagyobb meg eljátszott a kutyával, macskával, vagy homokozott, ilyesmi. Most könnyebb, mert jóval kevesebb a munka odakinn.

Este fél hétkor van fürdés, aztán vacsi, a kicsi fél nyolckor szopizik, nyolcra elalszik, a nagyobb ezalatt mesét nézhet, majd őt altatom. Fél kilencre szabad vagyok. :-) De az igazán könnyű az az időszak volt, amikor a kicsi még elvolt a kiságyban, pihenőszékben. Most, hogy ő is szalad mindenfelé, nem győzök rohangálni utánuk. Illetve mindez igaz volt egy héttel ezelőttig, a nagyobbom ugyanis elkezdte az ovit (én nem akartam, de ő nagyon szeretett volna menni) így délelőtt ott van, ebéd után sétálunk el érte a kicsivel. Most szinte hihetetlen, mennyire ráérek, bele is kezdtünk a harmadik babaprojectbe. :-)

2011. szept. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, azt akartam még írni, hogy légy kreatív! Ha kiengedi az állatokat (mondjuk már meg lehetne neki magyarázni, miért nem szabad) akkor zárd lakattal. Ami problémát okozhat, pakold el, ne férjen hozzá.
2011. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Le a kalappal kedves utolsó válaszoló, hogy ilyen könnyedén veszed az akadályokat! - én a 3 hónapos kislányom mellet nem érem utol magam, sokszor gondolkozom azon, mi lesz ha jön a kistestvér? :) bár ez baba függő is szerintem, az én kislányom pl. még most is 1 órát szopizik, naponta 6-szor, emellett fél órákat alszik evések között... fogalmam sincs hogyan oldanám meg, ha lenne egy 2 éves örökmozgóm????
2011. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

23 hónapos a nagy, fél éves a kicsi.

Reggel 7-8 között kelünk. Öltözés, majd reggeli. A nagy most már eljátszik egyedül is, a pici most kezdett el kúszni, így lassan felavatom a járókát. Délelőtt 2 naponta kitakarítunk, porszívózás-felmosás. A nagylányom segít, Ő a morzsaszívóval (most fog majd kapni szülinapjára játékporszívót) én a porszívóval, majd felmosunk. Aztán elmosogatok (napközben többször ha épp van időm). Csinálok ebédet, ezalatt a gyerekek játszanak. De van hogy akkor főzök mikor a nagy alszik. Ő általában ébredés után ebédel. A pici meg vagy a hordozóban van, vagy a szőnyegen játszik. Ha letettem a nagyot, pakolászok, a kicsivel játszok, pihenek. A kicsi még össze-vissza alszik, de általában délelőtt és délután is kb 1-1 órát.

Este vagy apa fürdeti őket, én meg csinálom a tápit, tejitalt... vagy én fürdetem Őket. Először a picit utána a nagyot. Általában 8ra már mind a kettő az ágyban van.

2011. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 12.17-es, köszi! :-)

Amúgy hidd el, csak hozzáállás kérdése. Vagy sajnálja magát az anyuka és azon aggódik, hogy mit nem csinált meg, vagy azt mondja, ugyan már, mások is megoldják, nekem is sikerülni fog! És tényleg sikerül. Nem mondom, hogy nem kell néha zsonglőrködni, hogy sosincs semmi probléma, de ahogy a mondás tartja, problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket. :-) Hidd el, ha neked lesz kettő, te is megoldod, hiszen úgyse lesz más választásod... :-)

2011. szept. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!