Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi okozza, hogy a mai gyerekek...

Mi okozza, hogy a mai gyerekek később lesznek szobatiszták?

Figyelt kérdés

Minden nagyszülő azt meséli, hogy mi már 1-1,5 évesen szobatiszták voltunk, szóltunk, ha kell, stb. Ezen felbuzdulva ma is sok anyuka kezdi a bilizést akár 6-8 hónapos korban, mégsem találkoztam még egyetlen olyan esettel sem, amikor sikerült volna ezzel a módszerrel korán szobatisztává nevelni a gyereket. Annál több az idegeskedés, meg itt az elkeseredett kérdés.

Mi lehet ennek az oka? A nagyszülők túloznak? Esetleg durvább módszereket használtak (szidás, verés, gyerek rákötözése a bilire stb.)? Vagy téynleg igaz, hogy a textilpelenka ilyen kényelmetlen volt, hogy inkább hamar rászoktunk a bilire?


2011. aug. 16. 12:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

mondják, hogy attól is függ, mikor született.

mert most nyáron könnyebben "játszhatunk" azzal, hogy a kertben bilire ültetem, és ott várunk.

lányom pont júliusi, 13 hósan korainak érzem. de lehet, hogy 3-4 hónap múlva már megpróbálnánk, de akkor hideg lesz. szóval marad az, hogy 2 évesen fogjuk próbálni az átszoktatást.

2011. aug. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%
A textilpelus is lehetett az oka, de szerintem leginkább erőszak. Mint itt is írták, hogy kényszerítették, lefogták, a fejére kenték a sz*ros bugyit, és olyanról is tudok, hogy kikötözték a gyerekeket a bilihez. Hát a lányom legyen még 3 évesen is pelenkás, nem bánom, de nem fogom erőszakkal és megaláztatással a bilire szoktatni.
2011. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
46%

Én textilt használok, van hogy tetrázok.

A tetrát sokkal sűrűbben kell cserélni, így sokkal többször van "alkalom" a gyereket biliztetni. Arról nem is beszélve, ha kibontom a gyereket és van benne pisi, akkor biztos, hogy kb egy órát nem kell rá semmi.

Az hogy ma talán kevesebb kiütés van, ez nem a papír pelus miatt van, hanem a krémek miatt.

Nem volt kényelmetlen a tetra pelus, most sem az.

Az erőszakról meg annyit, a mamám annó a beépített bilis etetőszéket alkalmazta!!! FÚÚÚJ

2011. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!