Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos tápszeres babának...

4 hónapos tápszeres babának mennyit és hányszor kellene ennie egy nap?

Figyelt kérdés

BEBA start-ot kap 3 hete, az anyatejtől már sajnos éhezett, sem minőségre, sem mennyiségre nem volt elég.:( Napról napra többet evett a tápszerből, volt amikor a doboz hátulján javasolt 180 ml-t meg is ette.

Most viszont van, hogy csak 110 - 150 (ez már jó) ml-t eszik meg. Utána ívben megfeszíti magát, sír. Büfi után sem kér többet, sír, ha közelítek a cumisüveggel, de ha rárakom a pelenkázóra (kedvenc helye), akkor mosolyog-játszik, tehát nem hiszem, hogy a pocakjával lenne baj. De akkor mi lehet a baj?


1 hete kóstolgat almát-banánt, nagyon szereti, de nem adok belőle sokat, csak 1-2 kávéskanálnyit, és csak napi 1x.


Ja, a kakija is zöldes színű, de azt hallottam, ez normális tápszeres babáknál.


Nagyon köszi előre is a tanácsokat, úgy összeszorul a szívem, ha arra gondolok, valójában nem is lakott esetleg jól.


2011. aug. 15. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem 3 és fél hónaposan napi 5* 200-at evett, de 4 hónaposan elindult a foga. és sokkal kevesebbet, egyszerre max. 150-et evett, de volt, hogy etetést is kihagyott. És nem halt éhen :), de gondolhatod, akkor én hogy kétségbe voltam esve. Úgyhogy el kezdtem hozzátáplálni, most 5 hónapos, még nem bújt ki a foga. Ebédet kiváltottuk, néha megvan a 200 egy adagra, amikor csak tápszer van, de néha nincs.

Az is lehet, hogy nálatok is csak "nem ér rá" enni, sokszor ez is gond nálunk... kinyílt a világ, fontosabb most minden más, mint az evés, megunja.

De lehet, hogy lassan növelhetnéd a gyümit is, hogy ki tudj váltani egy étkezést. A fiam sokkal szívesebben eszik kanalast.

2011. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyümiből is méred a ml-t? Pépet adsz már neki?
2011. aug. 15. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, pépet kap. Gyümiből csak onnan tudom, mennyit eszik, mert a turmixgép edényén van mérő. Általában két adagnyit csinálok egyszerre, 2*180 vagy 200 szokott kijönni, és mind megeszi az egyik adagot, a másik másnapra marad. Almát, őszit, répát, krumplit variálok, nemsokára körtét és sütőtököt is kap. Az elején sokkal több főzőlével turmixoltam, aztán minden nap kicsit pépesebbre, most már egészen pépes.

Ja, a zöldes kaki normális (legalábbis nekünk az volt).

2011. aug. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon hasznosakat írtál!


Amit elteszel hűtőbe gyümölcspépet, azt másnap hogyan melegíted fel ehető hőmérsékletre?

2011. aug. 16. 08:09
 5/5 Marianna Massey válasza:
nehogy eltedd a hutobe masnapra.a babaknak minden nap szigoruan frisset kell adni minden egyes etetesnel
2013. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!