Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapossal repültél már?

2 hónapossal repültél már?

Figyelt kérdés
Gyakorlati dolgokra lennék kíváncsi. Légikísérők mennyire segítőkészek. Babád mennyire bírta az utazást. stb.
2011. aug. 29. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem 3 honapos volt a lanyom mikor eloszor repult.Nagyon jol viselte az utat egy hangja nem volt.Nalunk segitokeszek voltak bar ferjem is velunk jott.Visszafele rosszabb volt en jottem a gyerekkel plusz 2 feladott csomag,egy kezi.A biztonsagi ellenorzesen elvettek tolem a gyereket hogy nyugodtan pakoljak(babakocsi,laptop).Beszallasnal osszecsuktak nekem a babakocsit.Angliaban elore vettek a sorban az utlevel ellenorzesnel igy mi voltunk az elsok akik kijottek.

Inni enni vihetsz fel a gyereknek.Ami rossz volt az ugye a kisgyermekesek priority boarding-juk van hat ez annyira jo volt hogy az utolso 10ember kozott kerultunk a gepre mert mindenki tolakodott mint a birkak(6orat kestunk)igy inkabb nyugodtan/biztonsagban kivartam amig felrohannak.Jo repulest.Ha meg kerdesed van irj.

2011. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi 2,5 hónaposan repültünk Malévvel, éjszaka.

előtte még volt egy 3 órás utunk kocsival Ferihegyre.

Kisfiam nagyon nagyon jól bírta, szinte végig aludta az egészet.

Én fejtem ki neki tejet az útra, és azt át is engedték a kapun, viszont bele kellett kóstolnom a biztonságiak előtt. A babámat ki kellett venni a babakocsiból, nem érdekelte őket, hogy alszik, úgy kellett átmenni a kapun fogva t a kezembe, minden más ment átvilágításra.

Ferihegyen a várórészen van egy külön szoba direkt mama-baba. kialakítva kis sarokkal, ahol szoptatni lehet. szerencsére akkor senki nem volt, így ott nyugiban tudtunk lenni, tisztába tenni , szoptatni.

A babakocsit a légikísérők a gép ajtajánál elvették, babámmal megint a karomban utaztunk, de ő aludt szerencsére. leszállásnál ébredt egyedül, akkor bedugulhatott a füle, adtam neki pár korty tejet és minden oké volt.

Mikor kiszálltunk, már vártak a babkocsival.

Annyira velünk nem foglalkoztak a légikísérők, mert nem volt velünk gond, viszont utazott velünk akkor egy kb 6 hónapos baba, na ő szinte végig srta az utat, körülöttük viszont ugráltak.

Szerintem minél kisebbek annál egyszerűbb és nyugisabb még az utazás.

Nemsoká mi is megyünk haza, de kisfiam már akkor1 éves lesz és attól tartok az nem fog ilyen simán menni.

Jó utat nektek!:-)

2011. aug. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, hogy meg tudom csinálni egyedül. Angliából utaznánk Mo-ra karácsonykor. Ugye nekem lenne egy feladott csomag, a babának is jár egy 10 kilós bőrönd (ezt fel lehet adnia Malev-nál?), illetve a babakocsit csak úgy lehet összecsukni, ha leveszem a mózest. Na, azt meg még be kell tennem egy nagy zsákba, mert krémszínű és nem akarom, hogy bekoszolódjon. Ezért vagyok arra kíváncsi, hogy erre a kis időre odaadhatom-e a babát a személyzetnek. Ugyanis legutóbb megkértem a srácot, hogy segítsen feltenni a bőröndömet, ő meg azt válaszolta, hogy segít, de ő nem teheti fel a bőröndöm. Úgyhogy 24 hetesen magamnak kellett feltenni a 10 kilós böröndőt.
2011. aug. 29. 14:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a személyzet addig megfogja a babádat, míg a kocsit intézed. Legalábbis annál a másik babánál láttam, hogy konkrétan fogta a légikísérő míg az anyuka a táskájában matatott.

igen, a Malévnál +10 kg van a babának és a te 23 kg, ezt engedik, plusz a kézi 10kg.

2011. aug. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem kell kézben vinnem a baba 10 kilós kézipoggyászát (mert én úgy olvastam, hogy ez kézinek számít), hanem fel is adhatom? Az tök jó lenne. A pelenkázótáska beleszámít az én vagy a baba csomagjába? Azt tudom, hogy a Malev eléggé rugalmas ebből a szempontból, ezért is szeretem őket.
2011. aug. 29. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát mi gyakorlatilag kiköltöztünk és eléggé meg voltunk pakolva.

Akkor minket úgy engedtek fel, hogy két nagy bőrönd, 30kg ( tehát az én 23 és a baba 10 kg) + volt 10kg kézim is, ebbe beleszámítva a pelenkázó táska és még egy tatyó. én ezeket beleszuszakoltan a babkocsi kosárba és a karra, szóval nem cipeltem.

Ferihegyen az átvilágításnál a kiscsaj minden felpakolt helyettem a szalagra és egy másik nő meg segített levenni, szóval ott rendesek voltak nagyon.

De szerintem az a legbiztosabb ha felhívod a malévot és megkérdezed, mert nehogy aztán változzon valami, ez a rendszer télen volt, mikor mi kiutaztunk.

2011. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenképpen fel kell őket hívnom, mert a babának majd csak telefonon tudok jegyet venni. Majd akkor rákérdezek a részletekre. Köszönöm szépen a segítséget.


Még annyi, hogy nem ártalmas egy ilyen pici babának a repülőút?

2011. aug. 29. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:

dehogyis!:-)

minél kisebbek annál kevésbé viseli meg őket!

Jó utat nektek!

2011. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!