Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le vagyunk maradva? Azt látom...

Le vagyunk maradva? Azt látom hogy sokak babaája már 6 hónaposan áll és mászik. Az Én kisfiam 18-án lesz 6 hónapos és még csak forog és kúszni próbál. Jártunk Dévény tornára nyaki hipotónia miatt de most megint elkezdtem aggódni. Van okom?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 13. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

6 hónapos korban forogni kell, még a kúszással is ráér egy hónapot, úgyhogy nyugi. Ez a normális ütem, de van aki ennél gyorsabb, van aki lassabb.

gyógytornász

2009. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom dehogy! Nézz csak utána, mi az átlag. Nagyon nem az, hogy 6 hónaposan állnak. Az enyém, ha jól emlékszem, 6 hónaposan talán kúszott, mászni még biztos nem tudott, sőt nemhogy állni, de ülni sem egyedül. Állni 10-11 hónaposan kezdett (kapaszkodva) járni pedig 14 hónaposan. Nincs ebben semmi késés. Sőt, még az enyémre azt mondta a gyerekorvos, hogy milyen hamar kezdett forogni meg kúszni. Aztán a többit már nem csinálta hamar, teljesen átlag időben. Nincs lemaradva a picikéd, és amúgy is azt mondják, hogy a fiúk sokmindent később kezdenek.
2009. ápr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat most egy kicsit megnyugodtam.Pedig megfogadtam hogy nem hasonlítom senki gyerekéhez az enyémet de ilyenkorn elfog a frász hogy valami nincs rendben.
2009. ápr. 13. 18:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne aggódjál. Még csak az kellene, hogy elkezd erőltetni, aztán büszkélkedhetnél, hogy már 10 hónapos, és már a kezedet fogva sétál! brrrrr
2009. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Erőltettni semmiféle képpen sem szeretném csak nagyon furcsa hogy másoknak ennyivel gyorsabb ütemben fejlődik a babája.Amikor jártun a Dévény féle gyógytornára ezt ott hallottam."Egy gyermek orvos azzal küldte a még alig három hónapos babát hogy még nem forog és ebben a mai világban nem lehet megengedni hogy valaki lemaradjon".Szerintetek????
2009. ápr. 13. 18:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! az én kisfiam 6,5 hónapos. 5 hónaposan kezdett forogni,néhány napja pedig négykézlábra állva hintázik,és hátrál mint egy kis rák. :) De ennyi. Egyáltalán nincs lemaradva a te kisfiad sem,nyugi! :)
2009. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ha nekem ilyet mondana a dokink,keresnék helyette másikat... 3 hónaposan forogni?? Jézusom!!
2009. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
1. vok. 3 hósan forogni kell?! Ez egy barom. 3 és 6 hó között szoktak elkezdeni forogni, de ebben is lehet picike csúszás.
2009. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is meglepődtem de az amivel indokolta az nem egyszerű de gondolom az anyukát megilyesztette és Ő pedig rohant hogy nehogy valami baj legyen.
2009. ápr. 13. 18:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
5 és félhós a fiam és most kezd forogni de a kezét még nemtudja ki huzzni
2009. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!